World Curling Report

Curling Scores

W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 12:30pm AT
Stevens 5th
Brothers
Ladouceur 4th
Hilliard
Bradley 3rd
Powers
Myketyn-Driscoll 4th
Birt
: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 8:00am MT
Holland Final
Just (7)
Schneider Final
Kleiter (8)
Wisniewski Final
Schmidt (7)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 7:30am ET
Dexter Final
Weagle (6)
Manuel Final
MacDougall (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 9:00am CT
Lyburn Final
McGillivray (6)
Freeman Final
Peters (7)
McDonald 17  Final
Freiheit (6)
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 2:00pm CET
Rupp/Wunderlin Final
Paetz/Michel (8)
Tirinzoni/Schwarz Final
Perret/Rios (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 9:00am CT
Lukowich Final
Stobbe (8)
Walter Final
Tober (7)
Armstrong 7th
Kostna
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 11 - 13, 2013
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Shannon Kleibrink

D1 - Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]

Anette Norberg

Anette Norberg

Basel-Regio
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Anette Norberg

D1 - Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]

Lene Nielsen

Lene Nielsen

Mari Motohashi
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Anette Norberg

D1 - Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]

Mari Motohashi

Anna Kubeskova

Ursi Hegner

Ursi Hegner
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 42
SCORES
  [18]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]

Ursi Hegner

Anna Sidorova

Silvana Tirinzoni
D8 - Sat 10:45am
Loser to 56
SCORES
  [29]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Silvana Tirinzoni

Evita Regza

Hannah Fleming
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Silvana Tirinzoni

D1 - Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]

Hannah Fleming

Binia Feltscher
Silvana Tirinzoni

Anna Hasselborg
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 50
SCORES
  [26]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]

Anna Hasselborg

Daniela Driendl

Crystal Webster

Crystal Webster
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 40
SCORES
  [20]

D1 - Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]

Crystal Webster

Jenny Perret

Andrea Schoepp

D2 - Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES
  [9]

Andrea Schoepp

Fabienne Furbringer

Madeleine Dupont
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 45
SCORES
  [21]
Andrea Schoepp

D2 - Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES
  [10]

Olga Zharkova

Olga Zharkova

Lorna Vevers
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Lorna Vevers

D2 - Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]

Lorna Vevers

Melanie Wild

Lorna Vevers

Briar Huerlimann
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 46
SCORES
  [22]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]

Cathy Overton-Clapham

Cathy Overton-Clapham

Bingyu Wang
D8 - Sat 10:45am
Loser to 54
SCORES
  [30]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Oksana Gertova

Oksana Gertova

Jonna McManus
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 43
SCORES
  [23]
Mary-Anne Arsenault

D2 - Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES
  [14]

Mary-Anne Arsenault

Mary-Anne Arsenault
Mary-Anne Arsenault

Erika Brown
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES
  [15]

Erika Brown

Linda Klimova

Michele Jaeggi

Oihane Otaegi
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 44
SCORES
  [24]

D2 - Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES
  [16]

Michele Jaeggi

Michele Jaeggi

Curling Scores

W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 12:30pm AT
Stevens 5th
Brothers
Ladouceur 4th
Hilliard
Bradley 3rd
Powers
Myketyn-Driscoll 4th
Birt
: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 8:00am MT
Holland Final
Just (7)
Schneider Final
Kleiter (8)
Wisniewski Final
Schmidt (7)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 7:30am ET
Dexter Final
Weagle (6)
Manuel Final
MacDougall (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 9:00am CT
Lyburn Final
McGillivray (6)
Freeman Final
Peters (7)
McDonald 17  Final
Freiheit (6)
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 2:00pm CET
Rupp/Wunderlin Final
Paetz/Michel (8)
Tirinzoni/Schwarz Final
Perret/Rios (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 9:00am CT
Lukowich Final
Stobbe (8)
Walter Final
Tober (7)
Armstrong 7th
Kostna
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Cameron's Brewing Mixed Doubles Goes This Weekend

Cameron's Brewing Mixed Doubles Goes This Weekend

A welcome back to curling in Ontario as Jennifer Jones and Brent Laing (Photo: Curling Canada/Rob Blanchard Photography), John Epping and Lisa Weagle highlight entries into the Cameron's Brewing Mixed Doubles, the first of four events playing in Kitchener-Waterloo to start the season.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑