World Curling Report

Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault 5th
Jones
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford 7th
Quillian
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges 10th
Verreault
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge 6th
Bedard
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Jan 26 -- 10:00am MT
Rocque 9th
Hilker
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Jan 26 -- 10:00am CT
Tisdale Final
Williamson (8)
Holland 12  Final
Fleming (5)
Selzer 10  Final
Schneider (9)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

U18 Viking Alumni -- Scores

Dec 13 - 15, 2019

<<<<  >>>>
Sun, Dec 15 -- 12:00pm -- Times shown as Mountain Time (MT) | Switch to MEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Chase Lozinsky
St. Albert, AB
   0  2  1  2  1  2  X    8  
Kaleb Lis
, AB
     0  0  0  0  0  0  X    0  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Chase
Lozinsky
Third:
Player Photo
Carter
Parenteau
Second:
No Photo
Mackenzie
Charbonneau
Lead:
No Photo
Tyler
Brodt
Skip:
No Photo
Kaleb
Lis
Third:
No Photo
Justin
Runciman
Second:
No Photo
Carter
Elder
Lead:
No Photo
Nathaniel
Lawrence


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Clarence Cheung
, AB
     0  2  0  0  0  0  X    2  
Jayden Cramer
, AB
   0  0  3  1  2  4  X    10  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Clarence
Cheung
Third:
No Photo
Brayden
Gerlitz
Second:
No Photo
Kieron
McClarty
Lead:
No Photo
Devan
Reid
Skip:
No Photo
Jayden
Cramer
Third:
No Photo
Sam
Berube
Second:
No Photo
Marcus
Sawiak
Lead:
No Photo
Bryce
Yakimyshyn


Show All Draws/Games | Switch to MEN'S SCORES

Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault 5th
Jones
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford 7th
Quillian
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges 10th
Verreault
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge 6th
Bedard
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Jan 26 -- 10:00am MT
Rocque 9th
Hilker
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Jan 26 -- 10:00am CT
Tisdale Final
Williamson (8)
Holland 12  Final
Fleming (5)
Selzer 10  Final
Schneider (9)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑