World Curling Report

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat 8th
Bryce
Nyman Final
Murphy (6)
Schnider 8th
MacDougall
Thompson Final
Manuel (8)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Vaughan Final
Stiksma (8)
Daniels Final
Marks (EE)
Koana Final
Hammond (6)
Richards Final
Englot (7)
Hudyma 10  Final
Pierce (8)
Sinclair 11  Final
Barber (5)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Sluchinski Final
Scoffin (6)
Gempeler Final
Whyte (6)
Harty Final
Cookson (6)
Pahl Final
Jacques (8)
Richard Final
Cross (8)
Hartung Final
Kang (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Ferris Final
Hartley (8)
Dupuis Final
Kelly (6)
Horgan Final
Allen (6)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Nichols Final
Dadswell (7)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson  
Palanuik  
Ector  
Chung  
Libbus  
Molberg  
Lozinsky  
Cheung  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Kyle Flett Memorial MJCT -- Round-Robin

Nov 7 - 10, 2019
Pool A
Serena Gray-Withers
Stonewall, MB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Emily Ogg
Winnipeg, MB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Arah Davies
Winnipeg, MB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Meghan Walter
Winnipeg, MB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cheyenne Ehnes
, MB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Talyia Tober
Winnipeg, MB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Grace Beaudry
Winnipeg, MB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cassandra Stobbe
Winnipeg, MB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kayla Anderson
, MB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Victoria Beaudry
Fort Francis, MB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Nov 7, 19 06:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Cassandra Stobbe Grace Beaudry 2-6    Final (6)
B Arah Davies Emily Ogg 5-6    Final (7)
D Serena Gray-Withers Cheyenne Ehnes 10-0    Final (5)
Thu, Nov 7, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Talyia Tober Kayla Anderson 11-0    Final (5)
Fri, Nov 8, 19 06:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Meghan Walter Emily Ogg 5-6    Final (8)
B Arah Davies Cheyenne Ehnes 9-1    Final (5)
C Grace Beaudry Talyia Tober 2-4    Final (8)
Fri, Nov 8, 19 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D Victoria Beaudry Kayla Anderson 5-6    Final (7)
Sat, Nov 9, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Arah Davies Serena Gray-Withers 4-6    Final (7)
C Meghan Walter Cheyenne Ehnes 10-5    Final (7)
Sat, Nov 9, 19 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Grace Beaudry Kayla Anderson 9-2    Final (7)
C Cassandra Stobbe Victoria Beaudry 9-8    Final (EE)
Sat, Nov 9, 19 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Arah Davies Meghan Walter 5-2    Final (6)
C Serena Gray-Withers Emily Ogg 6-3    Final (7)
Sat, Nov 9, 19 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Victoria Beaudry Talyia Tober 4-7    Final (7)
D Cassandra Stobbe Kayla Anderson 8-3    Final (6)
Sat, Nov 9, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Emily Ogg Cheyenne Ehnes 9-0    Final (5)
D Serena Gray-Withers Meghan Walter 4-2    Final (7)
Sat, Nov 9, 19 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Cassandra Stobbe Talyia Tober 3-10    Final (6)
D Victoria Beaudry Grace Beaudry 7-5    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 15 -- 5:00pm AT
Mouat 8th
Bryce
Nyman Final
Murphy (6)
Schnider 8th
MacDougall
Thompson Final
Manuel (8)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Vaughan Final
Stiksma (8)
Daniels Final
Marks (EE)
Koana Final
Hammond (6)
Richards Final
Englot (7)
Hudyma 10  Final
Pierce (8)
Sinclair 11  Final
Barber (5)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 1:00pm MT
Sluchinski Final
Scoffin (6)
Gempeler Final
Whyte (6)
Harty Final
Cookson (6)
Pahl Final
Jacques (8)
Richard Final
Cross (8)
Hartung Final
Kang (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Ferris Final
Hartley (8)
Dupuis Final
Kelly (6)
Horgan Final
Allen (6)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 15 -- 2:00pm ET
Nichols Final
Dadswell (7)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson  
Palanuik  
Ector  
Chung  
Libbus  
Molberg  
Lozinsky  
Cheung  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑