Curling Scores

M: World Mixed Doubles Qualification Event
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Dec 4 -- 12:30pm GMT
Kazakhstan Final
Slovenia (8) Watch Live Curling!
Spain 10  Final
Hong Kong (7) Watch Live Curling!
Finland Final
Guyana (6) Watch Live Curling!
Slovakia Final
Ukraine (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Sherrer  
Skrlik    Watch Live Curling!
Stiksma  
Hunkin    Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Tym  
Hansen    Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Holland Final
Peterson (EE)
Brown Final
Tober (4)
Sturmay Final
Workin (4) Watch Live Curling!
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Nyman Final
McDonald (5)
Grassie Final
Chambers (8)
Kleiter Final
Smith (8) Watch Live Curling!
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 4 -- 8:00am ET
Steep 4th
Kean
Champ 5th
Ainsley
Camm 4th
Fournier
Heggestad 5th
Reid
Chandler 4th
Tippin
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 3 -- 8:30pm PT
Reese-Hansen Final
Birnie (7) Watch Live Curling!
Gushulak 10  Final
Mychaluk (5) Watch Live Curling!
Cowan Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Ryan Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm ET
Gim Final
Wasylkiw (7)
Harrison Final
Zemmelink (7)
Kim Final
Auld (6)
Mann Final
Kiemele (7)
Jaeggi Final
Armstrong (8)
Howard Final
Acres (5)
Ladouceur Final
Brandwood (8) Watch Live Curling!
Inglis Final
Deschene (7)
Galusha 10  Final
Rozon (7)
Duncan Final
Heggestad (6)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 12:30pm PT
Sobering Final
Montgomery (7) Watch Live Curling!
Robillard Final
Cseke (8) Watch Live Curling!
Yanagisawa 10  Final
Strathdee (4) Watch Live Curling!
Connolly Final
Longworth (8) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 3 -- 9:00pm CT
Manners Final
Joyce (6)
Pomedli Final
Gamble (8)
Henry Final
Muyres 10  (3) Watch Live Curling!
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 8:00pm ET
Freeman Final
Graham (4)
Szydlik Final
Robins 11  (8)
Kostna Final
Norris (8)
Dundas Final
Olafson (7)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 7:00pm CT
Hayward Final
Buchalter (6)
Beaudry Final
Maguet (7)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm MT
Deschiffart Final
Bishop (8)
Ruttan Final
Falkenberg 11  (8)
DeSchiffart 12  Final
Morrison (6)
Miller Final
Androschuk (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Capital Curling Classic -- Round-Robin

Oct 7 - 10, 2022
Felix Asselin
Montreal, QC
1.000  2-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Jason Camm
Cornwall, ON
1.000  0-0  3-0  1-0  0-0  0-0 
Howard Rajala
Ottawa, ON
1.000  2-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Jason Smith
Nashville, TN
1.000  2-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Jasmin Gibeau
Buckingham, QC
0.750  3-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
Jordan McNamara
Ottawa, ON
0.750  2-0  1-1  1-0  0-0  1-0 
Erin Morrissey
Ottawa, ON
0.750  2-0  1-1  2-0  0-0  1-0 
Sam Steep
KW, ON
0.750  2-0  1-1  0-1  0-0  0-0 
Vincent Roberge
Levis, QC
0.667  2-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
John Steski
Ottawa, ON
0.667  2-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Billy Woods
Lanark Highlands, ON
0.667  2-1  0-0  0-1  0-0  0-0 
Robin Duguay
Buckingham, QC
0.500  0-1  2-1  1-1  0-0  0-0 
Jaimee Gardner
Ottawa, ON
0.500  2-2  0-0  1-1  0-0  0-0 
Francois Roberge
Levis, QC
0.500  1-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Greg Bridges
Russell, ON
0.333  1-1  0-1  1-1  0-1  0-0 
Mac Calwell
Ottawa, ON
0.333  0-1  1-1  0-0  1-0  0-0 
Colton Daly
Georgetown, ON
0.333  1-1  0-1  0-1  0-0  0-1 
Scott Dunnam
Philadelphia, PA
0.333  0-1  1-1  0-1  0-0  0-0 
Mark Kean
Ottawa, ON
0.333  1-0  0-2  1-0  0-0  0-0 
Nicholas Lemieux
Oakville, ON
0.333  0-0  1-2  1-0  0-0  0-0 
Chantal Osborne
Thurso, QC
0.333  1-1  0-1  1-1  0-0  0-0 
Ken Robichaud
Carleton Place, ON
0.333  1-1  0-1  1-0  0-0  0-0 
Lindsay Thorne
Ottawa, ON
0.333  0-1  1-1  0-0  0-1  0-0 
Eddie Chow
Montreal, QC
0.000  0-1  0-1  0-0  0-0  0-0 
Matt Dupuis
Cornwall, ON
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-0 
Ling-Yue Hung
Hong Kong, HKG
0.000  0-1  0-1  0-0  0-0  0-0 
Jonathan Morrison
Russell, ON
0.000  0-0  0-2  0-2  0-0  0-0 
David Morton
Ottawa, ON
0.000  0-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Roxane Perron
Montreal, QC
0.000  0-1  0-1  0-1  0-0  0-0 
Sierra Sutherland
Ottawa, ON
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 7, 22 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Erin Morrissey Sierra Sutherland 6-1    Final (6)
2 Jaimee Gardner Howard Rajala 2-8    Final (6)
3 Eddie Chow John Steski 5-9    Final (7)
4 Robin Duguay Lindsay Thorne 7-2    Final (7)
Fri, Oct 7, 22 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Chantal Osborne Jordan McNamara 2-7    Final (7)
2 Matt Dupuis Billy Woods 2-6    Final (5)
3 Jonathan Morrison Ken Robichaud 5-6    Final (8)
4 Jason Camm Greg Bridges 6-0    Final (5)
Fri, Oct 7, 22 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 John Steski Robin Duguay 9-1    Final (4)
2 Lindsay Thorne Eddie Chow 7-5    Final (7)
3 Jaimee Gardner Sierra Sutherland 6-5    Final (8)
4 Erin Morrissey Howard Rajala 1-6    Final (5)
Fri, Oct 7, 22 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jonathan Morrison Greg Bridges 7-8    Final (8)
2 Jason Camm Ken Robichaud 7-2    Final (7)
3 Billy Woods Jordan McNamara 10-2    Final (6)
4 Chantal Osborne Matt Dupuis 7-6    Final (8)
Fri, Oct 7, 22 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Ling-Yue Hung Vincent Roberge 2-8    Final (7)
2 Scott Dunnam Jasmin Gibeau 7-8    Final (8)
3 David Morton Felix Asselin 0-11    Final (4)
4 Mac Calwell Colton Daly 5-3    Final (EE)
Fri, Oct 7, 22 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jason Smith Nicholas Lemieux 7-4    Final (7)
2 Chantal Osborne Robin Duguay 6-7    Final (8)
3 Greg Bridges Erin Morrissey 5-6    Final (EE)
4 Roxane Perron Sam Steep 2-7    Final (7)
Sat, Oct 8, 22 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Felix Asselin Mac Calwell 8-3    Final (6)
2 David Morton Colton Daly 4-15    Final (7)
3 Scott Dunnam Ling-Yue Hung 7-2    Final (6)
4 Vincent Roberge Jasmin Gibeau 9-3    Final (5)
Sat, Oct 8, 22 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Jason Camm Billy Woods 5-4    Final (8)
2 Jaimee Gardner Ken Robichaud 7-3    Final (8)
3 Nicholas Lemieux Roxane Perron 5-4    Final (8)
4 Lindsay Thorne Jordan McNamara 8-10    Final (EE)
Sat, Oct 8, 22 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 John Steski Howard Rajala 4-9    Final (7)
2 Mark Kean Francois Roberge 2-8    Final (6)
3 Sam Steep Jason Smith 5-6    Final (8)
Sat, Oct 8, 22 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Colton Daly Mark Kean 4-5    Final (8)
2 Scott Dunnam Sam Steep 3-5    Final (8)
3 Nicholas Lemieux Jasmin Gibeau 0-8    Final (4)
4 Erin Morrissey Robin Duguay 7-6    Final (8)
Sat, Oct 8, 22 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jaimee Gardner Jordan McNamara 6-7    Final (7)
3 Felix Asselin Vincent Roberge 8-1    Final (5)
4 Jason Smith Francois Roberge 7-5    Final (8)
Sat, Oct 8, 22 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jasmin Gibeau Mac Calwell 6-4    Final (7)
3 Sam Steep Mark Kean 8-1    Final (4)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: World Mixed Doubles Qualification Event
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Dec 4 -- 12:30pm GMT
Kazakhstan Final
Slovenia (8) Watch Live Curling!
Spain 10  Final
Hong Kong (7) Watch Live Curling!
Finland Final
Guyana (6) Watch Live Curling!
Slovakia Final
Ukraine (8) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Sherrer  
Skrlik    Watch Live Curling!
Stiksma  
Hunkin    Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Tym  
Hansen    Watch Live Curling!
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Holland Final
Peterson (EE)
Brown Final
Tober (4)
Sturmay Final
Workin (4) Watch Live Curling!
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Nyman Final
McDonald (5)
Grassie Final
Chambers (8)
Kleiter Final
Smith (8) Watch Live Curling!
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 4 -- 8:00am ET
Steep 4th
Kean
Champ 5th
Ainsley
Camm 4th
Fournier
Heggestad 5th
Reid
Chandler 4th
Tippin
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 3 -- 8:30pm PT
Reese-Hansen Final
Birnie (7) Watch Live Curling!
Gushulak 10  Final
Mychaluk (5) Watch Live Curling!
Cowan Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Ryan Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm ET
Gim Final
Wasylkiw (7)
Harrison Final
Zemmelink (7)
Kim Final
Auld (6)
Mann Final
Kiemele (7)
Jaeggi Final
Armstrong (8)
Howard Final
Acres (5)
Ladouceur Final
Brandwood (8) Watch Live Curling!
Inglis Final
Deschene (7)
Galusha 10  Final
Rozon (7)
Duncan Final
Heggestad (6)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 12:30pm PT
Sobering Final
Montgomery (7) Watch Live Curling!
Robillard Final
Cseke (8) Watch Live Curling!
Yanagisawa 10  Final
Strathdee (4) Watch Live Curling!
Connolly Final
Longworth (8) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 3 -- 9:00pm CT
Manners Final
Joyce (6)
Pomedli Final
Gamble (8)
Henry Final
Muyres 10  (3) Watch Live Curling!
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 8:00pm ET
Freeman Final
Graham (4)
Szydlik Final
Robins 11  (8)
Kostna Final
Norris (8)
Dundas Final
Olafson (7)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 7:00pm CT
Hayward Final
Buchalter (6)
Beaudry Final
Maguet (7)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm MT
Deschiffart Final
Bishop (8)
Ruttan Final
Falkenberg 11  (8)
DeSchiffart 12  Final
Morrison (6)
Miller Final
Androschuk (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Japan's Junior Star Sae Yamamoto into ACS Semifinals

Japan's Junior Star Sae Yamamoto into ACS Semifinals

2022 World Junior Champion (photo: WCF/Alina Pavlyuchik) is undefeated into the playoff round at Curling Stadium Alberta Curling Series 5 presented by Hardline Curling.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑