World Curling Report

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 5:30am ET
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 1:00am ET
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith 2nd
Lyburn
Wiebe 2nd
LaVallee
Bohn 2nd
Smith
Gauthier  
McCannell  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon 2nd
Watling
Peterson 2nd
Clark-Rouire
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Thompson  
Thompson  
McInnes Cooper  
Sinnett  
Roach  
Fenelon  
Grattan  
Cyr  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 4:30pm AT
Crawford Final
Oh (5)
Comeau Final
Smith (6)
Wang Final
Levesque (7)
Comeau Final
Graham (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- B Event

Nov 2 - 5, 2012
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Kelly Schafer
Tiffany Game
5
Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [39]
Kelly Schafer
3
Fri 3:30pm
Loser to 59
SCORES
  [31]
Tiffany Game
7
Sat 3:30pm
Loser to 71
SCORES
  [47]
Jocelyn Peterman
Mirjam Ott
Jocelyn Peterman
Heather Jensen
9
Sun 9:00am
Loser to 76
SCORES
  [53]
Anna Sidorova
Brett Barber
5
Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [40]
Anna Sidorova
3
Fri 3:30pm
Loser to 59
SCORES
  [32]
Anna Sidorova
7
Sat 3:30pm
Loser to 72
SCORES
  [48]
Anna Sidorova
Anna Sidorova
Ayumi Ogasawara
Basel-Regio
11
Sun 3:30pm
Loser to 79
SCORES
  [57]
Lisa Eyamie
5
Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [41]
Basel-Regio
Qualifier
4
Fri 7:00pm
Loser to 60
SCORES
  [33]
Lisa Eyamie
Michele Jaeggi
7
Sat 3:30pm
Loser to 69
SCORES
  [49]
Basel-Regio
Tiffany Steuber
9
Sun 9:00am
Loser to 77
SCORES
  [54]
Basel-Regio
Val Sweeting
5
Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [42]
Val Sweeting
4
Fri 7:00pm
Loser to 60
SCORES
  [34]
Val Sweeting
Renee Sonnenberg
Amy Nixon
Deanna Doig
Lindsay Makichuk
5
Sat 9:00am
Loser to 70
SCORES
  [43]
Deanna Doig
3
Fri 3:30pm
Loser to 62
SCORES
  [35]
Allison MacInnes
7
Sat 3:30pm
Loser to 65
SCORES
  [50]
Deanna Doig
Allison MacInnes
Barb Spencer
Laura Crocker
9
Sun 9:00am
Loser to 75
SCORES
  [55]
Laura Crocker
Shannon Kleibrink
5
Sat 9:00am
Loser to 70
SCORES
  [44]
Laura Crocker
3
Fri 3:30pm
Loser to 62
SCORES
  [36]
Shannon Kleibrink
7
Sat 3:30pm
Loser to 66
SCORES
  [51]
Laura Crocker
Trish Paulsen
Marilou Richter
Crystal Webster
11
Sun 3:30pm
Loser to 82
SCORES
  [58]
Jill Thurston
5
Sat 9:00am
Loser to 62
SCORES
  [45]
Crystal Webster
Qualifier
4
Fri 7:00pm
Loser to 64
SCORES
  [37]
Jill Thurston
Holly Baird
7
Sat 3:30pm
Loser to 68
SCORES
  [52]
Crystal Webster
Doyle
9
Sun 9:00am
Loser to 74
SCORES
  [56]
Silvana Tirinzoni
Leslie Rogers
5
Sat 9:00am
Loser to 62
SCORES
  [46]
Cheryl Bernard
4
Fri 7:00pm
Loser to 64
SCORES
  [38]
Cheryl Bernard
Silvana Tirinzoni
Cheryl Bernard

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 10:30am GMT
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith 2nd
Lyburn
Wiebe 2nd
LaVallee
Bohn 2nd
Smith
Gauthier  
McCannell  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon 2nd
Watling
Peterson 2nd
Clark-Rouire
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Thompson  
Thompson  
McInnes Cooper  
Sinnett  
Roach  
Fenelon  
Grattan  
Cyr  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 4:30pm AT
Crawford Final
Oh (5)
Comeau Final
Smith (6)
Wang Final
Levesque (7)
Comeau Final
Graham (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑