Curling Scores

W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CT
Martin Final
Silvernagle (10) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Anderson (EE)
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 28 -- 8:00pm CT
Ackland Final
Peterson (7) Watch Live Curling!
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CT
Bonot Final
MacEwan (9) Watch Live Curling!
Horgan Final
Carr (8) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CT
McCarville Final
McCormick (9) Watch Live Curling!
Burns 12  Final
Croisier (9) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 6:00pm AT
Manuel Final
Purcell (10)
Colter Final
Thompson (9)
Everist Final
Flemming (9)
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 28 -- 8:00pm ET
Duncan Final
Howard (EE) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 28 -- 8:00pm ET
McEwen Final
Epping (10) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm NT
Hill Final
Strong (5)
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Jan 28 -- 2:00pm AT
Daigle Final
Powers 11  (9)
Murphy Final
Hilliard (9)
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Jan 29 -- 9:00am CET
Tirinzoni Final
Keiser (6)
Grandy Final
Wrana (EE)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm NT
McNeil Lamswood Final
Smith (10)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 6:00pm ET
Smith Final
Higgins (6)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Prestige Hotels & Resorts Curling Classic -- A Event

Oct 3 - 6, 2013
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Pacific Time (PT)
Stefanie Lawton

D1 - Thu 10:00am
Loser to 31
SCORES 
  [1]

Stefanie Lawton

Allison MacInnes

Satsuki Fujisawa
D3 - Thu 5:00pm
Loser to 41
SCORES 
  [17]
Stefanie Lawton

D1 - Thu 10:00am
Loser to 31
SCORES 
  [2]

Barb Spencer

Barb Spencer

Cheryl Bernard
D7 - Fri 1:00pm
Loser to 50
SCORES 
  [25]
Stefanie Lawton

D1 - Thu 10:00am
Loser to 32
SCORES 
  [3]

Cassie Potter

Cassie Potter

Cassie Potter

Laura Walker
D3 - Thu 5:00pm
Loser to 42
SCORES 
  [18]

D1 - Thu 10:00am
Loser to 32
SCORES 
  [4]

Laura Walker

Kerry Galusha

Heather Nedohin
D9 - Fri 7:00pm
Loser to 54
SCORES 
  [29]

D1 - Thu 10:00am
Loser to 33
SCORES 
  [5]
Heather Nedohin
Qualifier

Kelley Law

Kelly Scott
D3 - Thu 5:00pm
Loser to 39
SCORES 
  [19]
Heather Nedohin

D1 - Thu 10:00am
Loser to 33
SCORES 
  [6]

Ayumi Ogasawara

Ayumi Ogasawara
Heather Nedohin

Val Sweeting
D7 - Fri 1:00pm
Loser to 51
SCORES 
  [26]

D1 - Thu 10:00am
Loser to 34
SCORES 
  [7]

Val Sweeting

Darcy Robertson

Ji-Sun Kim

Shannon Kleibrink
D3 - Thu 5:00pm
Loser to 40
SCORES 
  [20]

D1 - Thu 10:00am
Loser to 34
SCORES 
  [8]

Ji-Sun Kim

Ji-Sun Kim

Eve Muirhead

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 35
SCORES 
  [9]

Eve Muirhead

Roberta Kuhn

Bingyu Wang
D4 - Thu 8:00pm
Loser to 45
SCORES 
  [21]
Bingyu Wang

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 35
SCORES 
  [10]

Bingyu Wang

Allison Pottinger

Michele Jaeggi
D7 - Fri 1:00pm
Loser to 47
SCORES 
  [27]
Bingyu Wang

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 36
SCORES 
  [11]

Michele Jaeggi

Janet Harvey

Marla Mallett

Renee Sonnenberg
D4 - Thu 8:00pm
Loser to 46
SCORES 
  [22]

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 36
SCORES 
  [12]

Marla Mallett

Marla Mallett

Anna Sidorova
D9 - Fri 7:00pm
Loser to 56
SCORES 
  [30]

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 37
SCORES 
  [13]
Anna Sidorova
Qualifier

Colleen Hannah

Crystal Webster
D4 - Thu 8:00pm
Loser to 43
SCORES 
  [23]
Amy Nixon

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 37
SCORES 
  [14]

Amy Nixon

Amy Nixon
Amy Nixon

Amber Holland
D7 - Fri 1:00pm
Loser to 48
SCORES 
  [28]

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 38
SCORES 
  [15]

Amber Holland

Jill Thurston

Mirjam Ott

Mirjam Ott
D4 - Thu 8:00pm
Loser to 44
SCORES 
  [24]

D2 - Thu 1:00pm
Loser to 38
SCORES 
  [16]

Mirjam Ott

Patti Knezevic

Curling Scores

W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CT
Martin Final
Silvernagle (10) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Anderson (EE)
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 28 -- 8:00pm CT
Ackland Final
Peterson (7) Watch Live Curling!
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CT
Bonot Final
MacEwan (9) Watch Live Curling!
Horgan Final
Carr (8) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CT
McCarville Final
McCormick (9) Watch Live Curling!
Burns 12  Final
Croisier (9) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 6:00pm AT
Manuel Final
Purcell (10)
Colter Final
Thompson (9)
Everist Final
Flemming (9)
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 28 -- 8:00pm ET
Duncan Final
Howard (EE) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 28 -- 8:00pm ET
McEwen Final
Epping (10) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm NT
Hill Final
Strong (5)
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Jan 28 -- 2:00pm AT
Daigle Final
Powers 11  (9)
Murphy Final
Hilliard (9)
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Jan 29 -- 9:00am CET
Tirinzoni Final
Keiser (6)
Grandy Final
Wrana (EE)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm NT
McNeil Lamswood Final
Smith (10)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 6:00pm ET
Smith Final
Higgins (6)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones Perfect into Manitoba Scotties Final

Jones Perfect into Manitoba Scotties Final

Winnipeg's Jennifer Jones (photo: Curling Canada) is 8-0 and into Sunday's Final after winning 9-5 over Kaitlyn Lawes.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑