Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Tyler Tardi Final
Steve Irwin (6) Watch Live Curling!
Luc Violette Final
Tanner Horgan (8)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 4 -- 6:30pm PT
Shawna Jensen Final
Kristen Ryan (8)
Shiella Cowan Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Gushulak Final
Amy Wheatcroft (8)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 4 -- 9:30pm PT
Jason Montgomery 11  Final
Cameron de Jong (6)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Bethany Allan Final
Makenna Hadway (7)
Samantha Gevers Final
Zoey Terrick (EE)
M: Alberta Boston Pizza Cup - Qualifier
Fort McMurray, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 4 -- 7:00pm MT
Johnson Tao Final
Lance Bussieres (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Deloitte Nova Scotia Tankard -- Round-Robin

Jan 20 - 26, 2020
Jamie Murphy
Halifax, NS
0.857  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kendal Thompson
Halifax, NS
0.714  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Matthew Manuel
Halifax, NS
0.571  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Chad Stevens
Truro, NS
0.571  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stuart Thompson
Dartmouth, NS
0.571  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Brent MacDougall
Halifax, NS
0.429  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrew Gibson
, NS
0.143  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alan O'Leary
Halifax, NS
0.143  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Mon, Jan 20, 20 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Stuart Thompson Brent MacDougall 8-4    Final (9)
C Jamie Murphy Alan O'Leary 9-4    Final (8)
D Chad Stevens Matthew Manuel 7-6    Final (10)
E Kendal Thompson Andrew Gibson 6-7    Final (10)
Tue, Jan 21, 20 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Chad Stevens Alan O'Leary 9-3    Final (9)
C Stuart Thompson Andrew Gibson 9-5    Final (8)
D Kendal Thompson Brent MacDougall 7-4    Final (10)
E Jamie Murphy Matthew Manuel 7-3    Final (10)
Wed, Jan 22, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Kendal Thompson Matthew Manuel 6-10    Final (10)
C Chad Stevens Brent MacDougall 9-7    Final (9)
D Jamie Murphy Andrew Gibson 9-1    Final (5)
E Stuart Thompson Alan O'Leary 9-8    Final (EE)
Wed, Jan 22, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Brent MacDougall Andrew Gibson 11-4    Final (9)
C Matthew Manuel Alan O'Leary 7-5    Final (8)
D Stuart Thompson Kendal Thompson 7-8    Final (EE)
E Jamie Murphy Chad Stevens 8-4    Final (9)
Thu, Jan 23, 20 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Stuart Thompson Matthew Manuel 8-9    Final (10)
C Jamie Murphy Brent MacDougall 9-7    Final (10)
D Chad Stevens Andrew Gibson 8-1    Final (6)
E Kendal Thompson Alan O'Leary 7-3    Final (9)
Fri, Jan 24, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Jamie Murphy Kendal Thompson 5-6    Final (10)
C Matthew Manuel Andrew Gibson 8-3    Final (8)
D Brent MacDougall Alan O'Leary 7-2    Final (6)
E Stuart Thompson Chad Stevens 7-3    Final (9)
Fri, Jan 24, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Andrew Gibson Alan O'Leary 3-7    Final (9)
C Chad Stevens Kendal Thompson 4-8    Final (10)
D Jamie Murphy Stuart Thompson 11-4    Final (8)
E Brent MacDougall Matthew Manuel 9-2    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Tyler Tardi Final
Steve Irwin (6) Watch Live Curling!
Luc Violette Final
Tanner Horgan (8)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 4 -- 6:30pm PT
Shawna Jensen Final
Kristen Ryan (8)
Shiella Cowan Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Gushulak Final
Amy Wheatcroft (8)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 4 -- 9:30pm PT
Jason Montgomery 11  Final
Cameron de Jong (6)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 4 -- 9:00pm CT
Bethany Allan Final
Makenna Hadway (7)
Samantha Gevers Final
Zoey Terrick (EE)
M: Alberta Boston Pizza Cup - Qualifier
Fort McMurray, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 4 -- 7:00pm MT
Johnson Tao Final
Lance Bussieres (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Team Lott Advances to DEKALB Quarterfinals

Team Lott Advances to DEKALB Quarterfinals

Update: The article has been revised from its first edition which initially referred to Team Lott as "Team Simmons.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑