Curling Scores

M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 6:00pm CT
MacEwan Final
Horgan (10) Watch Live Curling!
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Jan 29 -- 4:00am ET
Sato Final
Abe (10) Watch Live Curling!
Ogihara Final
Morozumi (10) Watch Live Curling!
Noguchi Final
Yanagisawa 10  (7) Watch Live Curling!
Hirata 13  Final
Yoshioka (7) Watch Live Curling!
W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Mon, Jan 30 -- 11:30pm ET
Nakamura Final
Suzuki 10  (7) Watch Live Curling!
Nakamura Final
Kanai (10) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Sasaki (10) Watch Live Curling!
Suzuki Final
Fujisawa 10  (8) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Mon, Jan 30 -- 7:30am AT
Manuel Final
Purcell (10)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Young Final
Smith (10) Watch Live Curling!
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 5:00pm AT
Black Final
Hilliard (8)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm CT
Martin Final
Silvernagle (9) Watch Live Curling!
M: Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:30pm MT
Sturmay Final
Carruthers (6) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
McCarville Final
Burns (9) Watch Live Curling!
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Homan Final
Duncan (8) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Howard Final
McEwen (7) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Curtis 11  Final
Strong (9) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
Jones 10  Final
Walter (8) Watch Live Curling!
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 1:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (6)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 8:00am ET
Smith Final
Higgins (9)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Qualico Mixed Doubles Classic -- Round-Robin

Sep 29 - Oct 2, 2022
Rundle Pool
Birchard/Morris
Winnipeg, MB
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Schmiemann/Ginter
Edmonton, AB
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Armstrong/Stewart
Regina, SK
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Birr/Birr
Ham Lake, MN
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wiens/Nowell
Weyburn, SK
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Moncur/Moncur
Banff, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lady Mac Pool
Christensen/Dropkin
Duluth, MN
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Albrecht/Wozniak
Zurich, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gill/Hewitt
Brisbane, AUS
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Springer/Springer
Regina, SK
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cotter/Cotter
Vernon, BC
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Plett/Macaulay
Edmonton, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sulphur Pool
Peterman/Gallant
Calgary, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Anderson/Richardson
Chaska , MN
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Carey/Sluchinski
Calgary, AB
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Moores/Wheeler
Golden, CO
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hersikorn/Laycock
Saskatoon, SK
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dreaver/Coultis
Banff, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Three Sisters Pool
Matsumura/Tanida
Nagano/Hokkaido, JPN
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Anderson/Stopera
Minneapolis, MN
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Broderson/Kleibrink
Edmonton, AB
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Martin/Griffith
Saskatoon, SK
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Libbus/Libbus
Okotoks, AB
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
King-Simpson/Croteau
Victoria, BC
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Sep 29, 22 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Birchard/Morris Moncur/Moncur 11-6    Final (6)
Watch Live Curling! Ban3 Armstrong/Stewart Wiens/Nowell 4-7    Final (8)
Ban4 Birr/Birr Schmiemann/Ginter 3-9    Final (7)
Can2 Albrecht/Wozniak Plett/Macaulay 6-3    Final (7)
Can3 Christensen/Dropkin Cotter/Cotter 9-3    Final (6)
Can4 Gill/Hewitt Springer/Springer 5-2    Final (7)
Thu, Sep 29, 22 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Peterman/Gallant Dreaver/Coultis 11-0    Final (4)
Watch Live Curling! Ban3 Hersikorn/Laycock Moores/Wheeler 6-9    Final (8)
Ban4 Carey/Sluchinski Anderson/Richardson 6-8    Final (EE)
Can1 Martin/Griffith King-Simpson/Croteau 9-1    Final (5)
Can2 Anderson/Stopera Libbus/Libbus 8-1    Final (5)
Can3 Matsumura/Tanida Broderson/Kleibrink 7-6    Final (8)
Thu, Sep 29, 22 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Albrecht/Wozniak Cotter/Cotter 9-1    Final (6)
Watch Live Curling! Ban3 Christensen/Dropkin Gill/Hewitt 8-2    Final (6)
Ban4 Springer/Springer Plett/Macaulay 10-3    Final (6)
Can2 Birchard/Morris Wiens/Nowell 10-4    Final (6)
Can3 Armstrong/Stewart Birr/Birr 8-1    Final (4)
Can4 Schmiemann/Ginter Moncur/Moncur 7-4    Final (8)
Fri, Sep 30, 22 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Martin/Griffith Libbus/Libbus 7-2    Final (6)
Watch Live Curling! Ban3 Anderson/Stopera Matsumura/Tanida 4-6    Final (8)
Ban4 Broderson/Kleibrink King-Simpson/Croteau 9-4    Final (6)
Can1 Peterman/Gallant Moores/Wheeler 7-4    Final (7)
Can2 Hersikorn/Laycock Carey/Sluchinski 3-9    Final (6)
Can3 Anderson/Richardson Dreaver/Coultis 11-3    Final (7)
Fri, Sep 30, 22 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Birr/Birr Wiens/Nowell 12-5    Final (7)
Ban3 Birchard/Morris Schmiemann/Ginter 8-10    Final (7)
Ban4 Armstrong/Stewart Moncur/Moncur 10-1    Final (4)
Can2 Gill/Hewitt Cotter/Cotter 11-3    Final (7)
Can3 Albrecht/Wozniak Springer/Springer 8-3    Final (7)
Can4 Christensen/Dropkin Plett/Macaulay 8-4    Final (7)
Fri, Sep 30, 22 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Carey/Sluchinski Moores/Wheeler 8-6    Final (7)
Watch Live Curling! Ban3 Peterman/Gallant Anderson/Richardson 7-2    Final (6)
Ban4 Hersikorn/Laycock Dreaver/Coultis 10-1    Final (6)
Can1 Matsumura/Tanida Libbus/Libbus 10-3    Final (6)
Can2 Martin/Griffith Broderson/Kleibrink 8-6    Final (EE)
Can3 Anderson/Stopera King-Simpson/Croteau 13-3    Final (7)
Fri, Sep 30, 22 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Christensen/Dropkin Springer/Springer 10-0    Final (4)
Watch Live Curling! Ban3 Cotter/Cotter Plett/Macaulay 9-2    Final (5)
Ban4 Gill/Hewitt Albrecht/Wozniak 6-5    Extra
Can2 Armstrong/Stewart Schmiemann/Ginter 9-5    Final (7)
Can3 Wiens/Nowell Moncur/Moncur 7-4    Final (7)
Can4 Birr/Birr Birchard/Morris 4-7    Final (7)
Fri, Sep 30, 22 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Anderson/Stopera Broderson/Kleibrink 8-9    Final (8)
Watch Live Curling! Ban3 Libbus/Libbus King-Simpson/Croteau 6-4    Final (7)
Ban4 Matsumura/Tanida Martin/Griffith 6-3    Final (7)
Can1 Hersikorn/Laycock Anderson/Richardson 5-7    Final (8)
Can2 Moores/Wheeler Dreaver/Coultis 7-6    Final (8)
Can3 Carey/Sluchinski Peterman/Gallant 4-6    Final (8)
Sat, Oct 1, 22 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Wiens/Nowell Schmiemann/Ginter 5-8    Final (7)
Ban3 Birr/Birr Moncur/Moncur 11-4    Final (6)
Ban4 Birchard/Morris Armstrong/Stewart 8-7    Final (8)
Can2 Cotter/Cotter Springer/Springer 4-6    Final (8)
Can3 Gill/Hewitt Plett/Macaulay 8-4    Final (7)
Can4 Albrecht/Wozniak Christensen/Dropkin 4-9    Final (7)
Sat, Oct 1, 22 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
Ban2 Moores/Wheeler Anderson/Richardson 7-3    Final (8)
Watch Live Curling! Ban3 Carey/Sluchinski Dreaver/Coultis 9-2    Final (6)
Ban4 Peterman/Gallant Hersikorn/Laycock 5-4    Final (7)
Can1 Libbus/Libbus Broderson/Kleibrink 2-9    Final (5)
Can2 Matsumura/Tanida King-Simpson/Croteau 8-5    Final (8)
Can3 Martin/Griffith Anderson/Stopera 6-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 6:00pm CT
MacEwan Final
Horgan (10) Watch Live Curling!
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Jan 29 -- 4:00am ET
Sato Final
Abe (10) Watch Live Curling!
Ogihara Final
Morozumi (10) Watch Live Curling!
Noguchi Final
Yanagisawa 10  (7) Watch Live Curling!
Hirata 13  Final
Yoshioka (7) Watch Live Curling!
W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Mon, Jan 30 -- 11:30pm ET
Nakamura Final
Suzuki 10  (7) Watch Live Curling!
Nakamura Final
Kanai (10) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Sasaki (10) Watch Live Curling!
Suzuki Final
Fujisawa 10  (8) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Mon, Jan 30 -- 7:30am AT
Manuel Final
Purcell (10)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Young Final
Smith (10) Watch Live Curling!
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 5:00pm AT
Black Final
Hilliard (8)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm CT
Martin Final
Silvernagle (9) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
McCarville Final
Burns (9) Watch Live Curling!
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Homan Final
Duncan (8) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 3:00pm ET
Howard Final
McEwen (7) Watch Live Curling!
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm NT
Curtis 11  Final
Strong (9) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 2:00pm CT
Jones 10  Final
Walter (8) Watch Live Curling!
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 29 -- 1:30pm CET
Tirinzoni Final
Wrana (6)
M: PEI Tankard
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF1 -- Sun, Jan 29 -- 8:00am ET
Smith Final
Higgins (9)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Jan 28 -- 7:00pm AT
Birt Final
London (7)
M: Belgium Men's Challenger
Zemst, BEL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 28 -- 7:30pm CET
Jeong 10  Final
Odorizzi (7)
Verreycken Final
Hertman (8) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Silvernagle captures Saskatchewan Scotties

Silvernagle captures Saskatchewan Scotties

Robyn Silvernagle defeated Nancy Martin in the finals of the 2023 Saskatchewan Scotties on Sunday afternoon.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑