Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 7th
Callaghan
Blades 8th
Forsythe
Proulx 8th
Stevens
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Challenge Casino Lac Leamy -- C Event

Oct 20 - 23, 2011
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Bryan Cochrane

D10 - Sat 8:30am
Loser Out
SCORES
  [45]

Mike Harris

Mike Harris

Chris Gardner
D13 - Sat 4:45pm
Loser Out
SCORES
  [50]
Martin Ferland

D7 - Fri 2:00pm
Loser Out
SCORES
  [40]

Howard Rajala

Howard Rajala
D11 - Sat 11:15am
Loser Out
SCORES
  [46]

Martin Ferland

Martin Ferland
D15 - Sat 10:00pm
Loser Out
SCORES
  [54]
Brett Gallant

Mark Bice

Guy Hemmings
D11 - Sat 11:15am
Loser Out
SCORES
  [47]

Mark Bice

D7 - Fri 2:00pm
Loser Out
SCORES
  [41]

Guy Hemmings
D13 - Sat 4:45pm
Loser Out
SCORES
  [51]

Brett Gallant

Wayne Tuck Jr.
Brett Gallant

Dale Matchett
Jamie Murphy

D7 - Fri 2:00pm
Loser Out
SCORES
  [42]

D13 - Sat 4:45pm
Loser Out
SCORES
  [52]

Michael Fournier

D11 - Sat 11:15am
Loser Out
SCORES
  [48]

Michael Fournier

Philippe Lemay
D15 - Sat 10:00pm
Loser Out
SCORES
  [55]
Rob Rumfeldt

Ian MacAulay
Rob Rumfeldt

D7 - Fri 2:00pm
Loser Out
SCORES
  [43]

Ian MacAulay
D13 - Sat 4:45pm
Loser Out
SCORES
  [53]

Rob Rumfeldt

Don Westphal
D10 - Sat 8:30am
Loser Out
SCORES
  [49]

Ian MacAulay

Chad Allen

D7 - Fri 2:00pm
Loser Out
SCORES
  [44]

Ian Fitzner-Leblanc

Ian Fitzner-Leblanc

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 7th
Callaghan
Blades 8th
Forsythe
Proulx 8th
Stevens
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑