Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle 4th
Strang
McEachren 5th
Snow
Mosher 5th
Kavanaugh
MacIsaac 4th
Schut
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 10  6th
Fleger
Donaldson 6th
Whitbread
Yarmuch 6th
Whittmire
Thomas 6th
Matter
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist 9th
Cheung
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

The Curling Store Cashspiel -- A Event

Sep 25 - 27, 2020
A Event |
Times shown as Atlantic Time (AT)

Chad Stevens
A - Event

D4 - Fri 8:30pm
Loser to 22
SCORES
  [13]
Chad Stevens

Paul Dexter

Paul Dexter
Travis Colter

D2 - Fri 12:30pm
Loser to 24
SCORES
  [10]

Stuart Thompson

D7 - Sat 4:30pm
Loser to 29
Winner also to 31
SCORES
  [15]

Brent MacDougall

D1 - Fri 8:30am
Loser to 24
SCORES
  [11]
Travis Colter
CF2 - Sun 4:30pm
Loser Out
SCORES
  [31]

Travis Colter

Qualifier

Travis Colter

D3 - Fri 4:30pm
Loser to 23
SCORES
  [14]

Matthew Manuel

Matthew Manuel
CF - Sun 12:30pm
Loser Out
SCORES
  [30]
Chad Stevens

D1 - Fri 8:30am
Loser to 22
SCORES
  [12]
B Event Winner must defeat
A Event Winner twice to advance.

Graeme Weagle

B - Event

Stuart Thompson
Chad Stevens

D4 - Fri 8:30pm
Loser to 23
SCORES
  [24]
Stuart Thompson

Brent MacDougall
D7 - Sat 4:30pm
Loser Out
SCORES
  [26]

Graeme Weagle
D9 - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [29]
Chad Stevens

Paul Dexter

D5 - Sat 8:30am
Loser to 26
Winner also to 27
SCORES
  [22]

Paul Dexter

Graeme Weagle

-
Loser Out
SCORES
  [25]
Paul Dexter
D8 - Sat 8:30pm
Loser Out
SCORES
  [28]
Stuart Thompson

Matthew Manuel
D7 - Sat 4:30pm
Loser Out
SCORES
  [27]
Matthew Manuel

D5 - Sat 8:30am
Loser Out
Winner also to 27
SCORES
  [23]

Matthew Manuel

Brent MacDougall

Matthew Manuel

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle 4th
Strang
McEachren 5th
Snow
Mosher 5th
Kavanaugh
MacIsaac 4th
Schut
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 10  6th
Fleger
Donaldson 6th
Whitbread
Yarmuch 6th
Whittmire
Thomas 6th
Matter
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist 9th
Cheung
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑