Curling Scores

W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Jennifer Jones 2nd
Eunjung Kim
Alina Kovaleva  
Tracy Fleury  
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Bruce Mouat  
Brendan Bottcher  
Brad Gushue 2nd
Brad Jacobs
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 5th
Timothy Marin
Luke Godin 5th
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Korean Curling Championships

Nov 19 - 23, 2020
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Score 
EunJung Kim
Uiseong, KOR
   0  1  1  0  0  1  0  2  0  1  6  
Min Ji Kim
Chuncheon, KOR
     0  0  0  1  0  0  1  0  3  0  5  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Eunjung
Kim
Third:
Player Photo
Kyeongae
Kim
Second:
Player Photo
Seonyeong
Kim
Lead:
Player Photo
Yeongmi
Kim
Skip:
Player Photo
Min Ji
Kim
Third:
Player Photo
Seungyoun
Ha
Second:
Player Photo
Hye Rin
Kim
Lead:
Player Photo
Tae I
Yang

Event Statistics

EunJung Kim
Games: 8  
Record: 8W - 0L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 8.49  
PA/G: 4.66  
Hammer Efficiency: 0.43  
Steal Defense: 0.14  
Force Efficiency: 0.82  
Steal Efficiency: 0.31  
Min Ji Kim
Games: 9  
Record: 6W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 8.70  
PA/G: 5.45  
Hammer Efficiency: 0.39  
Steal Defense: 0.17  
Force Efficiency: 0.65  
Steal Efficiency: 0.36  

Curling Scores

W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Jennifer Jones 2nd
Eunjung Kim
Alina Kovaleva  
Tracy Fleury  
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Bruce Mouat  
Brendan Bottcher  
Brad Gushue 2nd
Brad Jacobs
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 5th
Timothy Marin
Luke Godin 5th
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

Jones and E. Kim Set for Semis Matchup at GSOC Masters

Jennifer Jones (Photo: Anil Mungal) will meet Korea's Eunjung Kim Saturday night in the semi-finals at the 2021 Grand Slam of Curling Masters.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑