Curling Scores

: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Nov 26 -- 9:45pm PT
Ginter 2nd
Kleiter
DeJong 2nd
Webb
Veiner 14th
Norman
Get Your Free Meals!
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Rizzo Final
Duncan (8)
W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm CT
Ackerman Final
Holland (EE)
Emberley Final
Tisdale (6)
Barker 10  Final
Blais (EE)
Mitchell Final
Hamon (6)
Martin Final
Orsted (4)
Stevenson Final
Ricci (4)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Epping 10  Final
Purcell (EE)
Skanes Final
Roberge (5)
Asselin Final
Flemming (7)
Sato Final
Desjardins (8)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Thompson Final
Kennedy (8)
Tallon Final
Sullivan (6)
Smeltzer Final
Marin (7)
Eldridge 10  Final
Lister (5)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Foster Final
Champ (8)
Kean Final
Pearce (5)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Kelly Final
MacPhail (6)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 21 -- Sun, Nov 27 -- 12:00am ET
Bourguignon 4th
Carlos
Michaud 6th
Lanoue
Audet 5th
Bornais
Begin 5th
Brabant
Perron 3rd
Godin
Dallaire 6th
Fillion
Maheux  
Woods  
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Young Final
Richardson 11  (5)
Bruce Final
Godberson (4)
Doepker 12  Final
Adams (7)
Warr Final
Luckwell (8)
Patterson Final
Lind (8)
Miller Final
Brust (6)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

CCT EURONICS European Masters -- Round-Robin

Apr 19 - 22, 2017
Alina Paetz
Zurich, SUI
1.000  2-0  3-0  3-0  0-0  0-0 
Anna Kubeskova
Prague, CZE
0.600  3-2  0-0  0-1  0-0  0-0 
Melanie Barbezat
Biel, SUI
0.400  2-0  0-3  0-0  0-0  0-0 
Hannah Fleming
Lockerbie, SCO
0.400  2-1  0-2  1-1  0-0  0-0 
Karla Thompson
Kamloops, BC
0.400  1-2  1-1  0-2  0-0  0-0 
Andrea Schoepp
Garmisch, GER
0.200  0-0  1-4  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Wed, Apr 19, 17 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Andrea Schoepp Hannah Fleming 4-6    Final (7)
C Melanie Barbezat Anna Kubeskova 5-7    Final (7)
D Karla Thompson Alina Paetz 4-5    Final (8)
Thu, Apr 20, 17 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Anna Kubeskova Alina Paetz 5-6    Final (8)
C Hannah Fleming Karla Thompson 6-5    Final (8)
D Andrea Schoepp Melanie Barbezat 4-8    Final (7)
Thu, Apr 20, 17 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Melanie Barbezat Karla Thompson 4-6    Final (8)
C Andrea Schoepp Anna Kubeskova 3-7    Final (8)
D Hannah Fleming Alina Paetz 4-5    Final (8)
Fri, Apr 21, 17 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
B Hannah Fleming Anna Kubeskova 3-6    Final (7)
C Melanie Barbezat Alina Paetz 2-7    Final (6)
D Andrea Schoepp Karla Thompson 4-2    Final (7)
Sat, Apr 22, 17 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Andrea Schoepp Alina Paetz 5-8    Final (7)
C Anna Kubeskova Karla Thompson 3-5    Final (8)
D Hannah Fleming Melanie Barbezat 1-7    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Nov 26 -- 9:45pm PT
Ginter 2nd
Kleiter
DeJong 2nd
Webb
Veiner 14th
Norman
W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Rizzo Final
Duncan (8)
W: Regina Highland SWCT Event
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm CT
Ackerman Final
Holland (EE)
Emberley Final
Tisdale (6)
Barker 10  Final
Blais (EE)
Mitchell Final
Hamon (6)
Martin Final
Orsted (4)
Stevenson Final
Ricci (4)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Epping 10  Final
Purcell (EE)
Skanes Final
Roberge (5)
Asselin Final
Flemming (7)
Sato Final
Desjardins (8)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Thompson Final
Kennedy (8)
Tallon Final
Sullivan (6)
Smeltzer Final
Marin (7)
Eldridge 10  Final
Lister (5)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Foster Final
Champ (8)
Kean Final
Pearce (5)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Kelly Final
MacPhail (6)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 21 -- Sun, Nov 27 -- 12:00am ET
Bourguignon 4th
Carlos
Michaud 6th
Lanoue
Audet 5th
Bornais
Begin 5th
Brabant
Perron 3rd
Godin
Dallaire 6th
Fillion
Maheux  
Woods  
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Young Final
Richardson 11  (5)
Bruce Final
Godberson (4)
Doepker 12  Final
Adams (7)
Warr Final
Luckwell (8)
Patterson Final
Lind (8)
Miller Final
Brust (6)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Denmark to play Switzerland for women's European gold

Denmark to play Switzerland for women's European gold

For the first time in twenty years, the Danish women's team (Photo: WCF) will compete for gold at the European Curling Championships against powerhouse Switzerland.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑