World Curling Report

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat 7th
Bryce
Nyman Final
Murphy (6)
Schnider 7th
MacDougall
Thompson 8th
Manuel
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Sluchinski Final
Scoffin (6)
Gempeler Final
Whyte (6)
Harty Final
Cookson (6)
Pahl Final
Jacques (8)
Richard Final
Cross (8)
Hartung Final
Kang (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Ferris Final
Hartley (8)
Dupuis Final
Kelly (6)
Horgan Final
Allen (6)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Nichols Final
Dadswell (7)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, Nova Scotia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat 7th
Bryce
Nyman Final
Murphy (6)
Schnider 7th
MacDougall
Thompson 8th
Manuel
Atlantic Time (AT)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Sluchinski Final
Scoffin (6)
Gempeler Final
Whyte (6)
Harty Final
Cookson (6)
Pahl Final
Jacques (8)
Richard Final
Cross (8)
Hartung Final
Kang (8)
Mountain Time (MT)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
D: Mixed Doubles Bern
Bern, Switzerland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Aitken/Andrews Final
Kobler/Kobler (8)
Fowler/Fowler Final
Albrecht/Wozniak (8)
Yang/Ling Final
Westman/Ahlberg (6)
Engler/Hefti Final
Morozova/Goryachev (8)
Yan/Kuo Final
Huppi/Weiss (7)
Desjardins/Desjardins Final
Kalocsai/de Boom (8)
Labie/Ruedisuehli Final
Iseli/Iseli (7)
Jaeggi/Perret Final
Matulova/Morvcik (7)
Central European Time (CET)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Ferris Final
Hartley (8)
Dupuis Final
Kelly (6)
Horgan Final
Allen (6)
Eastern Time (ET)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Sahaidak/Lott 7th
Walter/Walter
Moskaleva/Eremin 6th
de Gooijer/Springer
Sigvaldason/McMillan 6th
Good/Guy
Campbell/Morris 7th
Pantel/Chandler
Cottrill/Cottrill 6th
Nishimuro/Tsukamoto
Flaxey/Janssen 6th
McKeown/Nickel
Central Time (CT)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
Central European Time (CET)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
Central European Time (CET)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
Mountain Time (MT)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Nichols Final
Dadswell (7)
Eastern Time (ET)
M: Dakota Challenger Spiel
Lakeville, Minnesota
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: OCA U21 Qualifiers
TBD, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
Mountain Time (MT)
J: OCA U21 Qualifiers
TBD, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
TUR  
LTU  
Central European Time (CET)
W: Dakota Challenger Spiel
Lakeville, Minnesota
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
Central European Time (CET)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Default (ET)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, Sweden
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat 7th
Bryce
Nyman Final
Murphy (6)
Schnider 7th
MacDougall
Thompson 8th
Manuel
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Sluchinski Final
Scoffin (6)
Gempeler Final
Whyte (6)
Harty Final
Cookson (6)
Pahl Final
Jacques (8)
Richard Final
Cross (8)
Hartung Final
Kang (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Ferris Final
Hartley (8)
Dupuis Final
Kelly (6)
Horgan Final
Allen (6)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Nichols Final
Dadswell (7)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑