Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle 4th
Strang
McEachren 4th
Snow
Mosher 4th
Kavanaugh
MacIsaac 4th
Schut
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 5th
Fleger
Donaldson 5th
Whitbread
Yarmuch 4th
Whittmire
Thomas 4th
Matter
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf 8th
Wright
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist 8th
Cheung
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Anita Cochrane Memorial Junior Men -- Round-Robin

Sep 18 - 20, 2020
Connor Deane
, BC
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Branden Reimer
, BC
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Preston Ballard
, BC
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Matthew McCrady
New Westminster, BC
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Thomas Reed
, BC
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Samuel Chang
, BC
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 18, 20 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Thomas Reed Branden Reimer 0-1    Final (8)
5 Preston Ballard Connor Deane 0-1    Final (5)
6 Matthew McCrady Samuel Chang 1-0    Final (7)
Sat, Sep 19, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Branden Reimer Samuel Chang 1-0    Final (7)
2 Preston Ballard Matthew McCrady 0-1    Final (8)
3 Thomas Reed Connor Deane 0-1    Final (8)
Sat, Sep 19, 20 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Preston Ballard Thomas Reed 8-4    Final (7)
2 Connor Deane Samuel Chang 3-2    Final (7)
3 Branden Reimer Matthew McCrady 4-3    Final (8)
Sun, Sep 20, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Matthew McCrady Connor Deane 3-5    Final (8)
2 Branden Reimer Preston Ballard 8-6    Final (8)
3 Samuel Chang Thomas Reed 0-8    Final (5)
Sun, Sep 20, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Samuel Chang Preston Ballard 4-7    Final (6)
2 Matthew McCrady Thomas Reed 2-7    Final (7)
3 Connor Deane Branden Reimer 7-3    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle 4th
Strang
McEachren 4th
Snow
Mosher 4th
Kavanaugh
MacIsaac 4th
Schut
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 5th
Fleger
Donaldson 5th
Whitbread
Yarmuch 4th
Whittmire
Thomas 4th
Matter
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf 8th
Wright
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist 8th
Cheung
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑