World Curling Report

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 5:30am ET
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 1:00am ET
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: FL2 -- Fri, Dec 6 -- 9:00pm CT
Jacobson Final
Armstrong (7)
Sutherland Final
Fedak (8)
Franko Final
Hartung (7)
Ackerman Final
Vollman (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 6 -- 8:30pm CT
Lyburn Final
Chambers (4)
Wiebe Final
Ryan (6)
Bohn Final
Grassie (EE)
Gauthier Final
Dilello (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Thompson Final
Thompson (3)
McInnes Cooper Final
Sinnett (8)
Roach Final
Fenelon (7)
Grattan Final
Cyr (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Hilliard 11  Final
Comeau (6)
Gim Final
Mallais (5)
Birt Final
Robichaud (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon Final
Watling (4)
Peterson Final
Clark-Rouire (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Swiss Cup Basel -- A Event

Sep 30 - Oct 2, 2011
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Jan Hauser
1
Fri 1:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Jan Hauser
David Sik
David Murdoch
4
Fri 10:15am
Loser to 41
SCORES
  [17]
Manuel Ruch
1
Fri 1:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Manuel Ruch
Manuel Ruch
Oskar Eriksson
6
Fri 4:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Manuel Ruch
1
Fri 1:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Oskar Eriksson
Benno Arnold
Jeff Stoughton
Jeff Stoughton
4
Fri 10:15am
Loser to 41
SCORES
  [18]
1
Fri 1:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Jeff Stoughton
Meico Oehninger
Thomas Ulsrud
8
Sat 5:00am
Loser to 55
SCORES
  [29]
1
Fri 1:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Peter De Cruz
Peter De Cruz
Marcus Hasselborg
4
Fri 10:15am
Loser to 42
SCORES
  [19]
Marcus Hasselborg
1
Fri 1:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Marcus Hasselborg
Dominik Maerki
Logan Gray
Logan Gray
6
Fri 4:00pm
Loser to 52
SCORES
  [26]
1
Fri 1:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Logan Gray
Bernhard Werthemann
Logan Gray
Christof Schwaller
4
Fri 10:15am
Loser to 42
SCORES
  [20]
1
Fri 1:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Jiri Snitil
Jiri Snitil
Brad Gushue
2
Fri 4:15am
Loser to 35
SCORES
  [9]
Brad Gushue
Joel Retornaz
Claudio Pescia
4
Fri 10:15am
Loser to 39
SCORES
  [21]
Claudio Pescia
2
Fri 4:15am
Loser to 35
SCORES
  [10]
Claudio Pescia
Steffen R. Mellemseter
Pascal Hess
6
Fri 4:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Claudio Pescia
2
Fri 4:15am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Aku Kauste
Aku Kauste
Andrey Drozdov
Daniel Herberg
4
Fri 10:15am
Loser to 39
SCORES
  [22]
2
Fri 4:15am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Andrey Drozdov
Andrey Drozdov
Tom Brewster
8
Sat 5:00am
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Fri 4:15am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Tomi Rantamaki
Tomi Rantamaki
Thomas Loevold
4
Fri 10:15am
Loser to 40
SCORES
  [23]
Tomi Rantamaki
2
Fri 4:15am
Loser to 37
SCORES
  [14]
Rob Vilain
Rob Vilain
Niklas Edin
Niklas Edin
6
Fri 4:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Fri 4:15am
Loser to 38
SCORES
  [15]
Niklas Edin
Mario Freiberger
Niklas Edin
Sven Michel
4
Fri 10:15am
Loser to 40
SCORES
  [24]
2
Fri 4:15am
Loser to 38
SCORES
  [16]
Sven Michel
Aleksandr Kirikov

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 10:30am GMT
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: FL2 -- Fri, Dec 6 -- 9:00pm CT
Jacobson Final
Armstrong (7)
Sutherland Final
Fedak (8)
Franko Final
Hartung (7)
Ackerman Final
Vollman (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 6 -- 8:30pm CT
Lyburn Final
Chambers (4)
Wiebe Final
Ryan (6)
Bohn Final
Grassie (EE)
Gauthier Final
Dilello (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Thompson Final
Thompson (3)
McInnes Cooper Final
Sinnett (8)
Roach Final
Fenelon (7)
Grattan Final
Cyr (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Hilliard 11  Final
Comeau (6)
Gim Final
Mallais (5)
Birt Final
Robichaud (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon Final
Watling (4)
Peterson Final
Clark-Rouire (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑