Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 11:00am ET
Tirinzoni 5th
Inglis
Kim 5th
Kelly
Armstrong 5th
Ladouceur
Mann 5th
Strouse
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb 4th
Libbus  Watch Live Curling!
Tao 4th
Hartung  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 8:00am ET
Mooibroek Final
Ramsfjell (7)
Colter Final
Horgan (7)
Edin Final
Stocker (6)
Retornaz Final
Schwaller (7)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm ET
Menard 2nd
Wise
Asselin 2nd
Munroe
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Smith Final
Sigurdson (6)
McDonald Final
Walter (7)
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am ET
Balsdon Final
Bryant (8)
Froud Final
Heggestad (8)
Brackett Final
Heggestad (8)
Hutchinson Final
Pearce (8)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Ackland Final
Robertson (5)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Mair1-3 at 2008 Red Deer Curling Classic

Oct 30 - Nov 2, 2008

Edmonton, Alberta
Player Photo
SKIP
Jessica
Mair

  Player Photo
Third
Kara
Johnston

  Player Photo
Second
Marie
Miller

  Player Photo
Lead
Jennifer
Guzzwell

 

 
Jessica Mair (Edmonton, AB) finished 1-3 in the 32 team
Red Deer Curling Classic qualifying round, held October 30 - November 2, 2008 in , . In their opening game, Mair lost 6-3 to Shannon Kleibrink (Calgary, AB), droppimg another game, 9-5 to Allison Earl (Calgary, AB) where Mair responded with a 8-0 win over Lisa Johnson (Edmonton, AB). Mair went on to lose 4-2 against Faye White (Edmonton, AB) in their final qualifying round match.
 
. For week of the event schedule, Mair did not improve upon their best events, remaining at th place on the World Ranking Standings with total points. Mair ranks th overall on the Year-to-Date rankings with points earned so far this season.
 

Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 11:00am ET
Tirinzoni 5th
Inglis
Kim 5th
Kelly
Armstrong 5th
Ladouceur
Mann 5th
Strouse
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb 4th
Libbus  Watch Live Curling!
Tao 4th
Hartung  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 8:00am ET
Mooibroek Final
Ramsfjell (7)
Colter Final
Horgan (7)
Edin Final
Stocker (6)
Retornaz Final
Schwaller (7)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm ET
Menard 2nd
Wise
Asselin 2nd
Munroe
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Smith Final
Sigurdson (6)
McDonald Final
Walter (7)
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am ET
Balsdon Final
Bryant (8)
Froud Final
Heggestad (8)
Brackett Final
Heggestad (8)
Hutchinson Final
Pearce (8)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Ackland Final
Robertson (5)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑