Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 6th
Callaghan
Blades 6th
Forsythe
Proulx 6th
Stevens
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Challenge Casino Lac Leamy -- B Event

Oct 20 - 23, 2011
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Rob Rumfeldt

Dale Matchett
D6 - Fri 11:15am
Loser to 45
SCORES
  [28]

Rob Rumfeldt

D3 - Thu 2:30pm
Loser to 42
SCORES
  [22]

Bryan Cochrane

Bryan Cochrane
D8 - Fri 4:45pm
Loser to 47
SCORES
  [34]
Rob Rumfeldt

Mike Harris

D6 - Fri 11:15am
Loser to 45
SCORES
  [29]

Mark Bice
D11 - Sat 11:15am
Loser to 53
SCORES
  [37]
Brad Jacobs

D3 - Thu 2:30pm
Loser to 42
SCORES
  [23]

Mark Bice

Michael Fournier
Brad Jacobs

Brett Gallant

Ian MacAulay
D6 - Fri 11:15am
Loser to 40
SCORES
  [30]

Brett Gallant

D3 - Thu 2:30pm
Loser to 43
SCORES
  [24]

Chris Gardner

Chris Gardner
D8 - Fri 4:45pm
Loser to 48
SCORES
  [35]
Brett Gallant

Philippe Lemay

D5 - Fri 8:30am
Loser to 40
SCORES
  [31]

Philippe Lemay
D11 - Sat 11:15am
Loser to 51
SCORES
  [38]
Brad Gushue

D4 - Thu 5:15pm
Loser to 43
SCORES
  [25]

Howard Rajala

Don Westphal
Brad Gushue

Guy Hemmings

Jamie Murphy
D5 - Fri 8:30am
Loser to 41
SCORES
  [32]

Jamie Murphy

D4 - Thu 5:15pm
Loser to 44
SCORES
  [26]

Jamie Murphy

Chad Allen
D8 - Fri 4:45pm
Loser to 46
SCORES
  [36]
Jamie Murphy

Wayne Tuck Jr.

D5 - Fri 8:30am
Loser to 41
SCORES
  [33]

Martin Ferland
D11 - Sat 11:15am
Loser to 52
SCORES
  [39]
Pierre Charette

D4 - Thu 5:15pm
Loser to 44
SCORES
  [27]

Martin Ferland

Ian Fitzner-Leblanc
Pierre Charette

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Vollman (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding 6th
Callaghan
Blades 6th
Forsythe
Proulx 6th
Stevens
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Oct 31 -- 12:30pm ET
Melancon Final
Dufresne (4)
Frappier Final
Lafreniere (6)
Bienvenue Final
Bedard (6)
Gravel Final
Giroux (EE)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑