World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping Final
Mouat (5)
Edin 8th
Matsumura
Howard 8th
McEwen
Jacobs Final
Schwaller (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 8th
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Birt wins 2019 Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel

Nov 22 - 24, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Nov 24 -- 2:00pm AT
Robichaud Final
Birt (8)
Atlantic Time (AT)

 
Final Ranking    
Team Prize (CDN) Points
1.   Suzanne Birt $4,000  26.696 
2.   Robichaud $2,000  19.577 
3.   Jill Brothers $1,500  15.128 
3.   Megan Balsdon $1,500  15.128 
5.   Colleen Jones $1,000  10.679 
5.   Julie McEvoy $1,000  10.679 
5.   Kira Brunton $1,000  10.679 
5.   Tanya Hilliard $1,000  10.679 
View Full Standings

Event Information
Purse Breakdown: 1st: $4,000 2nd: $2,000 3/4: $1,500 5-8: $1,000
 
 
Location
Windsor Curling Club
99 Albert Street, P.O. Box 501
Windsor, Nova Scotia, Canada
 
Contact
Richard Barker
E: richard.barker@eddygroup.com

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping Final
Mouat (5)
Edin 8th
Matsumura
Howard 8th
McEwen
Jacobs Final
Schwaller (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 8th
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑