Curling Scores

W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Oct 24 -- 7:00am ET
Sweden Final
Italy (8)
Scotland Final
Korea (8)
United States Final
RCF (8)
China Final
Canada (7)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brendan Bottcher (8)
Brad Gushue Final
Brad Jacobs (6)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans 4th
Allyson McNutt
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac 3rd
Jack Higdon
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine 4th
Abby Slauenwhite
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Oct 24 -- 9:00am CT
Morgan Maguet Final
Cheyenne Ehnes (6)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- A Event

Nov 18 - 21, 2016
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)

Chelsea Carey

Nicky Kaufman
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 39
SCORES
  [17]
Nancy Martin

D1 - Fri 9:30am
Loser to 41
SCORES
  [2]

Nancy Martin

Nancy Martin

D5 - Sat 9:30am
Loser to 50
SCORES
  [25]
Ursi Hegner

Sherry Anderson

Ursi Hegner

Ursi Hegner
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 39
SCORES
  [18]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 41
SCORES
  [4]

Ursi Hegner

Holly Baird

D7 - Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]

Stefanie Lawton
Qualifier

Jodi Marthaller
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 40
SCORES
  [19]
Stefanie Lawton

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 45
SCORES
  [6]

Jodi Marthaller

Kerry Galusha
Shannon Kleibrink

D5 - Sat 9:30am
Loser to 51
SCORES
  [26]

Shannon Kleibrink

Shannon Kleibrink

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 40
SCORES
  [20]

Chiaki Matsumura

Kelsey Rocque

Robyn Silvernagle
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 49
SCORES
  [21]
Kalynn Park

D1 - Fri 9:30am
Loser to 43
SCORES
  [10]

Kalynn Park

Kalynn Park

D6 - Sat 1:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Geri-Lynn Ramsay

Nadine Scotland

Geri-Lynn Ramsay

Brett Barber
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 52
SCORES
  [22]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 43
SCORES
  [12]

Geri-Lynn Ramsay

Geri-Lynn Ramsay

D8 - Sat 8:00pm
Loser to 56
SCORES
  [30]

Hannah Fleming
Qualifier

Min Ji Kim
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 44
SCORES
  [23]
Hannah Fleming

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 45
SCORES
  [14]

Min Ji Kim

Karynn Flory
Hannah Fleming

D6 - Sat 1:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

Ayumi Ogasawara

Ayumi Ogasawara

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 44
SCORES
  [24]

Jolene Campbell

Curling Scores

W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Oct 24 -- 7:00am ET
Sweden Final
Italy (8)
Scotland Final
Korea (8)
United States Final
RCF (8)
China Final
Canada (7)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brendan Bottcher (8)
Brad Gushue Final
Brad Jacobs (6)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans 4th
Allyson McNutt
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac 3rd
Jack Higdon
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine 4th
Abby Slauenwhite
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Oct 24 -- 9:00am CT
Morgan Maguet Final
Cheyenne Ehnes (6)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones and E. Kim Set for Semis Matchup at GSOC Masters

Jones and E. Kim Set for Semis Matchup at GSOC Masters

Jennifer Jones (Photo: Anil Mungal) will meet Korea's Eunjung Kim Saturday night in the semi-finals at the 2021 Grand Slam of Curling Masters.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑