Curling Scores

W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2-6 -- Fri, Jul 2 -- 6:00am ET
Unchi Gim Final
Minji Kim (9)
Eunjung Kim Final
Jisu Kim (9)
M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2-CF -- Fri, Jul 2 -- 9:00pm ET
SooHyuk Kim Final
Kijeong Lee (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Bern
Switzerland

Player Photo
SKIP
Yannick
Schwaller

  Player Photo
Third
Michael
Brunner

  Player Photo
Second
Romano
Meier

  Player Photo
Lead
Marcel
Kaeufeler

 
Games: 97  
Record: 62W - 35L  
PF/G: 7.63  
PA/G: 6.45  
Hammer Efficiency: 0.36  
Steal Defense: 0.21  
Force Efficiency: 0.56  
Steal Efficiency: 0.26  
Baden Masters Baden, Switzerland  
RESULT: DNQ Aug 23 - 25, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Nyman (SWE) - WTR:113 W 7-2
  6 vs. Wagenseil (SUI) - WTR:221 W 9-2
  8 vs. Paterson (SCO) - WTR:7 W 4-3
  10 vs. Wunderer (AUT) - WTR:123 W 6-5
  QF vs. Ramsfjell (NOR) - WTR:75 W 8-7
  SF vs. De Cruz (SUI) - WTR:8 W 6-3
  CF vs. Edin (SWE) - WTR:3 W 6-4
CAMERON'S Brewing Oakville Fall Classic Oakville, Ontario  
RESULT: DNQ Aug 30 - Sep 2, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Retornaz (ITA) - WTR:59 L 7-8
  5 vs. Dunnam (PA) - WTR:79 W 5-3
  7 vs. Roy (QC) - WTR:39 W 7-6
  10 vs. Lawton (QC) - WTR:125 W 8-2
  PO vs. Dunnam (PA) - WTR:79 W 7-4
  QF vs. Horgan (MB) - WTR:30 W 7-2
  SF vs. Ruohonen (USA) - WTR:22 W 8-3
  CF vs. Kim (KOR) - WTR:63 W 7-3
Stu Sells Oakville Tankard Oakville, Ontario  
RESULT: DNQ Sep 5 - 8, 2019  
 Draw Team Game
  1 vs. Retornaz (ITA) - WTR:45 L 5-8
  5 vs. Tuck Jr. (ON) - WTR:35 L 3-5
  10 vs. De Cruz (SUI) - WTR:6 L 4-7
  17 vs. Rotskas (ON) - WTR:222 W 6-2
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic Cornwall, Ontario  
RESULT: DNQ Sep 10 - 15, 2019  
 Draw Team Game
  3 vs. Epping (ON) - WTR:4 L 4-5
  5 vs. Jacobs (NONT) - WTR:8 L 1-7
  12 vs. Roy (QC) - WTR:44 W 7-2
  14 vs. McDonald (ON) - WTR:13 W 8-6
  16 vs. Fournier (QC) - WTR:36 W 7-5
  TB vs. Bottcher (AB) - WTR:2 W 6-2
  QF vs. De Cruz (SUI) - WTR:6 L 2-5
Swiss Cup Basel Basel, Switzerland  
RESULT: DNQ Oct 3 - 6, 2019  
 Draw Team Game
  3 vs. Klima (CZE) - WTR:78 W 7-4
  5 vs. Hoesli (SUI) - WTR:88 W 6-5
  7 vs. Paterson (SCO) - WTR:8 L 0-7
  8 vs. Wagenseil (SUI) - WTR:231 W 7-5
  9 vs. Muskatewitz (GER) - WTR:85 W 8-5
  11 vs. Edin (SWE) - WTR:4 W 4-2
  QF vs. Bryce (SCO) - WTR:36 L 1-7
Curling Masters Champery Champery, Switzerland  
RESULT: DNQ Oct 17 - 20, 2019  
 Draw Team Game
  1 vs. Bryce (SCO) - WTR:28 L 3-6
  3 vs. Whyte (SCO) - WTR:42 W 4-3
  7 vs. Nyman (SWE) - WTR:121 W 6-4
  9 vs. Klima (CZE) - WTR:83 W 6-4
  QF vs. Edin (SWE) - WTR:5 W 5-2
  SF vs. Ulsrud (NOR) - WTR:22 L 4-5
Masters North Bay, Ontario  
RESULT: DNQ Oct 22 - 27, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Mouat (SCO) - WTR:7 L 6-11
  6 vs. Paterson (SCO) - WTR:8 L 5-7
  10 vs. Epping (ON) - WTR:2 L 3-5
  12 vs. Shuster (USA) - WTR:14 W 5-4
Kioti Tractor Tour Challenge Tier 1 Pictou County, Nova Scotia  
RESULT: DNQ Nov 5 - 10, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Gunnlaugson (MB) - WTR:16 L 5-6
  4 vs. Dunstone (SK) - WTR:10 L 1-8
  6 vs. Bottcher (AB) - WTR:6 L 6-9
  9 vs. Jacobs (NONT) - WTR:3 L 3-6
Le Gruyere AOP European Curling Championships Helsingborg, Sweden  
RESULT: DNQ Nov 16 - 23, 2019  
 Draw Team Game
  M1 vs. van Dorp (NED) - WTR:25 W 9-4
  M2 vs. Edin (SWE) - WTR:8 L 5-8
  M3 vs. Krause (DEN) - WTR:225 W 11-5
  M4 vs. Glukhov (RUS) - WTR:40 W 10-6
  M5 vs. Reed (ENG) - WTR:186 W 8-7
  M6 vs. Ulsrud (NOR) - WTR:22 L 4-9
  M7 vs. Muskatewitz (GER) - WTR:83 L 4-5
  M8 vs. Paterson (SCO) - WTR:9 W 8-3
  M9 vs. Retornaz (ITA) - WTR:35 W 7-5
  SF vs. Krause (DEN) - WTR:225 W 8-5
  CF vs. Edin (SWE) - WTR:8 L 3-9
Boost National Conception Bay South, Newfoundland / Labrador  
RESULT: DNQ Dec 10 - 15, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Matsumura (JPN) - WTR:17 L 3-6
  4 vs. Edin (SWE) - WTR:5 L 5-7
  6 vs. Jacobs (NONT) - WTR:4 L 1-5
  11 vs. Bottcher (AB) - WTR:3 L 4-8
Schweizer Cup Biel, Switzerland  
RESULT: DNQ Dec 19 - 22, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Traub (SUI) - WTR:418 W 10-4
  4 vs. Bangerter (SUI) - WTR:204 W 10-3
  6 vs. Wagenseil (SUI) - WTR:188 W 7-3
  8 vs. Lottenbach (SUI) - WTR:50 W 5-3
  10 vs. Schnider (SUI) - WTR:63 W 9-3
  SF vs. De Cruz (SUI) - WTR:8 L 3-9
  CF vs. Hess (SUI) - WTR:38 W 7-6
Mercure Perth Masters Perth, Scotland  
RESULT: DNQ Jan 2 - 5, 2020  
 Draw Team Game
  3 vs. Gallacher (SCO) - WTR:170 W 7-3
  5 vs. Hess (SUI) - WTR:37 L 5-6
  7 vs. Retornaz (ITA) - WTR:35 W 5-4
  8 vs. Mellemseter (NOR) - WTR:228 L 2-6
  10 vs. Paterson (SCO) - WTR:11 L 4-6
Meridian Canadian Open Yorkton, Saskatchewan  
RESULT: DNQ Jan 14 - 19, 2020  
 Draw Team Game
  1 vs. McEwen (MB) - WTR:9 W 6-2
  3 vs. Jacobs (NONT) - WTR:1 L 3-7
  7 vs. Dunstone (SK) - WTR:13 L 3-7
  11 vs. Gunnlaugson (MB) - WTR:12 W 7-6
  13 vs. Koe (AB) - WTR:6 W 7-4
  QF vs. Gushue (NL) - WTR:7 L 1-6
SWISSCURLING Championship Thun, Switzerland  
RESULT: DNQ Feb 8 - 16, 2020  
 Draw Team Game
  M1 vs. Klossner (SUI) - WTR:226 W 8-3
  M2 vs. Hoesli (SUI) - WTR:142 W 10-6
  M3 vs. De Cruz (SUI) - WTR:10 L 7-8
  M4 vs. Lottenbach (SUI) - WTR:44 W 7-5
  M5 vs. Pfister (SUI) - WTR:83 W 11-5
  M6 vs. Hess (SUI) - WTR:42 W 8-3
  M7 vs. Schnider (SUI) - WTR:68 Feb 13, 12:00pm CET
  PO1 vs. De Cruz (SUI) - WTR:10 L 5-6
  PO2 vs. Klossner (SUI) - WTR:226 W 8-3
  PO3 vs. Lottenbach (SUI) - WTR:44 W 5-2
  CF vs. De Cruz (SUI) - WTR:10 W 5-3
Aberdeen International Curling Championship Aberdeen, Scotland  
RESULT: DNQ Mar 12 - 15, 2020  
 Draw Team Game
  3 vs. Han (CHN) - WTR:343 W 6-1
  5 vs. Ramsfjell (NOR) - WTR:76 W 8-6
  7 vs. Nyman (SWE) - WTR:86 W 8-5
  9 vs. Hess (SUI) - WTR:48 W 7-2
  QF vs. Retornaz (ITA) - WTR:35 W 6-5
  SF vs. Bryce (SCO) - WTR:32 W 6-1
  CF vs. Paterson (SCO) - WTR:13 W 6-5
LGT World Men's Curling Championship Glasgow, Scotland  
RESULT: DNQ Mar 28 - Apr 5, 2020  
 Draw Team Game
  1 vs. Glukhov (RUS) Mar 28, 02:00pm GMT
  3 vs. Gushue (CAN) Mar 29, 09:00am GMT
  4 vs. Muskatewitz (GER) Mar 29, 02:00pm GMT
  6 vs. Edin (SWE) Mar 30, 09:00am GMT
  7 vs. Mouat (SCO) Mar 30, 02:00pm GMT
  10 vs. Retornaz (ITA) Mar 31, 02:00pm GMT
  12 vs. Ulsrud (NOR) Apr 1, 09:00am GMT
  14 vs. van Dorp (NED) Apr 1, 07:00pm GMT
  15 vs. Krause (DEN) Apr 2, 09:00am GMT
  17 vs. Kim (KOR) Apr 2, 07:00pm GMT
  19 vs. Zou (CHN) Apr 3, 02:00pm GMT
  20 vs. Shuster (USA) Apr 3, 07:00pm GMT

Curling Scores

W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2-6 -- Fri, Jul 2 -- 6:00am ET
Unchi Gim Final
Minji Kim (9)
Eunjung Kim Final
Jisu Kim (9)
M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2-CF -- Fri, Jul 2 -- 9:00pm ET
SooHyuk Kim Final
Kijeong Lee (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
CurlingZone Launches Curling Stadium Streaming Platform

CurlingZone Launches Curling Stadium Streaming Platform

WCF World Team Rankings schedule launches with Curling Stadium set to broadcast Major Tour events in Ontario, Manitoba, Saskatchewan and Minnesota.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑