Curling Scores

M: Nufloors Penticton Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:00pm PT
Niklas Edin Final
Glenn Howard (EE) Watch Live Curling!
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:30pm CET
Joel Retornaz Final
Steffen Walstad (8) Watch Live Curling!
M: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 3:00pm CT
Jordon McDonald 8th
Jace Freeman
W: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 3:00pm CT
Tansy Tober 7th
Samantha Gevers
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 1:00pm MT
Kenan Wipf Final
Ben Kiist (8)
Cortland Sonnenberg Final
Wyatt Wright (8)
W: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Fri, Oct 15 -- 5:00am MT
Slovakia Final
Turkey 12  (8)
M: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Oct 15 -- 5:00am MT
Spain Final
Czech Republic (10)
Finland 10  Final
Turkey (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

DEKALB Superspiel -- A Event

Nov 19 - 23, 2015
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Alex Forrest

D1-S:Rose1 - Fri 8:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]

Alex Forrest

Steen Sigurdson

Ryan Hyde
D4-S:MorrD - Fri 4:45pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Alex Forrest

D1-S:Rose5 - Fri 8:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]

Korey Dropkin

Korey Dropkin

Daley Peters
D7-S:Rose4 - Sat 8:30am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Alex Forrest

D1-S:Rose2 - Fri 8:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]

Daley Peters

Taylor McIntyre

Daley Peters

Todd Birr
D4-S:MorrF - Fri 4:45pm
Loser to 41
SCORES
  [18]

D1-S:Rose3 - Fri 8:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]

Charley Thomas

Charley Thomas

Jeff Hartung
D10-S:MorrC - Sat 4:45pm
Loser to 54
SCORES
  [29]

D1-S:Rose4 - Fri 8:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Jamie Koe
Qualifier

Jamie Koe

Se Hyeon Seong
D5-S:MorrB - Fri 7:30pm
Loser to 42
SCORES
  [19]
Josh Heidt

D2-S:MorrA - Fri 11:15am
Loser to 33
SCORES
  [6]

Josh Heidt

Josh Heidt
Josh Heidt

Matt Dunstone
D7-S:Rose3 - Sat 8:30am
Loser to 52
SCORES
  [26]

D2-S:MorrB - Fri 11:15am
Loser to 34
SCORES
  [7]

Matt Dunstone

Josh Bahr

Matt Dunstone

Steve Irwin
D5-S:Rose2 - Fri 7:30pm
Loser to 42
SCORES
  [20]

D2-S:MorrC - Fri 11:15am
Loser to 34
SCORES
  [8]

Mike McEwen

Mike McEwen

Reid Carruthers

D2-S:MorrE - Fri 11:15am
Loser to 35
SCORES
  [9]

Reid Carruthers

Bohn, Dennis

Richard Muntain
D5-S:Rose3 - Fri 7:30pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Richard Muntain

D2-S:MorrF - Fri 11:15am
Loser to 35
SCORES
  [10]

Richard Muntain

Braden Calvert

Gustav Eskilsson
D9-S:Rose2 - Sat 2:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Richard Muntain

D2-S:MorrD - Fri 11:15am
Loser to 36
SCORES
  [11]

Gustav Eskilsson

Ray Baker

Jared Kolomaya

Bohn, David
D6-S:MorrF - Fri 10:15pm
Loser to 39
SCORES
  [22]

D3-S:Rose2 - Fri 2:00pm
Loser to 36
SCORES
  [12]

Jared Kolomaya

Jared Kolomaya

Tom Brewster
D11-S:MorrB - Sat 7:30pm
Loser to 55
SCORES
  [30]

D3-S:Rose1 - Fri 2:00pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Rob Atkins
Qualifier

Rob Atkins

Kevin Wunderlin
D6-S:MorrC - Fri 10:15pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Mark Kean

D3-S:Rose5 - Fri 2:00pm
Loser to 37
SCORES
  [14]

Mark Kean

Mark Kean
William Lyburn

William Lyburn
D9-S:MorrD - Sat 2:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

D3-S:MorrA - Fri 2:00pm
Loser to 38
SCORES
  [15]

William Lyburn

Andrew Irving

William Lyburn

Joseph Comte
D6-S:Rose3 - Fri 10:15pm
Loser to 40
SCORES
  [24]

D3-S:MorrF - Fri 2:00pm
Loser to 38
SCORES
  [16]

Pete Fenson

Pete Fenson

Curling Scores

M: Nufloors Penticton Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:00pm PT
Niklas Edin Final
Glenn Howard (EE) Watch Live Curling!
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:30pm CET
Joel Retornaz Final
Steffen Walstad (8) Watch Live Curling!
M: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 3:00pm CT
Jordon McDonald 8th
Jace Freeman
W: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 3:00pm CT
Tansy Tober 7th
Samantha Gevers
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 1:00pm MT
Kenan Wipf Final
Ben Kiist (8)
Cortland Sonnenberg Final
Wyatt Wright (8)
W: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Fri, Oct 15 -- 5:00am MT
Slovakia Final
Turkey 12  (8)
M: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Oct 15 -- 5:00am MT
Spain Final
Czech Republic (10)
Finland 10  Final
Turkey (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Koe wins IG Wealth Management Western Showdown

Koe wins IG Wealth Management Western Showdown

Kevin Koe (Calgary, AB) wins the IG Wealth Management Western Showdown, defeating Brad Jacobs (Sault Ste Marie, NONT) 8-1 at the Swift Current Curling Club in Swift Current, Canada.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑