Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

McEwen wins 2011 Ramada Perth Masters

Jan 6 - 9, 2011

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Jan 9 -- 10:00am ET
Fernie Final
McEwen (8)
Default (ET)

 
Final Ranking    
Team Prize (CDN) Points
1.   Mike McEwen $7,740  19.360 
1.   Mike McEwen $7,740  --- 
1.   Mike McEwen $7,740  --- 
2.   Duncan Fernie $5,263  12.100 
2.   Duncan Fernie $5,263  --- 
2.   Duncan Fernie $5,263  --- 
3.   Thomas Ulsrud $2,167  9.680 
3.   Niklas Edin $2,167  9.680 
3.   Thomas Ulsrud $2,167  --- 
3.   Thomas Ulsrud $2,167  --- 
3.   Niklas Edin $2,167  --- 
3.   Niklas Edin $2,167  --- 
5.   Logan Gray $1,006  7.260 
5.   Ewan MacDonald $1,006  7.260 
5.   Hammy McMillan $1,006  7.260 
5.   Tom Brewster $1,006  7.260 
5.   Logan Gray $1,006  --- 
5.   Logan Gray $1,006  --- 
5.   Ewan MacDonald $1,006  --- 
5.   Ewan MacDonald $1,006  --- 
5.   Hammy McMillan $1,006  --- 
5.   Hammy McMillan $1,006  --- 
5.   Tom Brewster $1,006  --- 
5.   Tom Brewster $1,006  --- 
View Full Standings

Event Information
1st place GBP 5000
2nd place GBP 3400
3rd place GBP 1400
4th place GBP 1400
5th - 8th place GBP 600
9th - 12th place GBP 350
 
 
Location
Perth, Scotland
 
Contact
Linda Cowing
E: lindacowing@dewarscentre.co.uk

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑