Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 7th
Callaghan
Blades 7th
Forsythe
Proulx 8th
Stevens
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Challenge Casino Lac Leamy -- A Event

Oct 20 - 23, 2011
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Dale Matchett
D1 - Thu 9:00am
Loser to 22
SCORES
  [1]

Brett Gallant

Brett Gallant

Robert Desjardins
D3 - Thu 2:30pm
Loser to 30
SCORES
  [13]
Robert Desjardins

D1 - Thu 9:00am
Loser to 22
SCORES
  [2]

Robert Desjardins

Bryan Cochrane

Mark Bice
D8 - Fri 4:45pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Robert Desjardins

D1 - Thu 9:00am
Loser to 23
SCORES
  [3]

Philippe Lemay

Philippe Lemay

Pierre Charette
D3 - Thu 2:30pm
Loser to 31
SCORES
  [14]
Pierre Charette

D1 - Thu 9:00am
Loser to 23
SCORES
  [4]

Pierre Charette

Michael Fournier

Mark Kean

D1 - Thu 9:00am
Loser to 24
SCORES
  [5]

Mark Kean

Ian MacAulay

Chris Gardner
D3 - Thu 2:30pm
Loser to 32
SCORES
  [15]
Mark Kean

D1 - Thu 9:00am
Loser to 24
SCORES
  [6]

Guy Hemmings

Guy Hemmings

Wayne Tuck Jr.
D8 - Fri 4:45pm
Loser to 37
SCORES
  [20]
Mark Kean

D2 - Thu 11:45am
Loser to 25
SCORES
  [7]

Wayne Tuck Jr.

Howard Rajala

Brad Jacobs
D4 - Thu 5:15pm
Loser to 33
SCORES
  [16]
Brad Jacobs

D2 - Thu 11:45am
Loser to 25
SCORES
  [8]

Brad Jacobs

Don Westphal

Jean-Michel Menard

D2 - Thu 11:45am
Loser to 26
SCORES
  [9]

Jean-Michel Menard

Jamie Murphy

Rob Rumfeldt
D4 - Thu 5:15pm
Loser to 28
SCORES
  [17]
Jean-Michel Menard

D2 - Thu 11:45am
Loser to 26
SCORES
  [10]

Rob Rumfeldt

Chad Allen

Martin Ferland
D8 - Fri 4:45pm
Loser to 38
SCORES
  [21]
Jean-Michel Menard

D2 - Thu 11:45am
Loser to 27
SCORES
  [11]

Mike Harris

Mike Harris

Brad Gushue
D4 - Thu 5:15pm
Loser to 29
SCORES
  [18]
Brad Gushue

D2 - Thu 11:45am
Loser to 27
SCORES
  [12]

Brad Gushue

Ian Fitzner-Leblanc

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 7th
Callaghan
Blades 7th
Forsythe
Proulx 8th
Stevens
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑