World Curling Report

Curling Scores

W: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Kim 5th
Kovaleva
Fujisawa 5th
Hasselborg
M: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Jacobs 5th
McEwen
Gushue 6th
Epping
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Jan 18 -- 6:00pm MT
Kurina 7th
Wright
Rauhala 6th
Sawiak
Runciman 6th
Kelba
Dunkle 6th
Lysons
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Jan 18 -- 8:00pm ET
Engelking 5th
Bauer
Wyatt 5th
Burton
W: Ontario Scotties - Open Qualifier
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 18 -- 3:00pm ET
Madonia Final
Hastings (EE)
Rozon Final
Brandwood (9)
Cadorin 10  Final
Marshall (9)
Horton Final
Typhair (9)
Jones Final
Wasylkiw (EE)
M: Ontario Tankard - Open Qualifier
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 18 -- 3:00pm ET
Hall Final
Stewart (8)
Kean Final
Krell (6)
Villard Final
Steep (10)
March Final
Mepstead (9)
Tuck Jr. Final
Ainsley (8)
M: SaskTel Men's North Qualifier
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 2:00pm CT
Tenetuik Final
Fell (9)
Heidt Final
Ede (9)
Heidt Final
Neufeld (10)
Kendel Final
Corrigal (10)
Ackerman Final
Vollman 12  (8)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Fort St. John, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 18 -- 2:00pm PT
Pillsworth Final
Webb (10)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 18 -- 10:00am MT
Libbus Final
Cross (10)
Hamilton Final
Tym (6)
Goehring Final
Lavigne (9)
King Final
Leach (9)
Norman Final
Molberg (10)
Adams Final
van Amsterdam (9)
M: SaskTel Men's South Qualifier
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 2:00pm CT
Heidt Final
Hartung (9)
Meyer Final
Zuravloff (10)
Woloschuk Final
Behm (10)
W: USA Junior Women's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 1:00pm CT
Strouse Final
Farrell (EE)
M: California State Men's Club Championship
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 18 -- 12:00pm MT
Muyo Final
Yoong (7)
Mendoza Final
Baxter (6)
Lazarowich Final
Berndt (8)
W: Glynhill Ladies International
Glasgow, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 18 -- 4:00pm GMT
Han Final
Sidorova (7)
Jentsch Final
Wrana (8)
Schori Final
Feltscher (8)
Nakajima Final
Kim (8)
M: USA Junior Men's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 9:00am CT
Tuma Final
Violette (10)
: Winter World Masters Games - Mixed
Innsbruck, AUT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Jan 17 -- 12:30pm CET
Schulze  
Orlov  
Gerber  
Jackson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 14 -- 7:30pm NT
Mitchell Final
Curtis (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sun, Jan 19 -- 8:30pm ET
Ferland  
Munroe  
Fournier  
Martel  
Roy  
Stewart  
Roberge  
Bedard  
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Tue, Jan 21 -- 8:15am ET
Tippin  
Girard  
St-Georges  
Davies  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stirling Wheelchair Curling International -- Scores

Oct 15 - 18, 2019

<<<<  >>>>
Thu, Oct 17 -- 5:00am -- Times shown as Default (ET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jostein Stordahl
, NOR
     2  1  2  1  1  1  1  X  9  
Rosemary Lenton
, ENG
   0  0  0  0  0  0  0  X  0  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Jostein
Stordahl
Third:
No Photo
Ole Fredrik
Syversen
Second:
No Photo
Geir Arne
Skogstad
Lead:
No Photo
Sissel
Lochen
Skip:
No Photo
Rosemary
Lenton
Third:
No Photo
Stewart
Pimblett
Second:
No Photo
Ted
Bidgood
Lead:
No Photo
Michael
Shaw


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Viljo Petersson-Dahl
, SWE
   1  0  2  3  0  0  1  2  9  
Steve Emt
Norfolk, CT
     0  1  0  0  2  2  0  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Viljo
Petersson-Dahl
Third:
No Photo
Mats Ola
Engborg
Second:
No Photo
Zandra
Reppe
Lead:
No Photo
Sabina
Johansson
Skip:
Player Photo
Steve
Emt
Third:
Player Photo
Matt
Thums
Second:
No Photo
David
Samsa
Lead:
Player Photo
Meghan
Lino


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Hugh Nibloe
, SCO
     2  0  0  0  3  1  0  0  6  
Konstantin Kurokhtin
Moscow, RUS
   0  1  2  3  0  0  2  2  10  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Hugh
Nibloe
Third:
No Photo
David
Melrose
Second:
No Photo
Gary
Smith
Lead:
No Photo
Charlotte
McKenna
Skip:
No Photo
Konstantin
Kurokhtin
Third:
No Photo
Vitaly
Danilov
Second:
No Photo
Vladislav
Makarov
Lead:
No Photo
Daria
Shchukina


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Raymond Pfyffer
, SUI
   0  2  0  2  0  0  3  0  1  8  
Ziga Bajde
, SLO
     1  0  1  0  2  2  0  1  0  7  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Raymond
Pfyffer
Third:
No Photo
Hans
Burgener
Second:
No Photo
Patrick
Delacretaz
Lead:
No Photo
Adelah
Al-Roumi
Skip:
No Photo
Ziga
Bajde
Third:
No Photo
Robert
Zerovnik
Second:
No Photo
Joc
Klemen
Lead:
No Photo
Jovita
Jeglic


Show All Draws/Games

Curling Scores

W: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Kim 5th
Kovaleva
Fujisawa 5th
Hasselborg
M: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm CT
Jacobs 5th
McEwen
Gushue 6th
Epping
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Jan 18 -- 6:00pm MT
Kurina 7th
Wright
Rauhala 6th
Sawiak
Runciman 6th
Kelba
Dunkle 6th
Lysons
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Jan 18 -- 8:00pm ET
Engelking 5th
Bauer
Wyatt 5th
Burton
W: Ontario Scotties - Open Qualifier
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 18 -- 3:00pm ET
Madonia Final
Hastings (EE)
Rozon Final
Brandwood (9)
Cadorin 10  Final
Marshall (9)
Horton Final
Typhair (9)
Jones Final
Wasylkiw (EE)
M: Ontario Tankard - Open Qualifier
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 18 -- 3:00pm ET
Hall Final
Stewart (8)
Kean Final
Krell (6)
Villard Final
Steep (10)
March Final
Mepstead (9)
Tuck Jr. Final
Ainsley (8)
M: SaskTel Men's North Qualifier
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 2:00pm CT
Tenetuik Final
Fell (9)
Heidt Final
Ede (9)
Heidt Final
Neufeld (10)
Kendel Final
Corrigal (10)
Ackerman Final
Vollman 12  (8)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Fort St. John, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 18 -- 2:00pm PT
Pillsworth Final
Webb (10)
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 18 -- 10:00am MT
Libbus Final
Cross (10)
Hamilton Final
Tym (6)
Goehring Final
Lavigne (9)
King Final
Leach (9)
Norman Final
Molberg (10)
Adams Final
van Amsterdam (9)
M: SaskTel Men's South Qualifier
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Jan 18 -- 2:00pm CT
Heidt Final
Hartung (9)
Meyer Final
Zuravloff (10)
Woloschuk Final
Behm (10)
W: USA Junior Women's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 1:00pm CT
Strouse Final
Farrell (EE)
M: California State Men's Club Championship
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 18 -- 12:00pm MT
Muyo Final
Yoong (7)
Mendoza Final
Baxter (6)
Lazarowich Final
Berndt (8)
W: Glynhill Ladies International
Glasgow, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Jan 18 -- 4:00pm GMT
Han Final
Sidorova (7)
Jentsch Final
Wrana (8)
Schori Final
Feltscher (8)
Nakajima Final
Kim (8)
M: USA Junior Men's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 9:00am CT
Tuma Final
Violette (10)
: Winter World Masters Games - Mixed
Innsbruck, AUT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Jan 17 -- 12:30pm CET
Schulze  
Orlov  
Gerber  
Jackson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 14 -- 7:30pm NT
Mitchell Final
Curtis (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sun, Jan 19 -- 8:30pm ET
Ferland  
Munroe  
Fournier  
Martel  
Roy  
Stewart  
Roberge  
Bedard  
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Tue, Jan 21 -- 8:15am ET
Tippin  
Girard  
St-Georges  
Davies  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑