Curling Scores

W: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 18 -- 7:00pm EET
LAT (Barone) Final
DEN (Dupont) 10  (8)
B: The Big Spiel
Twin Cities, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 1:30pm CT
Sampson Final
Willmert (8)
Bata Final
Glessner (1)
Munich Final
Hagberg (1)
Kizlyk Final
Ewen (1)
Faltesek Final
Smith (1)
Schaeper Final
Colby (1)
Telfer Final
Caron (1)
Kruse Final
Richards (1)
M: Swedish Eliteserien
Ostersund / Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 7 -- 2:00pm CET
Magnusson Final
Landelius (8)
Westerberg Final
Westerberg (8)
Gothberg Final
Rosander (6)
Markusson Final
Julius (5)
Nyberg Final
Nyman (5)
Kraupp Final
Roxin (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Hyvinkaa
Finland

No Photo
Fourth
Jere
Sullanmaa

  No Photo
Third
Jason
Moore

  No Photo
Second
Iikko
Santti

  No Photo
SKIP
Jermu
Pollanen

 
Games: 35  
Record: 23W - 12L  
PF/G: 9.23  
PA/G: 6.42  
Hammer Efficiency: 0.39  
Steal Defense: 0.26  
Force Efficiency: 0.57  
Steal Efficiency: 0.35  
Tallinn Mens International Challenger Tallinn, Estonia  
RESULT: DNQ Sep 27 - 29, 2019  
 Draw Team Game
  1 vs. Lill (EST) - WTR:139 L 4-5
  3 vs. Truksans (LAT) - WTR:218 W 8-2
  6 vs. Schnider (SUI) - WTR:67 W 7-3
  9 vs. Bukovsky (CZE) - WTR:236 W 8-3
  SF vs. Muskatewitz (GER) - WTR:93 W 7-2
  CF vs. Truksans (LAT) - WTR:218 W 7-3
Latvia International Challenger Tukums, Latvia  
RESULT: DNQ Oct 24 - 27, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Shalamitski (BLR) - WTR:145 W 8-5
  6 vs. Sugden (ENG) - WTR:357 W 11-2
  9 vs. Raev (RUS) - WTR:189 W 8-7
  11 vs. Magnusson (SWE) - WTR:142 L 4-6
  QF vs. Vonda (LAT) - WTR:357 W 8-0
  SF vs. Magnusson (SWE) - WTR:142 L 3-9
  CF vs. Thune (DEN) - WTR:222 L 4-8
Prague Classic Prague, Czech Republic  
RESULT: DNQ Nov 7 - 10, 2019  
 Draw Team Game
  3 vs. Muskatewitz (GER) - WTR:82 L 3-4
  6 vs. Giovanella (ITA) - WTR:215 W 7-3
  8 vs. Zelinka (SLO) - WTR:397 W 5-3
  12 vs. Svarc (CZE) - WTR:405 W 6-4
  15 vs. Klima (CZE) - WTR:88 L 1-8
Le Gruyere AOP European B Curling Championships Helsingborg, Sweden  
RESULT: DNQ Nov 16 - 23, 2019  
 Draw Team Game
  2 vs. Vez (ESP) - WTR:142 W 8-1
  4 vs. Klima (CZE) - WTR:92 W 6-5
  8 vs. Seiler (BUL) - WTR:428 W 8-5
  12 vs. Kalocsay (HUN) - WTR:428 W 9-5
  14 vs. Pougher (WAL) - WTR:347 L 6-8
  16 vs. Pitonak (SVK) - WTR:358 W 9-2
  18 vs. Lill (EST) - WTR:195 L 9-12
  QF vs. Shalamitski (BLR) - WTR:165 W 12-4
  SF vs. Jasiecki (POL) - WTR:117 W 11-2
  CF vs. Klima (CZE) - WTR:92 L 7-9
Finnish Men's Championship Series Hyvinkaa, Finland  
Dec 5 - Feb 9, 2020  
 Draw Team Game
  1 vs. Turto (FIN) W 11-3
  2 vs. Saarelainen (FIN) W 13-3
  3 vs. Kalpamaa (FIN) W 8-2
  5 vs. Sipila (FIN) Dec 7, 01:00am ET
  7 vs. Kiiskinen (FIN) Dec 7, 09:00am ET
  9 vs. Tahvanainen (FIN) Dec 8, 01:00am ET
  10 vs. Rissanen (FIN) Dec 8, 05:00am ET
  12 vs. Turto (FIN) Jan 2, 12:00pm ET
  14 vs. Saarelainen (FIN) Jan 3, 04:00am ET
  16 vs. Kalpamaa (FIN) Jan 3, 01:00pm ET
  18 vs. Sipila (FIN) Jan 4, 05:00am ET
  20 vs. Kiiskinen (FIN) Jan 4, 01:30pm ET
  21 vs. Tahvanainen (FIN) Jan 5, 02:00am ET
  23 vs. Rissanen (FIN) Jan 5, 10:00am ET
  24 vs. Sipila (FIN) Feb 7, 07:00am ET
  25 vs. Sipila (FIN) Feb 7, 01:00pm ET
  26 vs. Rissanen (FIN) Feb 8, 04:00am ET
  27 vs. Kiiskinen (FIN) Feb 8, 10:00am ET
  28 vs. Rissanen (FIN) Feb 9, 01:00am ET
  29 vs. Kiiskinen (FIN) Feb 9, 07:00am ET
Men's World Qualification Event Lohja, Finland  
RESULT: DNQ Jan 13 - 20, 2020  
 Draw Team Game
  M1 vs. Zou (CHN) - WTR:38 W 8-3
  M2 vs. Jasiecki (POL) - WTR:106 L 7-8
  M3 vs. Klima (CZE) - WTR:61 W 10-7
  M4 vs. Tompkins (MEX) - WTR:531 W 13-0
  M5 vs. Reed (ENG) - WTR:388 L 4-9
  M6 vs. Matsumura (JPN) - WTR:15 L 5-12
  M7 vs. Glukhov (RUS) - WTR:47 W 12-7

Curling Scores

W: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 18 -- 7:00pm EET
LAT (Barone) Final
DEN (Dupont) 10  (8)
B: The Big Spiel
Twin Cities, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 1:30pm CT
Sampson Final
Willmert (8)
Bata Final
Glessner (1)
Munich Final
Hagberg (1)
Kizlyk Final
Ewen (1)
Faltesek Final
Smith (1)
Schaeper Final
Colby (1)
Telfer Final
Caron (1)
Kruse Final
Richards (1)
M: Swedish Eliteserien
Ostersund / Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 7 -- 2:00pm CET
Magnusson Final
Landelius (8)
Westerberg Final
Westerberg (8)
Gothberg Final
Rosander (6)
Markusson Final
Julius (5)
Nyberg Final
Nyman (5)
Kraupp Final
Roxin (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Gushue Opens Up in Sweeps and Stones

Gushue Opens Up in Sweeps and Stones

As Brad Gushue of St. John's prepares for the Olympics, he joins his teammates in talking about how they got started in a new series on the team.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑