World Senior Curling Championships
Curling Scores
World Senior Curling Championships
Apr 20 - 27, 2024
|
| Draw Apr 26 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lithuania Paulauskaite, V |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Switzerland Rueetschi-Schlegel, D |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lithuania
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 4.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Switzerland
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lithuania
Switzerland
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone (Photo: World Curling / Stephen Fisher) arrived in Utah for the 2026 LGT World Men's Curling Championship with two goals -- to win gold and to send EJ Harnden into retirement as a world champion.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













