Curling Scores

M: Pan-American Masters Games: Womens
Cleveland, OH
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Thu, Jul 18 -- 1:00pm ET
Young Final
Horn (8)
M: Pan-American Masters Games: Mixed
Cleveland, OH
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Thu, Jul 18 -- 1:00pm ET
Mann Final
Jackson (EE)
M: Pan-American Masters Games: Mens
Cleveland, OH
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Thu, Jul 18 -- 1:00pm ET
Gleaton Final
Moss (8)
BLDR Final
Negus (8)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Jun 17 -- 4:00am ET
Park Final
Lee 10  (9)
W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 11:00pm ET
Ha Final
Gim (EE)
M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Sault Ste Marie
Northern Ontario

Player Photo
SKIP
Brad
Jacobs

  Player Photo
Third
Ryan
Fry

  Player Photo
Second
E.J.
Harnden

  Player Photo
Lead
Ryan
Harnden

 
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic Cornwall, Ontario  
RESULT: DNQ Sep 13 - 16, 2018  
 Draw Team Game Watch
  4 vs. Wunderer (AUT) - WTR:127 W 5-1
  9 vs. Zou (CHN) - WTR:71 W 9-2
  11 vs. Thomas (ON) - WTR:26 W 8-4
  14 vs. Ferland (QC) - WTR:40 W 8-4
  18 vs. Shuster (USA) - WTR:13 W 7-2
  QF vs. McDonald (ON) - WTR:20 W 7-3
  SF vs. Howard (ON) - WTR:14 W 5-3
  CF vs. Epping (ON) - WTR:10 L 2-5
Princess Auto Elite 10 Chatham, Ontario  
RESULT: DNQ Sep 26 - 30, 2018  
 Draw Team Game Watch
  1 vs. Carruthers (MB) - WTR:9 L 3-4
  3 vs. Koe (AB) - WTR:3 L 0-3
  6 vs. Paterson (SCO) - WTR:16 W 4-1
  9 vs. Edin (SWE) - WTR:1 W 3-0
  QF vs. Koe (AB) - WTR:3 W 4-1
  SF vs. Gushue (NL) - WTR:2 L 2-4
Canad Inns Men's Classic Portage la Prairie, Manitoba  
RESULT: DNQ Oct 12 - 15, 2018  
 Draw Team Game Watch
  2 vs. Zou (CHN) - WTR:74 W 8-7
  4 vs. Dunstone (SK) - WTR:16 W 10-4
  6 vs. Calvert (MB) - WTR:19 W 6-2
  QF vs. Dunstone (SK) - WTR:16 W 8-7
  SF vs. Bottcher (AB) - WTR:12 L 5-7
Canadian Beef Masters of Curling Truro, Nova Scotia  
RESULT: DNQ Oct 23 - 28, 2018  
 Draw Team Game Watch
  4 vs. Paterson (SCO) - WTR:19 L 3-7
  6 vs. Epping (ON) - WTR:7 L 6-7
  9 vs. Edin (SWE) - WTR:1 L 2-8
  12 vs. Schwaller (SUI) - WTR:14 L 1-7
GSOC Tour Challenge Tier 1 Thunder Bay, Ontario  
RESULT: DNQ Nov 6 - 11, 2018  
 Draw Team Game Watch
  3 vs. Bottcher (AB) - WTR:10 W 5-4
  6 vs. Calvert (MB) - WTR:17 W 5-3
  8 vs. Howard (ON) - WTR:13 W 5-1
  13 vs. Koe (AB) - WTR:3 L 1-3
  QF vs. Shuster (USA) - WTR:14 W 7-6
  SF vs. De Cruz (SUI) - WTR:8 W 6-3
  CF vs. Bottcher (AB) - WTR:10 W 6-5
Home Hardware Canada Cup of Curling Estevan, Saskatchewan  
RESULT: DNQ Dec 5 - 9, 2018  
 Draw Team Game Watch
  1 vs. Koe (AB) - WTR:3 W 9-5
  2 vs. Gushue (NL) - WTR:2 W 8-4
  4 vs. McEwen (MB) - WTR:10 W 5-4
  5 vs. Dunstone (SK) - WTR:11 W 7-4
  8 vs. Epping (ON) - WTR:5 W 7-4
  9 vs. Bottcher (AB) - WTR:6 L 6-7
  CF vs. Koe (AB) - WTR:3 W 5-4
Boost National Conception Bay South, Newfoundland / Labrador  
RESULT: DNQ Dec 11 - 16, 2018  
 Draw Team Game Watch
  1 vs. McDonald (ON) - WTR:15 W 7-5
  5 vs. Calvert (MB) - WTR:17 W 7-3
  9 vs. McEwen (MB) - WTR:10 W 8-1
  11 vs. Edin (SWE) - WTR:1 W 7-5
  QF vs. Howard (ON) - WTR:9 L 4-5
Meridian Canadian Open North Battleford, Saskatchewan  
RESULT: DNQ Jan 8 - 13, 2019  
 Draw Team Game Watch
  3 vs. De Cruz (SUI) - WTR:9 L 5-6
  5 vs. Kleiter (SK) - WTR:166 W 7-3
  9 vs. Calvert (MB) - WTR:19 W 7-6
  13 vs. Howard (ON) - WTR:7 L 3-5
  14 vs. Dunstone (SK) - WTR:11 W 8-2
  QF vs. Bottcher (AB) - WTR:8 L 2-5
Northern Ontario Tankard Nipigon, Ontario  
RESULT: DNQ Jan 30 - Feb 3, 2019  
 Draw Team Game Watch
  1 vs. McCarville (NONT) - WTR:179 W 4-2
  2 vs. Gordon (NONT) - WTR:380 W 10-4
  4 vs. Montpellier (NONT) - WTR:337 W 9-3
  5 vs. Chandler (NONT) - WTR:91 W 7-1
  6 vs. Johnston (NONT) - WTR:217 W 7-5
  8 vs. Horgan (NONT) - WTR:31 L 6-9
  9 vs. Bonot (NONT) - WTR:617 W 9-1
  SF vs. McCarville (NONT) - WTR:179 W 7-6
  CF vs. Horgan (NONT) - WTR:31 W 7-5
Tim Hortons Brier Brandon, Manitoba  
RESULT: DNQ Mar 2 - 10, 2019  
 Draw Team Game Watch
  1 vs. Bottcher (AB) - WTR:6 W 10-2
  3 vs. Symonds (NL) - WTR:264 W 8-2
  5 vs. Crete (QC) - WTR:56 W 7-3
  7 vs. Likely (PEI) - WTR:343 W 10-4
  9 vs. Muyres (SK) - WTR:18 W 7-5
  11 vs. McEwen (MB) - WTR:12 W 9-5
  13 vs. Solberg (YK) - WTR:399 W 10-5
  16 vs. Cotter (BC) - WTR:46 W 11-5
  17 vs. McDonald (ON) - WTR:15 L 6-7
  18 vs. Gushue (CAN) - WTR:7 W 7-6
  19 vs. Koe (AB) - WTR:1 L 5-7
  PG1v2 vs. Koe (AB) - WTR:1 L 4-9
  SF vs. Bottcher (AB) - WTR:6 L 4-5
Players' Championship Toronto, Ontario  
RESULT: DNQ Apr 9 - 14, 2019  
 Draw Team Game Watch
  1 vs. Dunstone (SK) - WTR:11 W 6-2
  4 vs. Bottcher (AB) - WTR:4 W 7-4
  6 vs. Epping (ON) - WTR:6 W 6-0
  8 vs. Gushue (NL) - WTR:7 W 8-6
  11 vs. De Cruz (SUI) - WTR:8 L 6-7
  QF vs. Paterson (SCO) - WTR:9 L 5-6
Humpty's Champions Cup Saskatoon, Saskatchewan  
RESULT: DNQ Apr 23 - 28, 2019  
 Draw Team Game Watch
  3 vs. Matsumura (JPN) - WTR:19 W 7-1
  5 vs. Morris (USA) - WTR:12 L 6-7
  8 vs. Edin (SWE) - WTR:3 L 5-8
  11 vs. Paterson (SCO) - WTR:9 W 9-3
  TB vs. Dunstone (SK) - WTR:11 W 6-3
  QF vs. Bottcher (AB) - WTR:2 L 1-4

Curling Scores

M: Pan-American Masters Games: Womens
Cleveland, OH
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Thu, Jul 18 -- 1:00pm ET
Young Final
Horn (8)
M: Pan-American Masters Games: Mixed
Cleveland, OH
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Thu, Jul 18 -- 1:00pm ET
Mann Final
Jackson (EE)
M: Pan-American Masters Games: Mens
Cleveland, OH
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Thu, Jul 18 -- 1:00pm ET
Gleaton Final
Moss (8)
BLDR Final
Negus (8)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Jun 17 -- 4:00am ET
Park Final
Lee 10  (9)
W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 11:00pm ET
Ha Final
Gim (EE)
M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Gim defends Korean championship title

Gim defends Korean championship title

World number three ranked Gyeonggi Province's Gim Eun-ji (Photo: Curling1spoon) defend their national title in a thrilling extra end final Monday in Uijeongbu.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑