World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 5:30pm NT
Hasselborg Final
Jones (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sun, Dec 15 -- 7:00am ET
Calvert Final
Dropkin (7)
Kim Final
Zou (6)
Nyman Final
Glukhov (8)
Schnider Final
van Dorp (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Sun, Dec 15 -- 3:00am ET
Schori Final
Kanai (7)
Bear Final
Kim (7)
Han Final
Jentsch (8)
Brown Final
Kovaleva (6)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 9:00pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 7:00pm MT
Delorey  
Bain  
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 5:00pm AT
Myketyn-Driscoll Final
Day (9)
Jones Final
Moore (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Cheal Final
Halle (8)
Berube Final
Bornais (EE)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm CT
Mouck Final
Baker (EE)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Robertson Final
Cannon (9)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Gauthier Final
Birchard (9)
Walter Final
Bale (9)
Smith 10  Final
Dilello (9)
Wickman Final
Bohn 11  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm CT
Mitchell Final
Tisdale (9)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Parsons Final
Brown (8)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 8:00am PT
Thompson Final
Forrest (10)
Gagnon Final
Dennis (EE)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 9:00am MT
Pewarchuk Final
Daniels (9)
Slattery Final
Gushulak (10)
M: Manitoba Viterra - West 2 Regional
Virden, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Dunbar Final
Freeman (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread Final
Hayman (7)
Morlock Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky Final
Lis (6)
Cheung Final
Cramer 10  (6)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao Final
Bevan-Stewart (6)
Jackson Final
Zimmerman 10  (5)
M: Manitoba Viterra - East Regional
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Friesen Final
Foster (10)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- Scores

Jan 7 - 10, 2016

<<<< 
Sun, Jan 10 -- 2:30pm -- Times shown as Central European Time (CET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Margaretha Sigfridsson
Sundsvall, SWE
     0  0  0  1  1  1  0  0  3  
Silvana Tirinzoni
Aarau PwC, SUI
   0  0  4  0  0  0  0  1  5  
View Game Details --- Watch Replay of this Game   Admin   REFRESH 

Fourth:
Player Photo
Maria
Prytz
Third:
Player Photo
Christina
Bertrup
Second:
Player Photo
Maria
Wennerstroem
Skip:
Player Photo
Margaretha
Sigfridsson
Skip:
Player Photo
Silvana
Tirinzoni
Third:
Player Photo
Manuela
Siegrist
Second:
Player Photo
Esther
Neuenschwander
Lead:
Player Photo
Marlene
Albrecht


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Anna Sidorova
Moscow, RUS
   1  0  0  2  0  2  1  X  6  
EunJung Kim
Uiseong, KOR
     0  2  0  0  2  0  0  X  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Anna
Sidorova
Third:
Player Photo
Margarita
Fomina
Second:
Player Photo
Aleksandra
Raeva
Lead:
Player Photo
Nkeiruka
Ezekh
Skip:
Player Photo
EunJung
Kim
Third:
Player Photo
KyeongAe
Kim
Second:
Player Photo
SeonYeong
Kim
Lead:
Player Photo
YeongMi
Kim


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Anna Hasselborg
Stockholm, SWE
     0  0  0  1  0  4  2  X  7  
Satsuki Fujisawa
Kitami, JPN
   0  0  1  0  1  0  0  X  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Anna
Hasselborg
Third:
Player Photo
Sara
McManus
Second:
Player Photo
Agnes
Knochenhauer
Lead:
Player Photo
Sofia
Mabergs
Skip:
Player Photo
Satsuki
Fujisawa
Third:
Player Photo
Mari
Motohashi
Second:
Player Photo
Chinami
Yoshida
Lead:
Player Photo
Yumi
Suzuki


Show All Draws/Games

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 5:30pm NT
Hasselborg Final
Jones (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sun, Dec 15 -- 8:30am NT
Calvert Final
Dropkin (7)
Kim Final
Zou (6)
Nyman Final
Glukhov (8)
Schnider Final
van Dorp (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Sun, Dec 15 -- 4:30am NT
Schori Final
Kanai (7)
Bear Final
Kim (7)
Han Final
Jentsch (8)
Brown Final
Kovaleva (6)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 9:00pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 7:00pm MT
Delorey  
Bain  
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 5:00pm AT
Myketyn-Driscoll Final
Day (9)
Jones Final
Moore (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Cheal Final
Halle (8)
Berube Final
Bornais (EE)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm CT
Mouck Final
Baker (EE)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Robertson Final
Cannon (9)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Gauthier Final
Birchard (9)
Walter Final
Bale (9)
Smith 10  Final
Dilello (9)
Wickman Final
Bohn 11  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm CT
Mitchell Final
Tisdale (9)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Parsons Final
Brown (8)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 8:00am PT
Thompson Final
Forrest (10)
Gagnon Final
Dennis (EE)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 9:00am MT
Pewarchuk Final
Daniels (9)
Slattery Final
Gushulak (10)
M: Manitoba Viterra - West 2 Regional
Virden, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Dunbar Final
Freeman (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread Final
Hayman (7)
Morlock Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky Final
Lis (6)
Cheung Final
Cramer 10  (6)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao Final
Bevan-Stewart (6)
Jackson Final
Zimmerman 10  (5)
M: Manitoba Viterra - East Regional
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Friesen Final
Foster (10)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Anna Hasselborg wins Boost National

Anna Hasselborg wins Boost National

Anna Hasselborg (Sundbyberg, Sweden) wins the Boost National, defeating Jennifer Jones (Winnipeg, MB) 7-3 at the CBS Arena in Conception Bay South, Newfoundland & Labrador.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑