World Curling Report

Curling Scores

M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Roberge 4th
Fournier
Bedard 4th
Ferland
Martel 4th
Homan
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
McEvoy 7th
Myketyn-Driscoll
Arsenault 8th
Jones
Brothers 8th
Hilliard
Mattatall 8th
Breen
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm ET
Mallais Final
Quillian (7)
Cousins 10th
Comeau 12 
Crawford 9th
Levesque
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 2:00pm CT
Streifel Final
Tisdale (10)
Englot Final
Selzer (9)
Howard Final
Williamson (9)
Schneider Final
Fleming (EE)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Jan 24 -- 1:00pm MT
Hilker Final
Walker (7)
Skrlik Final
Kaufman (9)
Scheidegger Final
Sherrer (10)
Vaughan Final
Rocque (7)
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Lavoie 4th
Boisvert
Tippin 4th
St-Georges
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
Gibson Final
O'Leary (9)
Stevens Final
Thompson (10)
Murphy 11  Final
Thompson (8)
MacDougall Final
Manuel (8)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Fri, Jan 24 -- 8:30pm GMT
Davie Final
Al-Saffar (10)
Smith Final
Findlay (9)
Farries Final
Henderson 11  (6)
Bryce Final
Farmer 12  (6)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Fri, Jan 24 -- 4:30pm GMT
Cameron Final
Craik 11  (10)
Holder Final
Turner (10)
Craik Final
Kinnear (7)
Carson Final
Gallacher (9)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Servus U18 Men -- Round-Robin

Jan 10 - 12, 2020
Pool A
Jayden Cramer
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kyler Kurina
Calgary, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jaden Morlock
,
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Justin Runciman
,
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
James Ballance
Okotokes, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lucas Sawiak
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Chase Lozinsky
St. Albert, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Darien Dunkle
, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Ben Kiist
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Max Kobylnyk
,
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kinley Burton
Edmonton, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kaleb Rauhala
,
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Josh Kroker
, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wyatt Wright
Cochrane, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Clarence Cheung
, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wade Cannaday
,
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Jan 10, 20 05:30 PM
Sheet Team Team Score    End
7 James Ballance Lucas Sawiak 8-3    Final (7)
8 Chase Lozinsky Darien Dunkle 11-1    Final (5)
9 Kinley Burton Ben Kiist 5-3    Final (7)
10 Max Kobylnyk Kaleb Rauhala 8-3    Final (7)
Fri, Jan 10, 20 08:45 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Kyler Kurina Justin Runciman 5-6    Final (8)
8 Jayden Cramer Jaden Morlock 8-1    Final (6)
9 Josh Kroker Wyatt Wright     08:45 PM
10 Clarence Cheung Wade Cannaday 9-1    Final (4)
Sat, Jan 11, 20 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
7 Lucas Sawiak Chase Lozinsky 8-2    Final (6)
8 James Ballance Darien Dunkle 5-2    Final (7)
9 Ben Kiist Max Kobylnyk 8-4    Final (7)
10 Kinley Burton Kaleb Rauhala 5-6    Final (8)
Sat, Jan 11, 20 11:45 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Justin Runciman Jayden Cramer 0-8    Final (6)
4 Kyler Kurina Jaden Morlock 6-3    Final (7)
5 James Ballance Chase Lozinsky 3-2    Final (8)
6 Lucas Sawiak Darien Dunkle 7-4    Final (7)
7 Kinley Burton Max Kobylnyk 8-9    Final (8)
8 Ben Kiist Kaleb Rauhala 9-6    Final (7)
9 Wyatt Wright Clarence Cheung 7-5    Final (8)
10 Josh Kroker Wade Cannaday 6-3    Final (7)
Sat, Jan 11, 20 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Kyler Kurina Jayden Cramer 7-2    Final (6)
8 Justin Runciman Jaden Morlock 4-5    Final (EE)
9 Josh Kroker Clarence Cheung 6-5    Final (8)
10 Wyatt Wright Wade Cannaday 8-6    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Roberge 4th
Fournier
Bedard 4th
Ferland
Martel 4th
Homan
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
McEvoy 7th
Myketyn-Driscoll
Arsenault 8th
Jones
Brothers 8th
Hilliard
Mattatall 8th
Breen
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm ET
Mallais Final
Quillian (7)
Cousins 10th
Comeau 12 
Crawford 9th
Levesque
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 2:00pm CT
Streifel Final
Tisdale (10)
Englot Final
Selzer (9)
Howard Final
Williamson (9)
Schneider Final
Fleming (EE)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Jan 24 -- 1:00pm MT
Hilker Final
Walker (7)
Skrlik Final
Kaufman (9)
Scheidegger Final
Sherrer (10)
Vaughan Final
Rocque (7)
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Lavoie 4th
Boisvert
Tippin 4th
St-Georges
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
Gibson Final
O'Leary (9)
Stevens Final
Thompson (10)
Murphy 11  Final
Thompson (8)
MacDougall Final
Manuel (8)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Fri, Jan 24 -- 8:30pm GMT
Davie Final
Al-Saffar (10)
Smith Final
Findlay (9)
Farries Final
Henderson 11  (6)
Bryce Final
Farmer 12  (6)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Fri, Jan 24 -- 4:30pm GMT
Cameron Final
Craik 11  (10)
Holder Final
Turner (10)
Craik Final
Kinnear (7)
Carson Final
Gallacher (9)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑