Curling Scores

M: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 5:00pm ET
Edin Final
Whyte (EE) Watch Live Curling!
M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm MT
Bottcher Final
Koe (EE) Watch Live Curling!
W: Hack2House Alberta Curling Series Major
Beaumont, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm MT
Wytrychowski Final
Fujisawa (6) Watch Live Curling!
Kanai Final
Marks (7) Watch Live Curling!
Park Final
Hartwell (6) Watch Live Curling!
Wang Final
Hunkin (EE) Watch Live Curling!
W: CURVE US Open of Curling - Championships
Blaine, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm CT
Anderson Final
Peterson (7) Watch Live Curling!
M: CURVE US Open of Curling - Championships
Blaine, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm CT
Dropkin Final
Casper (7) Watch Live Curling!
W: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 1:00pm ET
Tirinzoni Final
Yoshimura (8) Watch Live Curling!
W: Swedish Europeans Qualifier
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 24 -- 10:00am CET
Hasselborg Final
Wrana (8) Watch Live Curling!
M: Great Western Brewing Bonspiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 6:00pm MT
Knapp 2nd
Jacobson
: Great Western Brewing Bonspiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 6:00pm MT
Silvernagle  
Anderson    Watch Live Curling!
D: Victoria Mixed Doubles Cash Spiel
Victoria, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm PT
Mall/Meis Final
Rees/Ches 10  (5)
G: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 12:00pm PT
Bowles Final
Hafeli (8)
Halliday Final
Farias (8)
B: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 12:00pm PT
Fenton Final
Beck (8)
Melo Final
Jones (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 3:00pm AT
Daigle Final
Black (8)
D: WCT Tallinn Mixed Doubles International
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm EET
Roen/Brae Final
Skas/Nedr (EE)
Kald/Lill Final
Rams/Rams (EE)
B: Capital Curling Junior Fall Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Sep 23 -- 4:30pm ET
Beaton Final
Twining (5)
DiFranco Final
Do (6)
Wilson Final
Ruth (5)
Millar Final
Smith (4)
M: Capital Curling Fall Mens
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sat, Sep 23 -- 11:00am ET
Woods 10  Final
Gardner (7)
Bellavance Final
Johnston (6)
Lawton Final
Garner (7)
Bryant Final
Bedard (7)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 21 -- 5:30pm NT
Peddigrew  
Symonds  
Turpin  
Young  
Hancock  
Thomas  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 21 -- 5:30pm NT
Curtis  
Boland  
Godsland  
Taylor  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

European Curling Championships C-Division -- Round-Robin

Apr 30 - May 5, 2022
Round-Robin
Ireland
Wilson, J
0.875  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lithuania
Rykov, K
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ukraine
Nikolov, E
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Portugal
Seixeiro, S
0.625  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Croatia
Cadez, A
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Romania
Coliban, A
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bulgaria
Seiler, R
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andorra
Garcia, J
0.125  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Liechtenstein
Lukas, M
0.125  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Apr 30, 22 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! A Lithuania Ireland 4-5    Final (EE)
B Romania Andorra 11-2    Final (7)
C Portugal Bulgaria 10-6    Final (8)
D Croatia Ukraine 5-6    Final (EE)
Sun, May 1, 22 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Croatia Bulgaria 6-4    Final (8)
B Ireland Ukraine 6-4    Final (8)
Watch Live Curling! C Andorra Lithuania 1-9    Final (6)
D Liechtenstein Romania 11-2    Final (7)
Sun, May 1, 22 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! A Ukraine Lithuania 9-1    Final (6)
B Bulgaria Romania 3-7    Final (8)
C Liechtenstein Ireland 3-9    Final (8)
D Portugal Croatia 12-9    Final (EE)
Mon, May 2, 22 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Portugal Liechtenstein 11-2    Final (7)
Watch Live Curling! B Croatia Lithuania 4-10    Final (7)
C Romania Ukraine 6-4    Final (8)
D Ireland Andorra 6-3    Final (7)
Mon, May 2, 22 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ireland Romania 7-6    Final (8)
B Andorra Liechtenstein 10-1    Final (6)
C Lithuania Portugal 11-7    Final (7)
D Ukraine Bulgaria 6-5    Final (8)
Tue, May 3, 22 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Andorra Croatia 7-8    Final (8)
B Portugal Ireland 3-12    Final (6)
C Bulgaria Liechtenstein 8-7    Final (8)
D Romania Lithuania 4-11    Final (7)
Tue, May 3, 22 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Liechtenstein Ukraine 4-10    Final (6)
B Lithuania Bulgaria 5-4    Final (EE)
C Croatia Romania 1-9    Final (6)
D Andorra Portugal 3-6    Final (7)
Wed, May 4, 22 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Romania Portugal 3-5    Final (8)
B Liechtenstein Croatia 3-7    Final (8)
C Ukraine Andorra 6-3    Final (7)
D Bulgaria Ireland 2-11    Final (6)
Wed, May 4, 22 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Bulgaria Andorra 12-2    Final (6)
B Ukraine Portugal 7-2    Final (7)
C Ireland Croatia 5-7    Final (7)
D Lithuania Liechtenstein 12-4    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 5:00pm ET
Edin Final
Whyte (EE) Watch Live Curling!
M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm MT
Bottcher Final
Koe (EE) Watch Live Curling!
W: Hack2House Alberta Curling Series Major
Beaumont, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm MT
Wytrychowski Final
Fujisawa (6) Watch Live Curling!
Kanai Final
Marks (7) Watch Live Curling!
Park Final
Hartwell (6) Watch Live Curling!
Wang Final
Hunkin (EE) Watch Live Curling!
M: CURVE US Open of Curling - Championships
Blaine, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm CT
Dropkin Final
Casper (7) Watch Live Curling!
W: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 1:00pm ET
Tirinzoni Final
Yoshimura (8) Watch Live Curling!
W: Swedish Europeans Qualifier
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 24 -- 10:00am CET
Hasselborg Final
Wrana (8) Watch Live Curling!
M: Great Western Brewing Bonspiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 6:00pm MT
Knapp 2nd
Jacobson
: Great Western Brewing Bonspiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 6:00pm MT
Silvernagle  
Anderson    Watch Live Curling!
D: Victoria Mixed Doubles Cash Spiel
Victoria, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm PT
Mall/Meis Final
Rees/Ches 10  (5)
G: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 12:00pm PT
Bowles Final
Hafeli (8)
Halliday Final
Farias (8)
B: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 12:00pm PT
Fenton Final
Beck (8)
Melo Final
Jones (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 3:00pm AT
Daigle Final
Black (8)
D: WCT Tallinn Mixed Doubles International
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 24 -- 2:00pm EET
Roen/Brae Final
Skas/Nedr (EE)
Kald/Lill Final
Rams/Rams (EE)
B: Capital Curling Junior Fall Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Sep 23 -- 4:30pm ET
Beaton Final
Twining (5)
DiFranco Final
Do (6)
Wilson Final
Ruth (5)
Millar Final
Smith (4)
M: Capital Curling Fall Mens
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sat, Sep 23 -- 11:00am ET
Woods 10  Final
Gardner (7)
Bellavance Final
Johnston (6)
Lawton Final
Garner (7)
Bryant Final
Bedard (7)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 21 -- 5:30pm NT
Peddigrew  
Symonds  
Turpin  
Young  
Hancock  
Thomas  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 21 -- 5:30pm NT
Curtis  
Boland  
Godsland  
Taylor  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Mouat tops Howard for 2-0 start in Cornwall

Mouat tops Howard for 2-0 start in Cornwall

Reigning world champions Team Bruce Mouat (Photo: Anil Mungal/GSOC) are on track for their third tour win of the season.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑