Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Nov 27 -- 2:00pm CT
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (6)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 27 -- 7:30pm MT
Abby Desormeau Final
Faith Thomas (6)
Nate Burton 10  Final
Isabelle Stanton (6)
W: Canadian Junior World Qualifier
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 1:00pm CT
Northern Ontario Final
Alberta (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 5:00pm CET
Scotland Final
Sweden (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- A Event

Oct 30 - Nov 2, 2008
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Allison Earl

D1 - Thu 11:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]

Andrea McCutcheon

Andrea McCutcheon

Jessica Mair
D3 - Thu 5:30pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Shannon Kleibrink

D1 - Thu 11:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]

Shannon Kleibrink

Shannon Kleibrink

Heather Rankin
D6 - Fri 1:30pm
Loser to 50
SCORES
  [25]
Chelsea Carey

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 32
SCORES
  [3]

Chelsea Carey

Chelsea Carey

Chelsea Carey

Lisa Johnson
D4 - Thu 8:30pm
Loser to 42
SCORES
  [18]

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 32
SCORES
  [4]

Megan Kirk

Megan Kirk

Sherry Anderson
D8 - Fri 7:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]

D1 - Thu 11:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Sherry Anderson

Yukako Tsuchiya

Marla Mallett
D3 - Thu 5:30pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Marla Mallett

D1 - Thu 11:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]

Marla Mallett

Brandee Borne
Marla Mallett

Renee Sonnenberg
D6 - Fri 1:30pm
Loser to 51
SCORES
  [26]

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 34
SCORES
  [7]

Renee Sonnenberg

Tracey Jones

Allison MacInnes

Allison MacInnes
D4 - Thu 8:30pm
Loser to 40
SCORES
  [20]

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 34
SCORES
  [8]

Allison MacInnes

Tiffany Game

Cheryl Bernard

D1 - Thu 11:00am
Loser to 35
SCORES
  [9]

Cheryl Bernard

Tiffany Steuber

Faye White
D3 - Thu 5:30pm
Loser to 45
SCORES
  [21]
Cheryl Bernard

D1 - Thu 11:00am
Loser to 35
SCORES
  [10]

Diane Foster

Diane Foster

Kelly Schafer
D6 - Fri 1:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Holly Scott

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 36
SCORES
  [11]

Krista Crowther

Krista Crowther

Holly Scott

Brittany Gregor
D4 - Thu 8:30pm
Loser to 46
SCORES
  [22]

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 36
SCORES
  [12]

Holly Scott

Holly Scott

Cathy King
D8 - Fri 7:30pm
Loser to 56
SCORES
  [30]

D1 - Thu 11:00am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Cathy King

Maria Bushell

Crystal Webster
D3 - Thu 5:30pm
Loser to 43
SCORES
  [23]
Crystal Webster

D1 - Thu 11:00am
Loser to 37
SCORES
  [14]

Crystal Webster

Jennifer Loudon
Crystal Webster

World Financial Group
D6 - Fri 1:30pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 38
SCORES
  [15]

World Financial Group

Wendy Ondrack

World Financial Group

Chantelle Eberle
D4 - Thu 8:30pm
Loser to 44
SCORES
  [24]

D2 - Thu 2:00pm
Loser to 38
SCORES
  [16]

Chantelle Eberle

Val Sweeting

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
M: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Nov 27 -- 2:00pm CT
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (6)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 27 -- 7:30pm MT
Abby Desormeau Final
Faith Thomas (6)
Nate Burton 10  Final
Isabelle Stanton (6)
W: Canadian Junior World Qualifier
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 1:00pm CT
Northern Ontario Final
Alberta (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 5:00pm CET
Scotland Final
Sweden (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 25 -- 2:00pm CET
Hungary Final
England (10)
Lithuania Final
Austria (10)
Slovakia Final
Spain (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Curlers Shift Focus after Trials Exits

Curlers Shift Focus after Trials Exits

SASKATOON - Manitoba's Mike McEwen (Picture: Anil Mungal, Grand Slam of Curling) is one of the skips looking ahead to events in the new year after a disappointing run at the Olympic Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑