Curling Scores

W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 27 -- 10:00am ET
Brandwood 4th
Burns
Rizzo 5th
Deschene
Rozon 4th
Howard
Armstrong 4th
Croisier
: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Nov 26 -- 9:45pm PT
Ginter Final
Kleiter (8)
DeJong Final
Webb (EE)
Veiner Final
Norman (EE)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Epping 10  Final
Purcell (EE)
Skanes Final
Roberge (5)
Asselin Final
Flemming (7)
Sato Final
Desjardins (8)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Thompson Final
Kennedy (8)
Tallon Final
Sullivan (6)
Smeltzer Final
Marin (7)
Eldridge 10  Final
Lister (5)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Foster Final
Champ (8)
Kean Final
Pearce (5)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Kelly Final
MacPhail (6)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 21 -- Sun, Nov 27 -- 12:00am ET
Bourguignon 10  Final
Carlos (5)
Michaud Final
Lanoue (8)
Audet Final
Bornais (EE)
Begin Final
Brabant (8)
Perron Final
Godin (8)
Dallaire 11  Final
Fillion (8)
Maheux 8th
Woods
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Young Final
Richardson 11  (5)
Bruce Final
Godberson (4)
Doepker 12  Final
Adams (7)
Warr Final
Luckwell (8)
Patterson Final
Lind (8)
Miller Final
Brust (6)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- A Event

Oct 23 - 26, 2015
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Charley Thomas

D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES 
  [1]

Shaun Meachem

Shaun Meachem

Sean Geall
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 46
SCORES 
  [17]
Sean Geall

D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES 
  [2]

Sean Geall

Travis Cooper

Matthew Blandford
D5 - Sat 9:30am
Loser to 51
SCORES 
  [25]
Sean Geall

D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES 
  [3]

MinWoo Kim

MinWoo Kim

Ryan Deis

Ryan Deis
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 45
SCORES 
  [18]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES 
  [4]

Ryan Deis

Kevin Park

Josh Heidt
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES 
  [29]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES 
  [5]
Jeremy Harty
Qualifier

Jeremy Harty

Dean Joanisse
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 44
SCORES 
  [19]
Jeremy Harty

D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES 
  [6]

Dean Joanisse

Craig MacAlpine
Jason Ackerman

SooHyuk Kim
D5 - Sat 9:30am
Loser to 48
SCORES 
  [26]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES 
  [7]

SooHyuk Kim

Sean O'Connor

Jason Ackerman

Jason Ackerman
D3 - Fri 4:30pm
Loser to 43
SCORES 
  [20]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES 
  [8]

Jason Ackerman

Glen Hanson

Harvey Kelts

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 35
SCORES 
  [9]

Aaron Sluchinski

Aaron Sluchinski

Jamie Koe
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 42
SCORES 
  [21]
Aaron Sluchinski

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 35
SCORES 
  [10]

Jamie Koe

Thomas Scoffin

Bruce Korte
D5 - Sat 9:30am
Loser to 47
SCORES 
  [27]
Mick Lizmore

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 36
SCORES 
  [11]

Mick Lizmore

Mick Lizmore

Mick Lizmore

Brady Clark
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 41
SCORES 
  [22]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 36
SCORES 
  [12]

Brady Clark

Lloyd Hill

Se Hyeon Seong
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 56
SCORES 
  [30]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 37
SCORES 
  [13]
Se Hyeon Seong
Qualifier

Scott Smith

Grant Dezura
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 40
SCORES 
  [23]
Warren Cross

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 37
SCORES 
  [14]

Warren Cross

Warren Cross
Wade White

Jeff Erickson
D5 - Sat 9:30am
Loser to 50
SCORES 
  [28]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 38
SCORES 
  [15]

Wade White

Wade White

Wade White

Jason Jacobson
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 39
SCORES 
  [24]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 38
SCORES 
  [16]

Jason Jacobson

Randy Ferbey

Curling Scores

W: Home Again Curling Classic
Listowel, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 27 -- 10:00am ET
Brandwood 4th
Burns
Rizzo 5th
Deschene
Rozon 4th
Howard
Armstrong 4th
Croisier
: 50th Mile Zero Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Nov 26 -- 9:45pm PT
Ginter Final
Kleiter (8)
DeJong Final
Webb (EE)
Veiner Final
Norman (EE)
M: Challenge de Curling Desjardins
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Nov 26 -- 9:30pm ET
Epping 10  Final
Purcell (EE)
Skanes Final
Roberge (5)
Asselin Final
Flemming (7)
Sato Final
Desjardins (8)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Thompson Final
Kennedy (8)
Tallon Final
Sullivan (6)
Smeltzer Final
Marin (7)
Eldridge 10  Final
Lister (5)
M: Stu Sells Cookstown Classic
Cookstown, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 9:00pm ET
Foster Final
Champ (8)
Kean Final
Pearce (5)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Nov 26 -- 8:30pm AT
Kelly Final
MacPhail (6)
M: Challenge de Curling Desjardins OPEN
Charlevoix, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 21 -- Sun, Nov 27 -- 12:00am ET
Bourguignon 10  Final
Carlos (5)
Michaud Final
Lanoue (8)
Audet Final
Bornais (EE)
Begin Final
Brabant (8)
Perron Final
Godin (8)
Dallaire 11  Final
Fillion (8)
Maheux 8th
Woods
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 26 -- 8:00pm MT
Crough Final
Wipf (7)
Ballance Final
Duncan (7)
: 50th Mile Zero Cashspiel Challenge
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Nov 26 -- 7:30pm PT
Young Final
Richardson 11  (5)
Bruce Final
Godberson (4)
Doepker 12  Final
Adams (7)
Warr Final
Luckwell (8)
Patterson Final
Lind (8)
Miller Final
Brust (6)
: Okotoks U20 Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 26 -- 4:30pm MT
Northwood Final
Yurko (6)
McMahon Final
Desormeau (8)
Johnston Final
Abbs (5)
Snideman Final
Martens (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Denmark to play Switzerland for women's European gold

Denmark to play Switzerland for women's European gold

For the first time in twenty years, the Danish women's team (Photo: WCF) will compete for gold at the European Curling Championships against powerhouse Switzerland.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑