Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 23 -- 12:00pm ET
Bruce Mouat Final
Ross Whyte (7)
Brendan Bottcher Final
Niklas Edin (8)
Brad Gushue Final
Yuta Matsumura (7)
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 2nd
Timothy Marin
Luke Godin 2nd
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Mother Club Fall Curling Classic -- Ranking

Sep 19 - 22, 2019
Team Prize (CDN) Points
1.   Jason Gunnlaugson $2,500  33.514 
2.   Tanner Horgan $1,800  24.577 
3.   Braden Calvert $1,250  18.991 
3.   Ryan Wiebe $1,250  18.991 
5.   Jacques Gauthier $800  13.406 
5.   Corey Chambers $800  13.406 
5.   Dennis Bohn $800  13.406 
5.   Mike McEwen $800  13.406 
9.   Steven Howard $---  3.351 
9.   JT Ryan $---  3.351 
9.   Daniel Birchard $---  3.351 
9.   Jordan Smith $---  3.351 
13.   Ty Dilello $---  1.676 
13.   Riley Smith $---  1.676 
13.   Ryan Hlatkey $---  1.676 
13.   Steen Sigurdson $---  1.676 

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 23 -- 12:00pm ET
Bruce Mouat Final
Ross Whyte (7)
Brendan Bottcher Final
Niklas Edin (8)
Brad Gushue Final
Yuta Matsumura (7)
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 2nd
Timothy Marin
Luke Godin 2nd
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑