Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 3 -- 8:00pm PT
Kristen Ryan Final
Amy Wheatcroft (7)
Gushulak Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Shiella Cowan Final
Shawna Jensen (8)
M: Lakeview Insurance Brokers Senior Men
Martensville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 3 -- 7:00pm CT
Brian Humble Final
Jim Wilson (6) Watch Live Curling!
Lloyd Fell Final
Shawn Joyce (7) Watch Live Curling!
Eugene Hritzuk Final
Brad Heidt 10  (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

EJCT Thun -- Round-Robin

Nov 25 - 27, 2016
Group C
Selina Witschonke
Luzern, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stefania Constantini
Cortina d'Ampezzo, ITA
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jana Stritt
Bern, SUI
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mari Forbregd
Oppdal, NOR
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Karina Aitken
Stirling, SCO
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marine Gauchat
, SUI
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group D
Raphaela Keiser
Zug, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nora Wuest
, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Maia Ramsfjell
Stabekk, NOR
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marina Loertscher
Lausanne, SUI
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Maike Beer
, GER
0.286  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sophie Jackson
Stirling, SCO
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Nov 24, 16 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Selina Witschonke Stefania Constantini 9-3    Final (7)
4 Karina Aitken Jana Stritt 4-8    Final (8)
Thu, Nov 24, 16 05:15 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Mari Forbregd Marine Gauchat 7-6    Final (8)
4 Sophie Jackson Raphaela Keiser 2-8    Final (5)
Thu, Nov 24, 16 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Marina Loertscher Nora Wuest 3-7    Final (7)
2 Maike Beer Maia Ramsfjell 9-8    Final (EE)
Fri, Nov 25, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Karina Aitken Selina Witschonke 1-5    Final (7)
2 Jana Stritt Mari Forbregd 4-3    Final (EE)
Fri, Nov 25, 16 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Marine Gauchat Stefania Constantini 5-6    Final (8)
3 Marina Loertscher Maike Beer 8-1    Final (6)
Fri, Nov 25, 16 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Maia Ramsfjell Sophie Jackson 5-2    Final (7)
2 Raphaela Keiser Nora Wuest 7-2    Final (7)
Fri, Nov 25, 16 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Marine Gauchat Jana Stritt 0-6    Final (6)
3 Stefania Constantini Karina Aitken 5-3    Final (8)
Fri, Nov 25, 16 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Sophie Jackson Marina Loertscher 8-5    Final (8)
4 Selina Witschonke Mari Forbregd 5-1    Final (7)
Fri, Nov 25, 16 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Raphaela Keiser Maia Ramsfjell 4-6    Final (EE)
4 Nora Wuest Maike Beer 8-6    Final (7)
Sat, Nov 26, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Stefania Constantini Mari Forbregd 2-4    Final (6)
2 Karina Aitken Marine Gauchat 3-4    Final (7)
Sat, Nov 26, 16 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Raphaela Keiser Maike Beer 9-3    Final (6)
3 Jana Stritt Selina Witschonke 3-10    Final (6)
Sat, Nov 26, 16 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Nora Wuest Sophie Jackson 8-5    Final (8)
4 Maia Ramsfjell Marina Loertscher 4-5    Final (8)
Sat, Nov 26, 16 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Stefania Constantini Jana Stritt 5-4    Final (EE)
3 Karina Aitken Mari Forbregd 6-2    Final (6)
Sat, Nov 26, 16 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Maia Ramsfjell Nora Wuest 5-7    Final (8)
4 Maike Beer Sophie Jackson 6-5    Final (7)
Sat, Nov 26, 16 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Raphaela Keiser Marina Loertscher 5-2    Final (7)
4 Marine Gauchat Selina Witschonke 2-6    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 3 -- 8:00pm PT
Kristen Ryan Final
Amy Wheatcroft (7)
Gushulak Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Shiella Cowan Final
Shawna Jensen (8)
M: Lakeview Insurance Brokers Senior Men
Martensville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 3 -- 7:00pm CT
Brian Humble Final
Jim Wilson (6) Watch Live Curling!
Lloyd Fell Final
Shawn Joyce (7) Watch Live Curling!
Eugene Hritzuk Final
Brad Heidt 10  (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Moulding and Bottcher Part Ways

Moulding and Bottcher Part Ways

It has been announced that Darren Moulding (Picture: World Curling Federation) will no longer be part of Brandan Bottcher's Edmonton-based rink moving forward By: Dylan Chenier The 2021 Brier champions, Team Bottcher, will have a new man at third when the rink takes to the ice at the 2022 nationals in Lethbridge, as third Darren Moulding will no longer be part of the team.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑