Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Oct 26 -- 7:00am ET
Latvia Final
Scotland 10  (6)
Switzerland Final
China (7)
Italy Final
Slovakia (7)
RCF Final
Norway (8)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- SFM

Oct 23 - 26, 2015
Rank Team SFM Value OOM Points
21.  Thomas, Charley 0.250 160.491
33.  Joanisse, Dean 0.200 83.264
35.  Sluchinski, Aaron 0.200 77.479
36.  Lizmore, Mick 0.200 76.897
37.  Meachem, Shaun 0.200 76.813
39.  Geall, Sean 0.200 76.062
44.  Kim, Soo-Hyuk 0.200 70.171
49.  Jacobson, Jason 0.200 59.336
54.  Clark, Brady 0.150 55.220
60.  Korte, Bruce 0.150 48.268
64.  Dezura, Grant 0.150 42.387
68.  Blandford, Matthew 0.150 40.554
74.  Heidt, Josh 0.150 37.665
97.  Park, Kevin 0.150 23.733
102.  Scoffin, Thomas 0.100 22.378
103.  Erickson, Jeff 0.100 21.494
108.  Ackerman, Jason 0.100 20.120
111.  O'Connor, Sean 0.100 19.710
140.  White, Wade 0.100 13.565
165.  Cross, Warren 0.100 9.993
175.  Hill, Lloyd 0.100 8.536
185.  MacAlpine, Craig 0.100 7.365
186.  Cooper, Travis 0.100 7.349
187.  Seong, Se Hyeon 0.100 7.140
189.  Koe, Jamie 0.100 6.800
191.  Harty, Jeremy 0.100 6.013
207.  Deis, Ryan 0.050 4.458
212.  Hanson, Glen 0.050 4.053
279.  Meek, Terry 0.050 0.526
282.  Smith, Scott 0.050 0.495
314.  Kim, MinWoo 0.050 0.000
314.  Kelts, Harvey 0.050 0.000
Teams Total: 4.050
Purse Factor: 1.122
Teams Factor: 1.500
Teams Scale: 0.750
Importance Factor: 1.000
Strength of Field: 5.113

Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Oct 26 -- 8:00am AT
Latvia Final
Scotland 10  (6)
Switzerland Final
China (7)
Italy Final
Slovakia (7)
RCF Final
Norway (8)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Peterson Focused on Pre-Trials Opportunity

Peterson Focused on Pre-Trials Opportunity

Winnipeg's Beth Peterson and her Assiniboine Memorial team had a very successful tune-up bonspiel for this week's Home Hardware Pre-Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑