Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic

Oct 8 - 11, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jamie Sinclair
Charlotte, NC
     0  0  1  0  1  0  1  X  3  
Satsuki Fujisawa
Kitami, JPN
   1  1  0  1  0  3  0  X  6  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Jamie
Sinclair
Third:
Player Photo
Monica
Walker
Second:
Player Photo
Cora
Farrell
Lead:
Player Photo
Elizabeth
Cousins
Skip:
Player Photo
Satsuki
Fujisawa
Third:
Player Photo
Chinami
Yoshida
Second:
Player Photo
Yumi
Suzuki
Lead:
Player Photo
Yurika
Yoshida

Event Statistics

Jamie Sinclair
Games: 9  
Record: 6W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 9.40  
PA/G: 6.57  
Hammer Efficiency: 0.54  
Steal Defense: 0.08  
Force Efficiency: 0.43  
Steal Efficiency: 0.37  
Satsuki Fujisawa
Games: 7  
Record: 6W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.98  
PA/G: 5.10  
Hammer Efficiency: 0.57  
Steal Defense: 0.14  
Force Efficiency: 0.57  
Steal Efficiency: 0.32  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑