Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

World Junior Womens Championship -- Round-Robin

Feb 15 - 22, 2020
Korea
Kim, M
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Canada
Zacharias, M
0.778  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Russia
Rumiantseva, V
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Japan
Suzuki, M
0.556  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Latvia
Barone, E
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Denmark
Halse, M
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Switzerland
Witschonke, S
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sweden
Moberg, E
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Norway
Ramsfjell, M
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hungary
Joo, L
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Feb 15, 20 02:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Denmark Norway 8-7    Final (10)
B Switzerland Sweden 10-9    Final (10)
C Russia Hungary 10-4    Final (8)
D Canada Japan 7-8    Final (10)
E Latvia Korea 3-9    Final (8)
Sat, Feb 15, 20 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Sweden Canada 1-9    Final (7)
B Norway Japan 5-7    Final (10)
C Latvia Denmark 4-8    Final (9)
D Korea Hungary 7-1    Final (6)
E Switzerland Russia 6-7    Final (10)
Sun, Feb 16, 20 07:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Hungary Switzerland 2-10    Final (6)
B Denmark Korea 1-7    Final (7)
C Norway Canada 5-6    Final (10)
D Russia Latvia 7-4    Final (10)
E Sweden Japan 6-9    Final (10)
Mon, Feb 17, 20 02:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Japan Latvia 9-2    Final (6)
B Russia Canada 6-9    Final (9)
C Korea Sweden 10-5    Final (9)
D Hungary Denmark 4-10    Final (9)
E Norway Switzerland 8-7    Final (10)
Mon, Feb 17, 20 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Russia Sweden 3-8    Final (9)
B Latvia Norway 7-6    Final (10)
C Denmark Japan 6-3    Final (10)
D Switzerland Korea 3-8    Final (9)
E Canada Hungary 12-4    Final (8)
Tue, Feb 18, 20 07:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Latvia Hungary 11-3    Final (8)
B Sweden Denmark 11-3    Final (8)
C Canada Switzerland 6-5    Final (10)
D Japan Russia 5-7    Final (10)
E Korea Norway 9-3    Final (7)
Wed, Feb 19, 20 02:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Switzerland Japan 5-4    Final (10)
B Korea Russia 8-1    Final (8)
C Hungary Norway 4-5    Final (10)
D Latvia Sweden 8-7    Final (EE)
E Denmark Canada 4-7    Final (10)
Wed, Feb 19, 20 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Norway Russia 3-9    Final (7)
B Canada Latvia 13-2    Final (6)
C Japan Korea 5-7    Final (10)
D Denmark Switzerland 4-7    Final (10)
E Hungary Sweden 8-9    Final (10)
Thu, Feb 20, 20 07:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Canada Korea 1-7    Final (7)
B Japan Hungary 7-2    Final (7)
C Switzerland Latvia 7-8    Final (10)
D Sweden Norway 4-5    Final (10)
E Russia Denmark 11-6    Final (9)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑