World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 5:30am ET
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Lyburn 8th
Ryan
Bohn 9th
Gauthier
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Robichaud  
Levesque  
Comeau  
Oh  
Yan  
Gim  
Cousins  
Birt  
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Jones  
Sullivan  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Murphy  
Park  
Comeau  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 12:15pm ET
Cannon 7th
Peterson
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Jacobson Final
Muirhead (7)
Sutherland Final
Deis (7)
Tokarz Final
Meyer (8)
Franko Final
Ackerman (4)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- C Event

Jan 10 - 13, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Martina Baumann
6
Fri 8:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [45]
Aline Fellmann
Aline Fellmann
Anna Kubeskova
9
Sat 3:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [50]
Aline Fellmann
6
Fri 8:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [40]
Corrie Huerlimann
Corrie Huerlimann
8
Sat 12:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [46]
Selina Witschonke
Selina Witschonke
10
Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [54]
Binia Feltscher
Nora Wuest
Qualifier
Irene Schori
8
Sat 12:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [47]
Irene Schori
6
Fri 8:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [41]
Irene Schori
9
Sat 3:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [51]
Binia Feltscher
Michelle Schlachter
Binia Feltscher
Virginija Paulauskaite
Tori Koana
5
Fri 5:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [42]
9
Sat 3:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [52]
Anna Sidorova
8
Sat 12:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [48]
Anna Sidorova
Anna Sidorova
10
Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [55]
Anna Sidorova
Raphaela Keiser
Seina Nakajima
Qualifier
5
Fri 5:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [43]
Raphaela Keiser
9
Sat 3:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [53]
Sophie Jackson
Melissa Tanner
8
Sat 12:30pm
Loser to Consolation
SCORES
  [49]
Sophie Jackson
Ying Yang
6
Fri 8:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [44]
Sophie Jackson
Sophie Jackson

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 3:30am MT
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Lyburn 8th
Ryan
Bohn 9th
Gauthier
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Robichaud  
Levesque  
Comeau  
Oh  
Yan  
Gim  
Cousins  
Birt  
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Jones  
Sullivan  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Murphy  
Park  
Comeau  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 12:15pm ET
Cannon 7th
Peterson
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Jacobson Final
Muirhead (7)
Sutherland Final
Deis (7)
Tokarz Final
Meyer (8)
Franko Final
Ackerman (4)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑