Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Atkins Curling Supplies Women's Classic -- Round-Robin

Oct 12 - 15, 2012
Olson Curling Supplies
Barb Spencer
Winnipeg, MB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kerri Einarson
Winnipeg, MB
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tina Kozak
Carberry, MB
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Meghan Armit
Winnipeg, MB
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Terry Ursel
Plumas, MB
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Amy Wright
Duluth, MN
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Performance Brush
Janet Harvey
Winnipeg, MB
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kate Cameron
Stonewall, MB
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jill Thurston
Winnipeg, MB
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kim Link
Winnipeg, MB
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alyssa Vandepoele
Winnipeg, MB
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Deb McCreanor
La Salle, MB
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rock Watcher
Darcy Robertson
Winnipeg, MB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Shannon Birchard
Winnipeg, MB
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Joelle Brown
Winnipeg, MB
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jackie Komyshyn
Winnipeg, MB
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Karen Rosser
Springfield, MB
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stacey Fordyce
Brandon, MB
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
McCaughans Everflow Eaves
Lisa DeRiviere
Winnipeg, MB
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Karen Fallis
Winnipeg, MB
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Selena Kaatz
Winnipeg, MB
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Victorya Moiseeva
Moscow, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Michelle Montford
Winnipeg, MB
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Colleen Kilgallen
Pinawa, MB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 12, 12 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Michelle Montford Selena Kaatz 0-10    Final (6)
2 Victorya Moiseeva Karen Fallis 3-5    Final (7)
3 Lisa DeRiviere Colleen Kilgallen 5-2    Final (7)
4 Jill Thurston Alyssa Vandepoele 6-8    Final (7)
5 Janet Harvey Deb McCreanor 8-3    Final (6)
6 Kim Link Kate Cameron 5-7    Final (7)
Fri, Oct 12, 12 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Karen Rosser Shannon Birchard 7-3    Final (7)
2 Darcy Robertson Jackie Komyshyn 7-4    Final (7)
3 Joelle Brown Stacey Fordyce 8-5    Final (8)
4 Amy Wright Meghan Armit 3-4    Final (8)
5 Barb Spencer Terry Ursel 7-3    Final (7)
6 Kerri Einarson Tina Kozak 5-4    Final (7)
Fri, Oct 12, 12 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kim Link Alyssa Vandepoele 5-0    Final (4)
2 Jill Thurston Deb McCreanor 8-6    Final (8)
3 Janet Harvey Kate Cameron 7-4    Final (8)
4 Victorya Moiseeva Selena Kaatz 7-2    Final (6)
5 Lisa DeRiviere Karen Fallis 7-6    Final (EE)
6 Michelle Montford Colleen Kilgallen 6-5    Final (8)
Sat, Oct 13, 12 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Kerri Einarson Meghan Armit 7-4    Final (8)
2 Amy Wright Terry Ursel 7-5    Final (8)
3 Barb Spencer Tina Kozak 8-1    Final (5)
4 Darcy Robertson Shannon Birchard 7-5    Final (8)
5 Joelle Brown Jackie Komyshyn 4-5    Final (8)
6 Karen Rosser Stacey Fordyce 7-4    Final (8)
Sat, Oct 13, 12 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Victorya Moiseeva Colleen Kilgallen 8-2    Final (7)
2 Lisa DeRiviere Michelle Montford 7-2    Final (7)
3 Selena Kaatz Karen Fallis 6-7    Final (EE)
4 Kate Cameron Deb McCreanor 8-7    Final (8)
5 Jill Thurston Kim Link 9-4    Final (8)
6 Janet Harvey Alyssa Vandepoele 9-2    Final (6)
Sat, Oct 13, 12 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Darcy Robertson Stacey Fordyce 7-2    Final (7)
2 Joelle Brown Karen Rosser 7-6    Final (8)
3 Shannon Birchard Jackie Komyshyn 6-3    Final (7)
4 Tina Kozak Terry Ursel 7-5    Final (8)
5 Amy Wright Kerri Einarson 4-8    Final (8)
6 Barb Spencer Meghan Armit 6-3    Final (7)
Sat, Oct 13, 12 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jill Thurston Kate Cameron 1-8    Final (4)
2 Janet Harvey Kim Link 9-4    Final (6)
3 Alyssa Vandepoele Deb McCreanor 5-7    Final (7)
4 Colleen Kilgallen Karen Fallis 4-5    Final (EE)
5 Victorya Moiseeva Michelle Montford 3-8    Final (6)
6 Lisa DeRiviere Selena Kaatz 5-8    Final (6)
Sun, Oct 14, 12 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Amy Wright Tina Kozak 4-5    Final (8)
2 Barb Spencer Kerri Einarson 7-1    Final (6)
3 Meghan Armit Terry Ursel 5-8    Final (7)
4 Stacey Fordyce Jackie Komyshyn 7-5    Final (7)
5 Darcy Robertson Karen Rosser 5-4    Final (8)
6 Joelle Brown Shannon Birchard 1-7    Final (6)
Sun, Oct 14, 12 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Michelle Montford Karen Fallis 6-8    Final (8)
2 Selena Kaatz Colleen Kilgallen 8-3    Final (6)
3 Victorya Moiseeva Lisa DeRiviere 2-7    Final (6)
4 Janet Harvey Jill Thurston 3-4    Final (8)
5 Kate Cameron Alyssa Vandepoele 3-4    Final (8)
6 Kim Link Deb McCreanor 6-3    Final (6)
Sun, Oct 14, 12 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Karen Rosser Jackie Komyshyn 1-5    Final (5)
2 Shannon Birchard Stacey Fordyce 7-3    Final (6)
3 Darcy Robertson Joelle Brown 7-1    Final (6)
4 Barb Spencer Amy Wright 4-2    Final (6)
5 Tina Kozak Meghan Armit 6-5    Final (7)
6 Kerri Einarson Terry Ursel 7-3    Final (7)
Mon, Oct 15, 12 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Janet Harvey Karen Fallis     06:00 PM

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑