World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Le Gruyere AOP European B Curling Championships -- Round-Robin

Nov 16 - 23, 2019
Group A
Czech Republic
Klima, L
0.857  4-1  2-0  0-1  0-0  0-0 
Finland
Pollanen, J
0.714  4-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Spain
Vez, S
0.714  3-0  2-2  1-0  1-0  0-0 
Wales
Pougher, J
0.571  1-0  3-3  2-1  1-0  1-1 
Estonia
Lill, H
0.429  3-1  0-3  0-1  0-0  0-0 
Hungary
Kalocsay, O
0.286  0-4  2-1  1-1  0-0  0-0 
Bulgaria
Seiler, R
0.286  0-2  2-3  2-1  1-0  0-1 
Slovakia
Pitonak, P
0.143  1-3  0-3  0-2  0-1  0-1 
Group B
Poland
Jasiecki, B
1.000  5-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Turkey
Karagoz, U
0.857  3-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
France
Mercier, E
0.571  1-0  2-3  3-0  0-0  2-0 
Belarus
Shalamitski, I
0.571  3-2  1-0  0-0  0-0  0-0 
Latvia
Truksans, M
0.571  3-1  0-2  1-0  0-0  0-0 
Israel
Pokras, A
0.143  1-1  0-4  0-1  0-2  0-0 
Lithuania
Rykov, K
0.143  0-2  1-3  0-2  0-1  0-0 
Austria
Wunderer, S
0.143  0-2  1-3  0-1  0-0  1-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Nov 16, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
G Turkey Lithuania 8-6    Final (10)
Sat, Nov 16, 19 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Austria France 5-6    Final (10)
H Belarus Poland 3-6    Final (9)
J Latvia Israel 8-3    Final (9)
K Bulgaria Czech Republic 6-8    Final (10)
L Spain Finland 1-8    Final (8)
M Hungary Slovakia 9-5    Final (10)
Sat, Nov 16, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M Estonia Wales 9-4    Final (9)
Sun, Nov 17, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
G Czech Republic Finland 5-6    Final (10)
H Turkey Latvia 6-3    Final (9)
J Poland France 7-1    Final (7)
K Belarus Lithuania 9-5    Final (9)
L Israel Austria 5-7    Final (EE)
M Bulgaria Spain 2-11    Final (8)
Sun, Nov 17, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Slovakia Wales 6-7    Final (EE)
H Lithuania France 5-6    Final (EE)
J Estonia Hungary 5-6    Final (10)
L Belarus Latvia 7-5    Final (10)
Mon, Nov 18, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Belarus Israel 10-7    Final (9)
H Wales Hungary 7-5    Final (9)
J Finland Bulgaria 8-5    Final (9)
K Slovakia Estonia 10-3    Final (8)
L Latvia France 10-6    Final (9)
M Spain Czech Republic 3-7    Final (8)
Mon, Nov 18, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
J Austria Poland 2-8    Final (7)
Tue, Nov 19, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
G Hungary Spain 5-8    Final (10)
H Slovakia Bulgaria 9-10    Final (EE)
K France Israel 8-7    Final (EE)
L Wales Czech Republic 3-10    Final (8)
M Latvia Lithuania 5-4    Final (10)
Tue, Nov 19, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
M Austria Turkey 2-8    Final (6)
Tue, Nov 19, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
H Estonia Spain 4-7    Final (9)
J Bulgaria Wales 7-8    Final (EE)
K Hungary Finland 5-9    Final (9)
L Czech Republic Slovakia 9-6    Final (10)
M Poland Israel 11-1    Final (6)
Wed, Nov 20, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
L France Turkey 2-7    Final (6)
Wed, Nov 20, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Poland Latvia 11-6    Final (9)
H Czech Republic Estonia 6-4    Final (9)
J Spain Slovakia 9-2    Final (7)
L Bulgaria Hungary 7-6    Final (10)
M Wales Finland 8-6    Final (10)
Wed, Nov 20, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
J Turkey Belarus 8-3    Final (9)
M Lithuania Austria 8-2    Final (8)
Wed, Nov 20, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
G Estonia Bulgaria 6-3    Final (10)
H Finland Slovakia 9-2    Final (6)
J Hungary Czech Republic 2-9    Final (6)
K Spain Wales 7-6    Final (EE)
Thu, Nov 21, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
H Austria Belarus 4-8    Final (10)
J Israel Lithuania 6-4    Final (10)
K Turkey Poland 5-8    Final (9)
Thu, Nov 21, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
L Finland Estonia 9-12    Final (10)
Thu, Nov 21, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
H Israel Turkey 5-7    Final (10)
K Latvia Austria 8-5    Final (10)
L Lithuania Poland 3-8    Final (6)
M France Belarus 7-6    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑