Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades 8th
Forsythe
Proulx Final
Stevens (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 2nd
Cheung
Kiist 3rd
Perozak
Wipf 2nd
Davies
Chung 2nd
Wright
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Mother Club Fall Curling Classic -- Round-Robin

Sep 19 - 22, 2019
Pool A
Corey Chambers
Winnipeg, MB
1.000  2-0  2-0  1-0  1-0  0-0 
Mike McEwen
Winnipeg, MB
0.750  1-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
Daniel Birchard
Winnipeg, MB
0.500  1-2  1-0  0-1  0-0  0-0 
Riley Smith
Winnipeg, MB
0.250  1-2  0-1  0-0  0-0  0-1 
Kyle McCannell
Pilot Mound, MB
0.000  0-1  0-3  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Jason Gunnlaugson
Winnipeg, MB
1.000  4-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jacques Gauthier
Winnipeg , MB
0.750  2-0  1-1  1-0  0-0  1-0 
JT Ryan
Winnipeg , MB
0.500  2-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Steen Sigurdson
,
0.250  1-1  0-2  0-0  1-0  0-0 
William Lyburn
,
0.000  0-0  0-4  0-1  0-1  0-1 
Pool C
Braden Calvert
Winnipeg, MB
1.000  2-0  2-0  1-0  1-0  0-0 
Dennis Bohn
Winnipeg, MB
0.750  2-0  1-1  1-0  0-0  0-0 
Jordan Smith
,
0.500  2-1  0-1  0-1  0-0  0-1 
Ryan Hlatkey
,
0.250  0-0  1-3  0-1  0-0  0-0 
Sean Grassie
Winnipeg, MB
0.000  0-3  0-1  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Tanner Horgan
Winnipeg Beach, MB
1.000  4-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ryan Wiebe
,
0.750  2-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Steven Howard
Regina, SK
0.500  1-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Ty Dilello
Winnipeg, MB
0.250  1-0  0-3  0-0  0-0  0-0 
Brett Walter
,
0.000  0-1  0-3  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Sep 19, 19 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Corey Chambers Daniel Birchard 7-6    Final (8)
2 Riley Smith Kyle McCannell 8-2    Final (7)
3 Jason Gunnlaugson Jacques Gauthier 7-1    Final (6)
5 Dennis Bohn Sean Grassie 6-1    Final (5)
7 Tanner Horgan Ryan Wiebe 6-4    Final (7)
8 Ty Dilello Brett Walter 9-4    Final (6)
Thu, Sep 19, 19 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 JT Ryan Steen Sigurdson 4-0    Final (5)
6 Jordan Smith Ryan Hlatkey 8-2    Final (5)
Fri, Sep 20, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Tanner Horgan Steven Howard 7-1    Final (6)
2 Ty Dilello Ryan Wiebe 3-7    Final (7)
3 Mike McEwen Riley Smith 6-1    Final (6)
4 Corey Chambers Kyle McCannell 8-2    Final (7)
5 Jason Gunnlaugson JT Ryan 11-0    Final (5)
6 William Lyburn Steen Sigurdson 5-7    Final (EE)
8 Braden Calvert Jordan Smith 6-5    Final (EE)
9 Sean Grassie Ryan Hlatkey 4-8    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Braden Calvert Sean Grassie 10-2    Final (6)
2 Dennis Bohn Ryan Hlatkey 4-3    Final (8)
3 Tanner Horgan Ty Dilello 5-2    Final (6)
4 Steven Howard Brett Walter 5-1    Final (7)
5 Mike McEwen Daniel Birchard 6-2    Final (8)
6 Riley Smith Corey Chambers 6-9    Final (EE)
7 Jason Gunnlaugson William Lyburn 7-0    Final (4)
9 JT Ryan Jacques Gauthier 5-8    Final (6)
Sat, Sep 21, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jason Gunnlaugson Steen Sigurdson 5-1    Final (6)
2 William Lyburn Jacques Gauthier 6-7    Final (EE)
3 Braden Calvert Ryan Hlatkey 8-4    Final (7)
4 Dennis Bohn Jordan Smith 8-4    Final (6)
5 Tanner Horgan Brett Walter 7-5    Final (8)
6 Steven Howard Ryan Wiebe 1-9    Final (5)
7 Mike McEwen Kyle McCannell 7-3    Final (7)
8 Riley Smith Daniel Birchard 5-7    Final (7)
Sat, Sep 21, 19 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Daniel Birchard Kyle McCannell 7-5    Final (7)
2 Mike McEwen Corey Chambers 4-7    Final (7)
3 William Lyburn JT Ryan 4-9    Final (5)
4 Jacques Gauthier Steen Sigurdson 10-5    Final (7)
5 Braden Calvert Dennis Bohn 8-4    Final (8)
6 Jordan Smith Sean Grassie 7-2    Final (8)
7 Ty Dilello Steven Howard 2-5    Final (7)
8 Brett Walter Ryan Wiebe 3-9    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades 8th
Forsythe
Proulx Final
Stevens (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 2nd
Cheung
Kiist 3rd
Perozak
Wipf 2nd
Davies
Chung 2nd
Wright
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑