Curling Scores

M: Baden Masters
Baden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Aug 19 -- 4:00pm CET
Edin 2nd
Dropkin
Schnider  
Hoesli  
Jermann  
Brunner  
Whyte 2nd
Walstad
W: Euro Super Series
Stirling, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Aug 19 -- 8:30am GMT
Roervik Final
Blair (5)
Constantini Final
Jaeggi (EE)
Wrana Final
Henderson (8)
M: Wakkanai Midori Challenge Cup
Hokkaido, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Aug 19 -- 1:40am ET
Ishimura Final
Iida (7)
Maeda Final
Abe (7)
Morozumi Final
Sato (7)
Hirata Final
Noguchi (8)
Get Your Free Meals!
W: Wakkanai Midori Challenge Cup
Wakkanai, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Aug 18 -- 10:20pm ET
Kitazawa Final
Sasaki (8)
Yamamoto Final
Minami (8)
Miura  
Tabata  
Yoshimura 10  Final
Kanai (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

CHAMPION: Booth Wins 2019 North Hill Thanksgiving U18 Bonspiel

Oct 10 - 13, 2019

Red Deer, Alberta
Games: 2  
Record: 2W - 0L  
PF/G: 6.00  
PA/G: 4.00  
Hammer Efficiency: 0.00  
Steal Defense: 0.13  
Force Efficiency: 0.67  
Steal Efficiency: 0.43  
Claire Booth (Red Deer, AB) won 3-1 over Zoe Cinnamon (Cochrane, AB) in the Final To advance to the championship game, Booth won 6-5 over Alyssa Nedohin (Alberta) in the semifinals of the 2019 North Hill Thanksgiving U18 Bonspiel in Calgary, Alberta, Canada;
 
Booth are currently . In their opening game, Booth plays Cuyler Desormeau (Red Deer, AB) on Saturday at 1:30pm Cuyler Desormeau (Red Deer, AB) on Saturday at 1:30pm, Claire Bevan-Stewart (Alberta) at 5:30pm and Cheldynn Molnar (Strathmore, AB) at 8:30pm.
 
. For week 12 of the event schedule, Booth did not improve upon their best events, remaining at th place on the World Ranking Standings with total points. Booth ranks th overall on the Year-to-Date rankings with points earned so far this season.
 

Curling Scores

M: Baden Masters
Baden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Aug 19 -- 4:00pm CET
Edin 2nd
Dropkin
Schnider  
Hoesli  
Jermann  
Brunner  
Whyte 2nd
Walstad
W: Euro Super Series
Stirling, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Aug 19 -- 8:30am GMT
Roervik Final
Blair (5)
Constantini Final
Jaeggi (EE)
Wrana Final
Henderson (8)
M: Wakkanai Midori Challenge Cup
Hokkaido, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Aug 19 -- 6:40am GMT
Ishimura Final
Iida (7)
Maeda Final
Abe (7)
Morozumi Final
Sato (7)
Hirata Final
Noguchi (8)
W: Wakkanai Midori Challenge Cup
Wakkanai, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Aug 19 -- 3:20am GMT
Kitazawa Final
Sasaki (8)
Yamamoto Final
Minami (8)
Miura  
Tabata  
Yoshimura 10  Final
Kanai (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑