Curling Scores

: S3 Group Curling Stadium Series
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 7 -- 4:30pm MT
Ha  
Constantini    Watch Live Curling!
Sasaki  
Watling    Watch Live Curling!
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Fri, Oct 7 -- 4:00pm ET
Jones Final
Wrana (8)
Einarson Final
Fujisawa (8) Watch Live Curling!
Duncan Final
McCarville (6)
Homan 9th
Kim
M: S3 Group Curling Stadium Series
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 7 -- 4:30pm MT
Laycock  
Gamble    Watch Live Curling!
Bernath  
Carss    Watch Live Curling!
Knapp  
Dixon    Watch Live Curling!
Jacobson  
Wicks    Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
M: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Fri, Oct 7 -- 12:00pm ET
Edin Final
Brunner (7)
Whyte Final
Schwaller (8)
Dunstone Final
Carruthers (8) Watch Live Curling!
Mouat Final
Dropkin (7)
G: Stu Sells U18 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
Acres 3rd
Taylor
Toner 2nd
Gionest
B: Stu Sells U18 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
Collins 3rd
MacTavish
Stratton 2nd
Hastings
Rowe 3rd
Madore
B: Stu Sells U21 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
King 3rd
Dobson
G: Stu Sells U21 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
Shaw 3rd
Scheel
: Leduc Lions U20 Bonspiel
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 7 -- 4:00pm MT
Booth 2nd
Yarmuch
Taylor 2nd
Booth
Plett 3rd
Pomedli  Watch Live Curling!
Jackson 2nd
Hartwell  Watch Live Curling!
Kleiter 3rd
Richards  Watch Live Curling!
Johnston 2nd
Resch  Watch Live Curling!
Libbus 3rd
Shannon  Watch Live Curling!
Deschiffart 3rd
Cook  Watch Live Curling!
: Leduc Lions U20 Bonspiel
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 7 -- 12:00pm MT
Burton Final
Drewitz (6) Watch Live Curling!
Humbke Final
Davies (7) Watch Live Curling!
Heistad Final
Runciman (7) Watch Live Curling!
Snow Final
Cornelson (8) Watch Live Curling!
Ballance Final
Bryden (7) Watch Live Curling!
Ede Final
Hiebert (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial -- Round-Robin

Sep 15 - 19, 2021
Pool A
de Val/Eriksson
Sundbyberg, SWE
1.000  4-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Campbell/Scharback
Regina, SK
0.800  1-0  0-1  1-0  1-0  0-0 
Just/Deis
Prince Albert, SK
0.600  1-0  0-1  0-0  0-0  1-0 
Cotter/Cotter
Vernon, BC
0.400  2-0  0-1  0-0  0-1  0-0 
Englot/Schneider
Regina, SK
0.200  0-0  0-3  0-1  0-0  0-1 
Taylor/Snow
Saskatoon, SK
0.000  0-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Geving/Violette
Duluth, MN
0.800  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Martin/Griffith
Martensville, SK
0.800  0-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Springer/Springer
Regina, SK
0.800  2-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Waye/Retchless
Toronto, ON
0.400  0-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Remeshylo/Derksen
Martensville, SK
0.200  0-0  0-1  1-0  0-0  1-0 
Kennedy/Baum
Sasaktoon , SK
0.000  0-1  0-0  0-2  0-1  0-0 
Pool C
Hersikorn/Laycock
Saskatoon, SK
0.800  1-0  0-0  2-1  0-0  0-0 
Tran/Sluchinski
Calgary, AB
0.800  1-0  0-0  2-1  0-0  0-0 
Walter/Walter
Winnipeg , MB
0.600  0-0  1-0  2-1  0-0  0-0 
Gill/Hewitt
Brisbane, AUS
0.400  0-1  0-0  0-3  0-0  0-0 
Liscumb/Liscumb
Ilderton, ON
0.400  0-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Popowich/Owens
Saskatoon, SK
0.000  0-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Armstrong/Schneider
White City, SK
1.000  2-0  0-0  1-0  1-0  0-0 
Sauder/Wills
Spruce Grove, AB
0.800  0-0  1-1  0-0  0-0  0-1 
Ackerman/Bernath
Saskatoon, SK
0.600  1-0  1-0  1-1  0-0  0-0 
Stremick/Ede
Martensville, SK
0.400  0-0  1-1  1-0  0-0  0-0 
Quick/Armstrong
Saskatoon, SK
0.200  0-1  0-1  0-2  0-0  0-0 
Waterfield/Helmeczi
Saskatoon, SK
0.000  0-2  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool E
Nedohin/Nedohin
Sherwood Park, AB
0.800  2-0  0-0  2-0  0-0  0-0 
Broderson/Kleibrink
Calgary, AB
0.600  1-0  1-0  0-1  0-0  0-0 
Kitz/Stewart
Wawota, SK
0.600  1-0  0-2  0-1  0-0  0-0 
Kleiter/Kleiter
Saskatoon, SK
0.600  1-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Barber/Grindheim
Martensville, SK
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bobowski/Bobowski
Calgary, AB
0.000  0-0  0-3  0-0  0-0  0-0 
Pool F
Carey/Hartung
Calgary, AB
0.800  0-1  1-0  3-0  0-0  0-0 
Weagle/Epping
Toronto, ON
0.800  1-1  0-0  0-1  1-0  0-0 
Wrana/Wrana
Stockholm, SWE
0.800  1-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Skrlik/Hamilton
Calgary, AB
0.400  0-0  1-1  0-1  0-0  0-0 
Kennedy/Field
Saskatoon, SK
0.200  0-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Hoag/Dilello
Regina, SK
0.000  0-1  0-0  0-1  0-0  0-1 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Wed, Sep 15, 21 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
M1 Liscumb/Liscumb Walter/Walter 7-5    Final (8)
M2 Wrana/Wrana Hoag/Dilello 10-3    Final (7)
M3 Weagle/Epping Kennedy/Field 12-6    Final (6)
M4 Carey/Hartung Skrlik/Hamilton 6-5    Final (8)
S2 Campbell/Scharback Englot/Schneider 7-6    Final (EE)
S4 de Val/Eriksson Taylor/Snow 12-4    Final (7)
S5 Nedohin/Nedohin Barber/Grindheim 8-3    Final (7)
Wed, Sep 15, 21 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M1 Geving/Violette Waye/Retchless 7-5    Final (8)
M2 Springer/Springer Kennedy/Baum 10-7    Final (8)
M3 Gill/Hewitt Popowich/Owens 7-1    Final (5)
M4 Martin/Griffith Remeshylo/Derksen 9-4    Final (6)
S2 Quick/Armstrong Waterfield/Helmeczi 12-2    Final (6)
S3 Armstrong/Schneider Stremick/Ede 11-2    Final (4)
S4 Just/Deis Cotter/Cotter 9-7    Final (EE)
S5 Sauder/Wills Ackerman/Bernath 11-6    Final (8)
Thu, Sep 16, 21 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
M1 Broderson/Kleibrink Barber/Grindheim 3-8    Final (7)
M2 Campbell/Scharback Cotter/Cotter 8-4    Final (8)
M3 Tran/Sluchinski Hersikorn/Laycock 8-7    Final (8)
M4 Nedohin/Nedohin Kleiter/Kleiter 4-7    Final (8)
S2 Wrana/Wrana Kennedy/Field 9-5    Final (7)
S3 Weagle/Epping Carey/Hartung 6-7    Final (8)
S4 Kitz/Stewart Bobowski/Bobowski 11-1    Final (5)
S5 Skrlik/Hamilton Hoag/Dilello 9-5    Final (7)
Thu, Sep 16, 21 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
M1 Martin/Griffith Kennedy/Baum 6-3    Final (7)
M2 Waye/Retchless Remeshylo/Derksen 8-0    Final (3)
M4 Springer/Springer Geving/Violette 8-4    Final (7)
S2 Armstrong/Schneider Sauder/Wills 12-9    Final (EE)
S3 Ackerman/Bernath Waterfield/Helmeczi 8-2    Final (7)
S4 Quick/Armstrong Stremick/Ede 8-9    Final (8)
S5 Kleiter/Kleiter Bobowski/Bobowski 8-4    Final (7)
Thu, Sep 16, 21 02:45 PM
Sheet Team Team Score    End
M1 de Val/Eriksson Cotter/Cotter 8-3    Final (7)
M2 Englot/Schneider Taylor/Snow 9-3    Final (7)
M3 Wrana/Wrana Skrlik/Hamilton 9-3    Final (7)
M4 Just/Deis Campbell/Scharback 2-8    Final (6)
S2 Gill/Hewitt Walter/Walter 6-7    Final (8)
S3 Liscumb/Liscumb Tran/Sluchinski 3-11    Final (6)
S4 Hersikorn/Laycock Popowich/Owens 9-3    Final (6)
Thu, Sep 16, 21 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M1 Quick/Armstrong Ackerman/Bernath 7-8    Final (8)
M2 Sauder/Wills Stremick/Ede 8-4    Final (7)
M3 Armstrong/Schneider Waterfield/Helmeczi 9-4    Final (7)
M4 Waye/Retchless Kennedy/Baum 7-4    Final (7)
S2 Geving/Violette Remeshylo/Derksen 9-1    Final (6)
S3 Kitz/Stewart Barber/Grindheim 10-2    Final (7)
S4 Broderson/Kleibrink Nedohin/Nedohin 5-6    Final (8)
S5 Martin/Griffith Springer/Springer 6-3    Final (6)
Thu, Sep 16, 21 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M1 Weagle/Epping Hoag/Dilello 8-5    Final (EE)
M2 Carey/Hartung Kennedy/Field 8-6    Final (8)
M3 Just/Deis Taylor/Snow 11-5    Final (7)
M4 Liscumb/Liscumb Popowich/Owens 7-2    Final (7)
Fri, Sep 17, 21 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
M1 Stremick/Ede Waterfield/Helmeczi 9-4    Final (8)
M2 Armstrong/Schneider Ackerman/Bernath 6-5    Final (7)
M3 Quick/Armstrong Sauder/Wills 6-8    Final (8)
M4 Barber/Grindheim Bobowski/Bobowski 6-2    Final (5)
S2 Kitz/Stewart Nedohin/Nedohin 9-10    Final (8)
S3 Broderson/Kleibrink Kleiter/Kleiter 6-4    Final (8)
S5 de Val/Eriksson Englot/Schneider 9-2    Final (7)
Fri, Sep 17, 21 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
M1 Gill/Hewitt Hersikorn/Laycock 7-8    Final (8)
M2 Tran/Sluchinski Walter/Walter 5-6    Final (8)
M3 Martin/Griffith Waye/Retchless 6-0    Final (3)
M4 Kennedy/Field Hoag/Dilello 7-5    Final (8)
S2 Weagle/Epping Skrlik/Hamilton 7-0    Final (4)
S3 Springer/Springer Remeshylo/Derksen 6-3    Final (6)
S4 Geving/Violette Kennedy/Baum 7-6    Final (8)
S5 Wrana/Wrana Carey/Hartung 8-1    Final (6)
Fri, Sep 17, 21 02:45 PM
Sheet Team Team Score    End
M1 Just/Deis Englot/Schneider 8-1    Final (5)
M2 Nedohin/Nedohin Bobowski/Bobowski 11-5    Final (6)
M3 Cotter/Cotter Taylor/Snow 10-1    Final (5)
M4 Kitz/Stewart Broderson/Kleibrink 3-5    Final (7)
S2 Ackerman/Bernath Stremick/Ede 9-1    Final (4)
S3 de Val/Eriksson Campbell/Scharback 9-2    Final (7)
S4 Sauder/Wills Waterfield/Helmeczi 7-1    Final (5)
S5 Quick/Armstrong Armstrong/Schneider 2-10    Final (6)
Fri, Sep 17, 21 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M1 Skrlik/Hamilton Kennedy/Field 7-3    Final (6)
M2 Kleiter/Kleiter Barber/Grindheim 7-3    Final (7)
M3 Carey/Hartung Hoag/Dilello 1-0    Final (1)
M4 Wrana/Wrana Weagle/Epping 7-9    Final (7)
S2 Liscumb/Liscumb Hersikorn/Laycock 4-9    Final (8)
S3 Walter/Walter Popowich/Owens 8-6    Final (7)
S4 Gill/Hewitt Tran/Sluchinski 7-8    Final (8)
S5 Kennedy/Baum Remeshylo/Derksen 8-9    Final (EE)
Sat, Sep 18, 21 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
M1 Campbell/Scharback Taylor/Snow 10-3    Final (7)
M2 de Val/Eriksson Just/Deis 6-2    Final (7)
M3 Broderson/Kleibrink Bobowski/Bobowski 8-0    Final (4)
M4 Englot/Schneider Cotter/Cotter 2-7    Final (6)
Sat, Sep 18, 21 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
M1 Tran/Sluchinski Popowich/Owens 5-0    Final (3)
M2 Gill/Hewitt Liscumb/Liscumb 10-0    Final (3)
M3 Kitz/Stewart Kleiter/Kleiter 11-7    Final (8)
M4 Hersikorn/Laycock Walter/Walter 9-8    Final (8)
S3 Martin/Griffith Geving/Violette 3-11    Final (6)
S4 Springer/Springer Waye/Retchless 10-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

: S3 Group Curling Stadium Series
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 7 -- 4:30pm MT
Ha  
Constantini    Watch Live Curling!
Sasaki  
Watling    Watch Live Curling!
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Fri, Oct 7 -- 4:00pm ET
Jones Final
Wrana (8)
Einarson Final
Fujisawa (8) Watch Live Curling!
Duncan Final
McCarville (6)
Homan 9th
Kim
M: S3 Group Curling Stadium Series
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 7 -- 4:30pm MT
Laycock  
Gamble    Watch Live Curling!
Bernath  
Carss    Watch Live Curling!
Knapp  
Dixon    Watch Live Curling!
Jacobson  
Wicks    Watch Live Curling!
M: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Fri, Oct 7 -- 12:00pm ET
Edin Final
Brunner (7)
Whyte Final
Schwaller (8)
Dunstone Final
Carruthers (8) Watch Live Curling!
Mouat Final
Dropkin (7)
G: Stu Sells U18 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
Acres 3rd
Taylor
Toner 2nd
Gionest
B: Stu Sells U18 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
Collins 3rd
MacTavish
Stratton 2nd
Hastings
Rowe 3rd
Madore
B: Stu Sells U21 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
King 3rd
Dobson
G: Stu Sells U21 Tankard
Barrie, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 7 -- 6:00pm ET
Shaw 3rd
Scheel
: Leduc Lions U20 Bonspiel
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 7 -- 4:00pm MT
Booth 2nd
Yarmuch
Taylor 2nd
Booth
Plett 3rd
Pomedli  Watch Live Curling!
Jackson 2nd
Hartwell  Watch Live Curling!
Kleiter 3rd
Richards  Watch Live Curling!
Johnston 2nd
Resch  Watch Live Curling!
Libbus 3rd
Shannon  Watch Live Curling!
Deschiffart 3rd
Cook  Watch Live Curling!
: Leduc Lions U20 Bonspiel
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 7 -- 12:00pm MT
Burton Final
Drewitz (6) Watch Live Curling!
Humbke Final
Davies (7) Watch Live Curling!
Heistad Final
Runciman (7) Watch Live Curling!
Snow Final
Cornelson (8) Watch Live Curling!
Ballance Final
Bryden (7) Watch Live Curling!
Ede Final
Hiebert (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kleiter set for opening draw of S3 Group Curling Stadium Series Swift Current event

Kleiter set for opening draw of S3 Group Curling Stadium Series Swift Current event

Saskatoon's Team Kleiter (Photo: Anil Mungal/GSOC) will be looking for their first event win of the season this weekend, at the S3 Group Curling Stadium Series event hosted by Sasktel Curling Stadium Swift Current.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑
Fatal error: Call to a member function query() on null in /var/www/vhosts/curlingzone.com/httpdocs/admin/functions_basic.php on line 4637