Curling Scores

M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 8:00am CT
Nyman  
Van Ryssel  
Grassie  
Peters  
Sampson  
Fenson  
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 10:00am ET
Howard  
Bryant  
Steep  
Willsey  
Purcell  
Heggestad  
Reid  
Camm  
Asselin  
Fanset  
Fournier  
Champ  
Get Your Free Meals!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 7:30pm MT
Vavrek  
Holt  
Libbus  
Tym  
Parent  
Kozak  
Jacques  
Hansen  
Adams  
MacAlpine  
Tao  
Koe  
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 8:00am CT
Ackland  
Strouse  
Gray-Withers  
Rhyme  
Peterson  
Tober  
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 9:00am PT
Pierce  
McCrady  
Tanaka  
Gomes  
Sobering  
Strathdee  
Morozumi  
de Jong  
Joanisse  
Bartlett  
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 3 -- 10:45am ET
Gim  
Zemmelink  
Harrison  
Wasylkiw  
Kim  
Kiemele  
Mann  
Auld  
Jaeggi  
Acres  
Howard  
Armstrong  
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 9:00am PT
Gushulak  
Scheel  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- A Event

Nov 6 - 9, 2009
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Adina Tasaka

D1 - Fri 10:00am
Loser to 31
SCORES 
  [1]

Adina Tasaka

Megan Kirk

Cheryl Bernard
D3 - Fri 4:00pm
Loser to 41
SCORES 
  [17]
Cheryl Bernard

D1 - Fri 10:00am
Loser to 31
SCORES 
  [2]

Cheryl Bernard

Andrea McCutcheon

Leslie Rogers
D5 - Sat 9:00am
Loser to 50
SCORES 
  [25]
Silvana Tirinzoni

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 32
SCORES 
  [3]

Tiffany Game

Tiffany Game

Silvana Tirinzoni

Silvana Tirinzoni
D4 - Fri 7:00pm
Loser to 42
SCORES 
  [18]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 32
SCORES 
  [4]

Silvana Tirinzoni

Deanne Nichol

Shannon Kleibrink
D6 - Sat 11:30am
Loser to 56
SCORES 
  [29]

D1 - Fri 10:00am
Loser to 33
SCORES 
  [5]
Bobbie Sauder
Qualifier

Bobbie Sauder

Renelle Bryden
D3 - Fri 4:00pm
Loser to 39
SCORES 
  [19]
Renelle Bryden

D1 - Fri 10:00am
Loser to 33
SCORES 
  [6]

Renelle Bryden

Paula Knight
Marla Mallett

Marla Mallett
D5 - Sat 9:00am
Loser to 51
SCORES 
  [26]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 34
SCORES 
  [7]

Marla Mallett

Joanne Delanoy

Marla Mallett

Maria Bushell
D4 - Fri 7:00pm
Loser to 40
SCORES 
  [20]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 34
SCORES 
  [8]

Chelsea Carey

Chelsea Carey

Renee Sonnenberg

D1 - Fri 10:00am
Loser to 35
SCORES 
  [9]

Renee Sonnenberg

Brenda Doroshuk

Kelley Law
D3 - Fri 4:00pm
Loser to 45
SCORES 
  [21]
Kelley Law

D1 - Fri 10:00am
Loser to 35
SCORES 
  [10]

Kelley Law

Casey Scheidegger

Faye White
D5 - Sat 9:00am
Loser to 47
SCORES 
  [27]
Eve Muirhead

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 36
SCORES 
  [11]

Faye White

Nola Zingel

Eve Muirhead

June Campbell
D4 - Fri 7:00pm
Loser to 46
SCORES 
  [22]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 36
SCORES 
  [12]

Eve Muirhead

Eve Muirhead

Jennifer Jones
D8 - Sat 5:00pm
Loser to 54
SCORES 
  [30]

D1 - Fri 10:00am
Loser to 37
SCORES 
  [13]
Jennifer Jones
Qualifier

Krista Crowther

Kirsten Fox
D3 - Fri 4:00pm
Loser to 43
SCORES 
  [23]
Jennifer Jones

D1 - Fri 10:00am
Loser to 37
SCORES 
  [14]

Kirsten Fox

Lisa Johnson
Jennifer Jones

Allison MacInnes
D5 - Sat 9:00am
Loser to 48
SCORES 
  [28]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 38
SCORES 
  [15]

Val Sweeting

Val Sweeting

Nadine Chyz

Heather Nedohin
D4 - Fri 7:00pm
Loser to 44
SCORES 
  [24]

D2 - Fri 1:00pm
Loser to 38
SCORES 
  [16]

Nadine Chyz

Nadine Chyz

Curling Scores

M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 8:00am CT
Nyman  
Van Ryssel  
Grassie  
Peters  
Sampson  
Fenson  
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 10:00am ET
Howard  
Bryant  
Steep  
Willsey  
Purcell  
Heggestad  
Reid  
Camm  
Asselin  
Fanset  
Fournier  
Champ  
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 7:30pm MT
Vavrek  
Holt  
Libbus  
Tym  
Parent  
Kozak  
Jacques  
Hansen  
Adams  
MacAlpine  
Tao  
Koe  
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 8:00am CT
Ackland  
Strouse  
Gray-Withers  
Rhyme  
Peterson  
Tober  
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 9:00am PT
Pierce  
McCrady  
Tanaka  
Gomes  
Sobering  
Strathdee  
Morozumi  
de Jong  
Joanisse  
Bartlett  
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 3 -- 10:45am ET
Gim  
Zemmelink  
Harrison  
Wasylkiw  
Kim  
Kiemele  
Mann  
Auld  
Jaeggi  
Acres  
Howard  
Armstrong  
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 9:00am PT
Gushulak  
Scheel  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walker/Muyres head stacked field at Winnipeg Open

Walker/Muyres head stacked field at Winnipeg Open

Twenty-five of the world's best mixed doubles duos will compete this weekend in the inaugural Winnipeg Open mixed doubles event at the Fort Rouge Curling Club (Photo: Michael Burns/Curling Canada).

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑