World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher Final
Matsumura (6)
Epping Final
Howard (8)
Jacobs Final
Edin (8)
Gushue Final
Paterson (EE)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg Final
Silvernagle (EE)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce 8th
McNay
Hess 7th
Carson
Lottenbach Final
Turner (5)
Reed 8th
Craik
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stu Sells 1824 Halifax Classic -- A Event

Nov 14 - 17, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Atlantic Time (AT)
Bruce Mouat
Colin Thomas
3
Thu 4:00pm
Loser to 24
SCORES
  [5]
Bruce Mouat
1
Thu 10:00am
Loser to 19
SCORES
  [1]
Colin Thomas
Shea Steele
5
Fri 10:00am
Loser to 29
SCORES
  [13]
Bruce Mouat
Andrin Schnider
Andrin Schnider
2
Thu 1:00pm
Loser to 19
SCORES
  [6]
Chad Stevens
7
Fri 5:00pm
Loser to 32
SCORES
  [17]
Cameron Bryce
Qualifier
Scott Jones
3
Thu 4:00pm
Loser to 23
SCORES
  [7]
Cameron Bryce
1
Thu 10:00am
Loser to 20
SCORES
  [2]
Scott Jones
Trent Skanes
Cameron Bryce
5
Fri 10:00am
Loser to 29
SCORES
  [14]
Stuart Thompson
Brent MacDougall
2
Thu 1:00pm
Loser to 20
SCORES
  [8]
Brent MacDougall
Glenn Howard
Fredrik Nyman
3
Thu 4:00pm
Loser to 26
SCORES
  [9]
Fredrik Nyman
1
Thu 10:00am
Loser to 21
SCORES
  [3]
Fredrik Nyman
Andrew Symonds
5
Fri 10:00am
Loser to 30
SCORES
  [15]
Fredrik Nyman
Kendal Thompson
Kendal Thompson
2
Thu 1:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Luc Violette
7
Fri 5:00pm
Loser to 31
SCORES
  [18]
Michael Fournier
Qualifier
Matthew Manuel
3
Thu 4:00pm
Loser to 25
SCORES
  [11]
Matthew Manuel
1
Thu 10:00am
Loser to 22
SCORES
  [4]
Matthew Manuel
Greg Smith
Jamie Murphy
5
Fri 10:00am
Loser to 30
SCORES
  [16]
Jamie Murphy
Jamie Murphy
2
Thu 1:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Kevin Ouellette

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher Final
Matsumura (6)
Epping Final
Howard (8)
Jacobs Final
Edin (8)
Gushue Final
Paterson (EE)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg Final
Silvernagle (EE)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce 8th
McNay
Hess 7th
Carson
Lottenbach Final
Turner (5)
Reed 8th
Craik
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑