Curling Scores

W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones  
Tracy Fleury  
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brendan Bottcher (8)
Brad Gushue Final
Brad Jacobs (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang Final
Timothy Marin (EE)
Luke Godin Final
Brayden Snow (EE)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Yamada0-3 at 2010 Twin Anchors Invitational

Sep 30 - Oct 4, 2010

British Columbia
No Photo
SKIP
Brent
Yamada

  No Photo
Third
Corey
Sauer

  Player Photo
Second
Brian
Fisher

  No Photo
Lead
Lance
Yamada

 

 
Brent Yamada (British Columbia) finished 0-3 in the 24 team
Twin Anchors Invitational qualifying round, held September 30 - October 4, 2010 at the Vernon Curling Club in Vernon, Canada. In their opening game, Yamada lost 7-4 to Yusuke Morozumi (Karuizawa, JPN), droppimg another game, 4-3 to Andrey Drozdov (Moscow, RUS). Yamada lost 5-3 to Tyrel Griffith (Vernon, BC) in their final qualifying round match.
 
. For week 4 of the event schedule, Yamada did not improve upon their best events, remaining at th place on the World Ranking Standings with total points. Yamada ranks th overall on the Year-to-Date rankings with points earned so far this season.
 

Curling Scores

W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones  
Tracy Fleury  
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Oct 23 -- 8:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brendan Bottcher (8)
Brad Gushue Final
Brad Jacobs (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang Final
Timothy Marin (EE)
Luke Godin Final
Brayden Snow (EE)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones and E. Kim Set for Semis Matchup at GSOC Masters

Jones and E. Kim Set for Semis Matchup at GSOC Masters

Jennifer Jones (Photo: Anil Mungal) will meet Korea's Eunjung Kim Saturday night in the semi-finals at the 2021 Grand Slam of Curling Masters.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑