Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 26 -- 9:00pm CT
Ryan Wiebe 11  Final
Kyle McCannell (6)
Zachary Wasylik Final
Riley Smith (6)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 26 -- 6:30pm MT
Justin Runciman Final
Ben Kiist (7)
Kyler Kurina Final
Ethan Chung (7)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 26 -- 6:30pm MT
Abby Desormeau 10  Final
Isabelle Stanton (6)
Faith Thomas Final
Nate Burton (6)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 26 -- 6:00pm CET
Turkey Final
Spain (10)
Russia 11  Final
Latvia (8)
Slovenia 10  Final
Lithuania (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 26 -- 6:00pm CET
Germany Final
Russia (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Sat, Nov 27 -- 9:00am CET
Norway 2nd
Italy
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GP Car and Home World Cup of Curling -- Round-Robin

Nov 2 - 6, 2011
Pool A
Kevin Martin
Edmonton, AB
0.800  2-1  2-0  0-1  0-0  0-1 
Greg Balsdon
Kingston, ON
0.600  2-2  1-0  0-1  0-0  0-0 
Niklas Edin
Karlstad, SWE
0.600  1-0  2-2  1-0  1-0  0-0 
Randy Ferbey
Edmonton, AB
0.600  2-0  1-2  2-1  0-0  0-0 
Dale Matchett
Bradford, ON
0.200  1-1  0-3  1-1  0-0  0-1 
Thomas Ulsrud
Oslo, NOR
0.200  1-2  0-2  1-1  1-0  0-0 
Pool B
Brad Gushue
St. John's, NL
0.800  2-0  2-1  2-0  0-0  0-0 
Mike McEwen
Winnipeg, MB
0.800  3-0  1-1  0-1  0-0  0-1 
Kevin Koe
Edmonton, AB
0.600  1-1  2-1  0-0  0-0  0-0 
Rob Fowler
Brandon, MB
0.400  2-1  0-2  1-1  1-0  0-0 
Steve Laycock
Saskatoon, SK
0.200  0-2  1-2  0-2  0-0  0-1 
Robert Schlender
Edmonton, AB
0.200  1-2  0-2  1-0  1-0  0-0 
Pool C
Jeff Stoughton
Winnipeg, MB
1.000  4-0  1-0  2-0  1-0  0-0 
Glenn Howard
Coldwater, ON
0.800  2-1  2-0  1-0  0-0  0-0 
John Epping
Toronto, ON
0.600  1-1  2-1  1-0  1-0  0-0 
Brad Jacobs
Sault Ste. Marie, ON
0.400  2-1  0-2  2-2  1-0  1-0 
Jim Cotter
Vernon, BC
0.200  1-1  0-3  1-2  0-0  0-2 
Mark Kean
Toronto, ON
0.000  0-1  0-4  0-3  0-1  0-1 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Wed, Nov 2, 11 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Thomas Ulsrud Randy Ferbey 6-7    Final (8)
B Jeff Stoughton Brad Jacobs 6-5    Final (7)
C Mike McEwen Rob Fowler 9-2    Final (6)
D Glenn Howard Jim Cotter 5-3    Final (7)
E Kevin Koe Brad Gushue 5-7    Final (8)
Thu, Nov 3, 11 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Mark Kean Brad Jacobs 4-5    Final (EE)
B John Epping Jim Cotter 7-6    Final (EE)
C Steve Laycock Robert Schlender 8-3    Final (7)
D Niklas Edin Dale Matchett 7-4    Final (8)
E Kevin Martin Greg Balsdon 7-4    Final (7)
Thu, Nov 3, 11 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Steve Laycock Brad Gushue 4-5    Final (8)
B Mike McEwen Kevin Koe 6-4    Final (8)
C Jeff Stoughton Mark Kean 5-4    Final (EE)
D Rob Fowler Robert Schlender 6-4    Final (7)
E Glenn Howard John Epping 7-3    Final (8)
Thu, Nov 3, 11 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kevin Koe Rob Fowler 6-4    Final (8)
B Kevin Martin Randy Ferbey 7-3    Final (7)
C Niklas Edin Greg Balsdon 4-8    Final (7)
D Mike McEwen Brad Gushue 7-4    Final (8)
E Thomas Ulsrud Dale Matchett 6-5    Final (EE)
Thu, Nov 3, 11 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kevin Martin Thomas Ulsrud 6-2    Final (7)
B Jeff Stoughton Glenn Howard 8-5    Final (7)
C Brad Jacobs Jim Cotter 6-5    Final (EE)
D John Epping Mark Kean 7-2    Final (5)
E Greg Balsdon Randy Ferbey 6-7    Final (8)
Fri, Nov 4, 11 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Brad Gushue Robert Schlender 6-4    Final (7)
B Dale Matchett Greg Balsdon 3-8    Final (7)
C Jeff Stoughton John Epping 6-3    Final (8)
D Niklas Edin Randy Ferbey 6-9    Final (6)
E Rob Fowler Steve Laycock 6-5    Final (EE)
Fri, Nov 4, 11 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Mike McEwen Steve Laycock 7-2    Final (6)
B Niklas Edin Thomas Ulsrud 7-4    Final (8)
C Kevin Koe Robert Schlender 6-1    Final (5)
D Kevin Martin Dale Matchett 4-1    Final (7)
E Jim Cotter Mark Kean 6-5    Final (8)
Fri, Nov 4, 11 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jeff Stoughton Jim Cotter 6-2    Final (7)
B Rob Fowler Brad Gushue 4-5    Final (8)
C Glenn Howard Mark Kean 5-1    Final (7)
D Thomas Ulsrud Greg Balsdon 4-7    Final (8)
E John Epping Brad Jacobs 5-3    Final (7)
Fri, Nov 4, 11 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kevin Martin Niklas Edin 2-3    Final (EE)
B Glenn Howard Brad Jacobs 3-2    Final (8)
C Dale Matchett Randy Ferbey 5-4    Final (8)
D Kevin Koe Steve Laycock 6-3    Final (7)
E Mike McEwen Robert Schlender 8-9    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 26 -- 9:00pm CT
Ryan Wiebe 11  Final
Kyle McCannell (6)
Zachary Wasylik Final
Riley Smith (6)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 26 -- 6:30pm MT
Justin Runciman Final
Ben Kiist (7)
Kyler Kurina Final
Ethan Chung (7)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 26 -- 6:30pm MT
Abby Desormeau 10  Final
Isabelle Stanton (6)
Faith Thomas Final
Nate Burton (6)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 26 -- 6:00pm CET
Turkey Final
Spain (10)
Russia 11  Final
Latvia (8)
Slovenia 10  Final
Lithuania (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 26 -- 6:00pm CET
Germany Final
Russia (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Sat, Nov 27 -- 9:00am CET
Norway 2nd
Italy
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones Ready for Semi-Finals

Jones Ready for Semi-Finals

Despite picking up a loss to provincial rivals Team Fleury in Friday afternoon's Draw 17, Jennifer Jones (Picture: Curling Canada) is through to the semi-finals at the 2021 Tim Hortons curling Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑