World Curling Report

Curling Scores

W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 24 -- 12:00pm ET
Comeau Final
Levesque (6)
Crawford 12  Final
Mallais (8)
Quillian 9th
Cousins
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Jan 24 -- 9:30am ET
St-Georges Final
Boisvert (7)
Davies Final
Hains (10)
Verreault 11  Final
Girard (10)
Tippin 10  Final
Lavoie (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Fri, Jan 24 -- 8:00am AT
Brothers Final
Jones (10)
Breen Final
McEvoy (8)
Mattatall Final
Myketyn-Driscoll (7)
Hilliard Final
Arsenault 11  (8)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Fri, Jan 24 -- 12:30pm GMT
Bryce Final
Smith (7)
Henderson Final
Al-Saffar (9)
Findlay Final
Farmer (6)
Davie Final
Farries (7)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Fri, Jan 24 -- 8:30am GMT
Carson Final
Holder (10)
Kinnear Final
Craik (10)
Turner Final
Gallacher 10  (10)
Cameron Final
Craik (10)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 23 -- 6:30pm MT
Scheidegger Final
Skrlik (7)
Rocque Final
Walker (8)
Vaughan Final
Hilker (10)
Sherrer Final
Kaufman (10)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Thu, Jan 23 -- 7:30pm ET
Bedard Final
Martel (EE)
Fournier 11  Final
Homan (9)
Roberge Final
Ferland (10)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Fri, Jan 24 -- 8:00am AT
Murphy Final
Thompson (10)
Manuel Final
Gibson (8)
MacDougall Final
O'Leary (6)
Thompson Final
Stevens (9)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Farmers Edge SCT -- Teams

Dec 6 - 8, 2019
Ackerman


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
No Photo
Carson
Ackerman
Third
No Photo
Marc
Vachon
Second
No Photo
Justin
Anderson
Lead
Player Photo
Evan
Latos
Armstrong



Saskatchewan

Skip
No Photo
Tyson
Armstrong
Third
No Photo
Ryan
Armstrong
Second
No Photo
Derek
Armstrong
Lead
No Photo
Allen
Dmytryshyn
Carss



Saskatchewan

Skip
Player Photo
Michael
Carss
Third
Player Photo
Tyler
Travis
Second
Player Photo
Aaron
Shutra
Lead
No Photo
Josh
Dahlseide
Comfort


Wadena
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Scott
Comfort
Third
Player Photo
Brennen
Jones
Second
Player Photo
Byron
Moffatt
Lead
Player Photo
Lee
Johnson
Deis


Fox Valley
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Ryan
Deis
Third
Player Photo
Scott
Manners
Second
Player Photo
Jason
Barnhart
Lead
Player Photo
Kalin
Deis
Fedak


Foam Lake
Saskatchewan

Skip
No Photo
Garret
Fedak
Third
No Photo
Darcy
McLean
Second
No Photo
Nathan
Zuchkan
Lead
No Photo
Brayden
Faye
Franko


Wadena
Saskatchewan

Skip
No Photo
Brent
Franko
Third
No Photo
Richard
Choquette
Second
No Photo
Colin
Redman
Lead
No Photo
Mike
Rattrey
Gamble


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Ben
Gamble
Third
Player Photo
Braydan
Mohns
Second
Player Photo
Tyler
Krupski
Lead
Player Photo
Rory
McCusker
Hartung


Langenburg
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Jeff
Hartung
Third
Player Photo
Jason
Krupski
Second
No Photo
Jeremy
Chevrier
Lead
No Photo
Chad
Petracek
Hartung


Langenburg
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Kody
Hartung
Third
Player Photo
Tyler
Hartung
Second
No Photo
Jayden
Shwaga
Lead
Player Photo
Mark
Larsen
Jacobson



Saskatchewan

Skip
Player Photo
Jason
Jacobson
Third
Player Photo
Dustin
Kalthoff
Second
Player Photo
Garret
Springer
Lead
No Photo
Drew
Springer
Kleiter



Saskatchewan

Skip
Player Photo
Rylan
Kleiter
Third
Player Photo
Trevor
Johnson
Second
Player Photo
Joshua
Mattern
Lead
Player Photo
Matthieu
Taillon
Meachem


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Shaun
Meachem
Third
Player Photo
Brady
Scharback
Second
Player Photo
Brayden
Stewart
Lead
Player Photo
Jared
Latos
Meyer



Saskatchewan

Skip
Player Photo
Shawn
Meyer
Third
No Photo
Kris
Keating
Second
No Photo
Austin
Williamson
Lead
No Photo
Marcus
Lau
Muirhead


Perth
Scotland

Skip
Player Photo
Glen
Muirhead
Third
Player Photo
Kyle
Smith
Second
Player Photo
Thomas
Muirhead
Lead
Player Photo
Cameron
Smith
Olson


Estevan
Saskatchewan

Skip
No Photo
Tye
Olson
Third
No Photo
Allan
Walter
Second
No Photo
Jess
Olson
Lead
No Photo
Tyler
Corbin
Sutherland



Saskatchewan

Skip
No Photo
Cody
Sutherland
Third
No Photo
Landon
Field
Second
No Photo
James
Hom
Lead
No Photo
Jack
Reid
Tokarz


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
No Photo
Travis
Tokarz
Third
No Photo
Josh
Boettcher
Second
Player Photo
Jeremy
Ven Der Buhs
Lead
No Photo
Trevor
Zurowski
Vollman


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Shane
Vollman
Third
Player Photo
Kevin
Fetsch
Second
Player Photo
Garry
Janz
Lead
Player Photo
Bob
Sonder
Wills


Regina
Saskatchewan

Skip
No Photo
Sam
Wills
Third
Player Photo
Grady
LaMontagne
Second
No Photo
Blake
Hoffman
Lead
No Photo
Brody
Blackwell
Woloschuk


Regina
Saskatchewan

Skip
No Photo
Dustin
Woloschuk
Third
No Photo
Lyndon
Graff
Second
No Photo
Matt
Gesell
Lead
No Photo
Spencer
Ellis

Curling Scores

W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 24 -- 12:00pm ET
Comeau Final
Levesque (6)
Crawford 12  Final
Mallais (8)
Quillian 9th
Cousins
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Jan 24 -- 9:30am ET
St-Georges Final
Boisvert (7)
Davies Final
Hains (10)
Verreault 11  Final
Girard (10)
Tippin 10  Final
Lavoie (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Fri, Jan 24 -- 8:00am AT
Brothers Final
Jones (10)
Breen Final
McEvoy (8)
Mattatall Final
Myketyn-Driscoll (7)
Hilliard Final
Arsenault 11  (8)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Fri, Jan 24 -- 12:30pm GMT
Bryce Final
Smith (7)
Henderson Final
Al-Saffar (9)
Findlay Final
Farmer (6)
Davie Final
Farries (7)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Fri, Jan 24 -- 8:30am GMT
Carson Final
Holder (10)
Kinnear Final
Craik (10)
Turner Final
Gallacher 10  (10)
Cameron Final
Craik (10)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 23 -- 6:30pm MT
Scheidegger Final
Skrlik (7)
Rocque Final
Walker (8)
Vaughan Final
Hilker (10)
Sherrer Final
Kaufman (10)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Thu, Jan 23 -- 7:30pm ET
Bedard Final
Martel (EE)
Fournier 11  Final
Homan (9)
Roberge Final
Ferland (10)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Fri, Jan 24 -- 8:00am AT
Murphy Final
Thompson (10)
Manuel Final
Gibson (8)
MacDougall Final
O'Leary (6)
Thompson Final
Stevens (9)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑