World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 5:30am ET
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 12:15pm ET
Cannon 6th
Peterson
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Jacobson Final
Muirhead (7)
Sutherland Final
Deis (7)
Tokarz Final
Meyer (8)
Franko Final
Ackerman (4)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Lyburn 7th
Ryan
Bohn 8th
Gauthier
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Sinnett Final
Roach (8)
Fenelon Final
McInnes Cooper (7)
Thompson Final
Grattan (7)
Cyr 10  Final
Thompson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Gim Final
Comeau (6)
Birt Final
Wang (7)
Mallais Final
Smith (8)
Hilliard Final
Crawford (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- B Event

Jan 10 - 13, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Martina Baumann
Nora Wuest
5
Fri 5:00pm
Loser to 45
SCORES
  [28]
Nora Wuest
3
Fri 11:00am
Loser to 42
SCORES
  [22]
Nora Wuest
Virginija Paulauskaite
6
Fri 8:00pm
Loser to 47
SCORES
  [34]
Seina Nakajima
Seina Nakajima
5
Fri 5:00pm
Loser to 45
SCORES
  [29]
Seina Nakajima
8
Sat 12:30pm
Loser to 53
SCORES
  [37]
Min Ji Kim
3
Fri 11:00am
Loser to 42
SCORES
  [23]
Aline Fellmann
Qualifier
Yu Han
Min Ji Kim
Anna Sidorova
Raphaela Keiser
5
Fri 5:00pm
Loser to 40
SCORES
  [30]
Anna Sidorova
3
Fri 11:00am
Loser to 43
SCORES
  [24]
Anna Kubeskova
Anna Kubeskova
6
Fri 8:00pm
Loser to 48
SCORES
  [35]
Ursi Hegner
Ursi Hegner
5
Fri 5:00pm
Loser to 40
SCORES
  [31]
Ursi Hegner
8
Sat 12:30pm
Loser to 51
SCORES
  [38]
Ursi Hegner
4
Fri 1:30pm
Loser to 43
SCORES
  [25]
Corrie Huerlimann
Qualifier
Melissa Tanner
Binia Feltscher
Irene Schori
Selina Witschonke
5
Fri 5:00pm
Loser to 41
SCORES
  [32]
Selina Witschonke
4
Fri 1:30pm
Loser to 44
SCORES
  [26]
Selina Witschonke
Ying Yang
6
Fri 8:00pm
Loser to 46
SCORES
  [36]
Andrea Schoepp
Andrea Schoepp
5
Fri 5:00pm
Loser to 41
SCORES
  [33]
Andrea Schoepp
8
Sat 12:30pm
Loser to 52
SCORES
  [39]
Andrea Schoepp
4
Fri 1:30pm
Loser to 44
SCORES
  [27]
Michelle Schlachter
Qualifier
Michelle Schlachter
Tori Koana

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 3:30am MT
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 12:15pm ET
Cannon 6th
Peterson
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Jacobson Final
Muirhead (7)
Sutherland Final
Deis (7)
Tokarz Final
Meyer (8)
Franko Final
Ackerman (4)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 7 -- 11:15am CT
Lyburn 7th
Ryan
Bohn 8th
Gauthier
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Sinnett Final
Roach (8)
Fenelon Final
McInnes Cooper (7)
Thompson Final
Grattan (7)
Cyr 10  Final
Thompson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 12:30pm AT
Gim Final
Comeau (6)
Birt Final
Wang (7)
Mallais Final
Smith (8)
Hilliard Final
Crawford (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑