Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 23 -- 7:00pm CT
Rutter Final
Clark-Rouire 10  (7)
Peterson Final
Zacharias (8)
Ackland Final
Robertson (6)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 23 -- 8:15pm ET
Willsey Final
Lamb (7)
Tippin Final
Richard (7)
Howard Final
Mooibroek (8)
Moffatt Final
Steep (EE)
Smith Final
Purdy 11  (7)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 23 -- 7:00pm CT
Walter Final
McDonald (6)
Calvert Final
Ryan (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 23 -- 5:30pm CT
Gevers Final
Wahl (8)
Beaudry Final
Tober (7)
Ogg Final
Jensen (6)
Stobbe Final
Kostna (6)
Walter Final
Armstrong (8)
Lukowich Final
Terrick (EE)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 23 -- 5:00pm ET
Coburn Final
Mann (8)
Croisier Final
Sutherland (7)
Auld Final
Froud (7)
Kiemele Final
Wallingford (8)
Curtis Final
Murphy 12  (7)
Warriner Final
Deschenes (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 23 -- 8:15pm CT
Hamm Final
Albig (6)
McGillivray Final
Peters (7)
Johnson Final
Van Ryssel (6)
Bijl Final
Skog (6)
Freeman Final
Graham (5)
Olafson Final
Steski (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Servus U18 Women -- Round-Robin

Oct 16 - 18, 2020
Pool A
Myla Plett
Airdrie, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Claire Booth
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
CJ Jackson
Innisfail, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hannah Northwood
Airdrie, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Rebecca Molberg
Edmonton, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alyssa Nedohin
Sherwood Park, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cuyler Desormeau
Red Deer, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Macey McPherson
, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Julia Bakos
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Makayla Cook
Spruce Grove, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kayleigh Shannon
Lethbridge, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Myla Yambao
Edmonton, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 16, 20 06:15 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Myla Plett Hannah Northwood 5-2    Final (7)
8 Claire Booth CJ Jackson 9-3    Final (6)
9 Cuyler Desormeau Alyssa Nedohin 1-8    Final (6)
10 Rebecca Molberg Macey McPherson 5-6    Final (EE)
11 Kayleigh Shannon Julia Bakos 3-8    Final (6)
12 Myla Yambao Makayla Cook 5-7    Final (EE)
Sat, Oct 17, 20 09:15 AM
Sheet Team Team Score    End
7 Cuyler Desormeau Rebecca Molberg 2-7    Final (7)
8 Alyssa Nedohin Macey McPherson 10-2    Final (6)
9 Kayleigh Shannon Myla Yambao 6-3    Final (8)
10 Julia Bakos Makayla Cook 6-4    Final (7)
11 Myla Plett Claire Booth 7-4    Final (8)
12 Hannah Northwood CJ Jackson 9-10    Final (EE)
Sat, Oct 17, 20 01:15 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Kayleigh Shannon Makayla Cook 4-7    Final (7)
8 Julia Bakos Myla Yambao 3-7    Final (6)
9 Myla Plett CJ Jackson 10-4    Final (7)
10 Hannah Northwood Claire Booth 0-10    Final (5)
11 Cuyler Desormeau Macey McPherson 10-9    Final (EE)
12 Alyssa Nedohin Rebecca Molberg 3-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 23 -- 7:00pm CT
Rutter Final
Clark-Rouire 10  (7)
Peterson Final
Zacharias (8)
Ackland Final
Robertson (6)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 23 -- 8:15pm ET
Willsey Final
Lamb (7)
Tippin Final
Richard (7)
Howard Final
Mooibroek (8)
Moffatt Final
Steep (EE)
Smith Final
Purdy 11  (7)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 23 -- 7:00pm CT
Walter Final
McDonald (6)
Calvert Final
Ryan (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 23 -- 5:30pm CT
Gevers Final
Wahl (8)
Beaudry Final
Tober (7)
Ogg Final
Jensen (6)
Stobbe Final
Kostna (6)
Walter Final
Armstrong (8)
Lukowich Final
Terrick (EE)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 23 -- 5:00pm ET
Coburn Final
Mann (8)
Croisier Final
Sutherland (7)
Auld Final
Froud (7)
Kiemele Final
Wallingford (8)
Curtis Final
Murphy 12  (7)
Warriner Final
Deschenes (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 23 -- 8:15pm CT
Hamm Final
Albig (6)
McGillivray Final
Peters (7)
Johnson Final
Van Ryssel (6)
Bijl Final
Skog (6)
Freeman Final
Graham (5)
Olafson Final
Steski (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑